Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ - 29. kolo

Topoľčany - Bánovce 1:0 (1:0)
Gól: 38. Pavlovič.
Húževnatí hostia mohli ísť do vedenia, ale Slovák prestrelil prázdnu bránu. V 38. min. sa z nevinnej akcie zrodil jediný gól zápasu, keď presne hlavičkoval Pavlovič – 1:0. V 50. min. unikol hosťom opäť Pavlovič, prihral Matušíkovi, ale lopta len tesne minula ľavú žrď. O osem minút sa po druhej žltej karte predčasne pod sprchy pobral Valach. Hostia sa napriek oslabeniu vrhli do útoku, brankár Mikuláš však bol pozorný. Na druhej strane mohol definitívne rozhodnúť Grznár, Igaz však vyrazil na roh. V 87. min. sa takmer presadil Matušík, jeho strelu však Slovák tečoval na brvno. Topoľčany si vedenie udržali, zaslúžene oslavovali postup, kým Bánovce smútili z toho, že súťaž opúšťajú.
Rozhodoval Koníček, ŽK: Božik, Valach, ČK: 58. Valach, 563 divákov.
MFK TOPVAR: Mikuláš – Čuhák (28. Mrázik), Bačík, Teplanský, Ondrka – Krajčík, Candrák, Moravčík, Matušík – Mucha (67. Schwarz), Pavlovič (75. Grznár). Tréner P. Jančovič.
SPARTAK: Marek Igaz – Valach, Zita, Božik (87. Jamrich), Filin, Zajac (46. Borcha), Mezovský, Slovák, Kolieska, P. Varga, J. Malina. Tréner Š. Varga.
Jaroslav Šupa

Šamorín – Myjava 2:2 (1:1)
Góly: 39. Gyurász, 60. Öszi – 13. P. Kumančík, 67. Benko.
Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal. Po úvodnom oťukávaní sa v 13. min. odrazená lopta dostala ku Kumančíkovi, ktorý z 10 m otvoril skóre. V 27. min. skórovali hostia po rohu druhýkrát, no pre faul na brankára Jendreja gól neplatil. V 39. min. domáci rýchlo zakombinovali, Szerda odcentroval a Gyurázs strelou medzi Solničkove nohy vyrovnal. Krátko po zmene strán spálil tutovku Öszi, ale o po hodine hry už jeho hlavička po Pinteho roku skončila v sieti – 2:1. O sedem minút rozhodol o zaslúženej deľbe bodov z priameho kopu aktívny Benko. V závere ešte Myjavu podržal spoľahlivý gólman Solnička.
R Paulovič, ŽK: Pekník, Poláček, 200 divákov.
SPARTAK: Solnička – Viselka, Kumančík, Pekník, Červienka, Benko, Eliáš, Buček, Bruško (81. Coufalík), Černáček, Žák (85. Poláček). Tréner R. Madunický.
Ervín Sarmany

Neded - Dubnica B 1:2 (0:1)
Góly: 47. Konc (11 m) – 37. Žiačik, 71. Jakuš (11 m).
V prvom polčase boli aktívnejší mladíci z Považia, ktorí rýchlymi kombináciami v strede poľa prevyšovali domácich. Gólový účet otvoril v 37. min. krížnou strelou z ľavej strany Žiačik, keď predtým nevyužil šancu Nededu Kalmár. Po zmene strán domáci pridali, čoho výsledkom bolo vyrovnanie. Striedajúci Pál bol v šestnástke faulovaný a Konc penaltu bezpečne premenil. Na druhej strane hostia odpovedali rovnakou mincou, keď Heribanov faul v pokutovom území potrestal z bieleho bodu Jakuš. V záverečnej štvrťhodine sa domáci snažili vybojovať aspoň bod, ale defenzíva dubnickej rezervy na čele s brankárom Vidom už víťazstvo ustrážila.
R Laco, bez kariet, 150 divákov.
ZTS B: Vido – Žiačik, Hanuščák, Dopirák (46. Košecký), Jánošík, Nosek, Palasiewicz, Matejov, J. Zápotoka, Sokol, Jakuš. Tréner J. Bútora.
(jd)

Moravany - J. Bohunice 2:0 (1:0)
Góly: 26. Chebeň, 71. Klinovský.
Slušná divácka kulisa odchádzalo zo zápasu spokojná. Obe mužstvá svojou hrou dokázali, že patria na čelo tabuľky. V úvodných minútach sa darilo hosťom, keď najmä Gerši svojou rýchlosťou dvakrát pohrozil. V 9. min nastrelil dokonca brvno. V 26. min našiel Glos Koprnu a ten zľava zacentroval na nabiehajúceho Chebeňa. Moraviansky hráč netradičnne hlavou trafil opačný roh brány. OTJ pokračovala v ofenzíve. Ďalšie šance Glos s Koprnom zahodili. Piovarči v 34. min trafil brvno. Hostia mohli vyrovnať v 39. min, ale v samostanom úniku netrafil Gerši bránu. Druhý polčas bol v réžii domácich. Najskôr nepremenil svoju šancuVarga, potom i Chebeň. V 71. min zľava zacentroval Koprna a Klinovský z rohu pokutového územia strelil druhý gól. V záverečných minútach zahodlili domáci ďalšie šance. Pochvalu si zaslúži aj hlavný rozhodca, ktorý výborne viedol derby stretnutie.
Rozhodoval Černák, ŽK: Strečanský, Boháčik (ŠK Blava), 1435 divákov.
Rudolf Zelenay

Partizánske – Štúrovo 1:3 (1:2)
Góly: 19. Šimončič - 15. Tárnyik (11 m), 34. Kovács, 64. Varga.
V 14. min po kontakte s Macegom padol v domácej šestnástke prenikajúci Molnár a z nariadeného pokutového kopu poslal hostí do vedenia Tárnyik. Až potom domáci ožili a v 19. min Šimončič z trestného kopu technickou strelou trafil pravý dolný kút bránky hostí. Tí však boli naďalej nebezpečnejší a v 22. min Holička len končekami prstov vytlačil prízemnú krížnu strelu Š. Petráša. V 29. min Tárnyik z uhla opečiatkoval pravú žrď domácej bránky, no v 34. min už Kovács spoza šestnástky namieril do ľavého vinkľa. Hneď po obrátke mal na kopačke vyrovnanie Hulla, no z rohu päťky biliardovo trafil brvno a ľavú žrď. Varga v 64. min. svoj výlet z obrany zakončil z hranice šestnástky umiestnenou strelou k ľavej žrdi - 1:3. Domáci sa tak rozpačito rozlúčili s domácimi priaznivcami.
R Barczi, bez kariet, 230 divákov.
Marián Petrík

Nové Zámky – Lednické Rovne 2:0 (1:0)
Góly: 34. a 72. Zsák.
Kvôli rekonštrukcii trávnika na štadióne L. Gancznera sa hral na novozámockej Sihoti majstrovský zápas po 11 rokoch. V 22. min zaváhal posledný Šatka, lenže Kovács prvú gólovú šancu nedokázal využiť. Nové Zámky dostal do vedenia Zsák, ktorý trafil v 34. min pekne k žrdi spoza šestnástky. V 41. min sa zrodila najkrajšia akcia prvého polčasu, keď Hajko vysunul Šebíka, ten prenikol až do kuchyne hostí, spätnou prihrávkou našiel Feherváriho, ktorý však trestuhodne netrafil odkrytú bránu. O chvíľu nepotrestal hrúbku v obrane sklárov zoči-voči Minarechovi ani Šebík. Tesne po obrátke natiahol Szapua Martinka a hostí potom zlomil druhým gólom skúsený Zsák. L. Rovne toho veľa neukázali, zato bojovník Hlavačka predviedol nevídané sólo, pred Minarechom sa neulakomil, ponúkol gól Šebíkovi, ktorý ale v jasnej šanci trafil žrď.
Rozhodoval Škadra, ŽK: Hlavačka, 250 divákov.
Marián Dragúň

Ostatné výsledky: Gabčíkovo - V. Ludince 2:1 (0:1), Domaniža – Galanta 2:3 (1:1).

16. Bánovce 29 7 4 18 25:41 25 (-17)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.