FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 28. kolo

Mel.-Lieskové – Stará Turá 3:1 (2:1)
Domáce mužstvo pokračuje vo skvelých výsledkoch, keď v posledných štyroch zápasoch získalo desať bodov zo skóre 16:5. Zápas sa odohrával na mokrom teréne a domáci sa od začiatku zahrýzli do súpera. V 5. min po priamom kope Hornáka, ktorý trafil brvno, loptu do siete umiestnil Motyka. Už o dve minúty neskôr kontroval gólom Peterka a vyrovnal na 1:1. Po neprehľadnej situácii v šestnástke hostí bez prerušenia hry hráč hostí chytil loptu do rúk, na čo rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Hodulík a domácich dostal do vedenia 2:1. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ale domácich vážnejšie neohrozili. Naopak, po ruke hostí v šestnástke Luprich nezaváhal a upravil na konečných 3:1. Pred 150 divákmi rozhodoval Jančo.
Dorast: Mel.-Lieskové – Nová Ves 2:5. Góly domácich Pavlík, Habdák.
Žiaci: Mel.-Lieskové – Dolná Súča 5:1. Góly domácich Beták 2, Stacho 2, D. Fabián.
Anton Kalafút

Čachtice - Kočovce 0:1 (0:1)
V priemernom stretnutí vyhrali hostia gólom, ktorý dal Gabriš. Ten vsietil loptu do brány jediný, keď oklamal troch obrancov. Hostia v druhom polčase mohli vedenie poistiť, ale nepremenili pokutový kop. Domáci odpovedali viacerými gólovými šancami, no nedokázali ich využiť.
Marián Halák

Dolná Poruba - Trenč. Teplá 2:0 (2:0)
Domáci rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase. V 6. min otvoril skóre Horniak a v 24. min pridal druhý gól Dorička. Ešte pred odchodom do kabín vylúčil arbiter hosťujúceho Bagina. V druhom polčase sa akoby domáci uspokojili, a aj keď hrali proti oslabenému súperovi, nedokázali prekonať jeho brankára. Pred 150 divákmi rozhodoval Opatovský.
Milan Suchý

Nová Ves n/V - Horná Súča 1:1 (0:0)
Góly: 85. Jambor - 80. Pečeňanský.
Domáce mužstvo nastupuje v posledných zápasoch bez pätice zranených hráčov základnej zostavy, čo sa prejavuje na hre i premieňaní gólových príležitostí. Prvá strela na bránu domácich v druhom polčase, v 80. min priniesla vedenie hostí. Strelou spoza šestnástky po rohovom kope otvoril skóre Jambor. O päť minút neskôr vyrovnal hlavou domáci Jambor. Keďže sa od domáceho mužstva odklonilo aj športové šťastie, viaceré gólové príležitosti zostali nevyužité. ŽK: Juvík, Kubica - Bartek, Častovýn, Coník. Pred 150 divákmi rozhodoval Markech.
Pavol Pristaš

Ľuborča - Trenč. Turná 2:0 (2:0)
Domáci futbalisti začali aj tento zápas, ako tradične, veľkým náporom. Po úvodnej štvrťhodine viedli dvojgólovým rozdielom. Najskôr v 5. min Korienek po Schwantnerovej prihrávke zblízka otvoril skóre. O desať minút po krásnej akcii a opäť prihrávke Schwantnera Mihálik hlavičkou do prázdnej brány zvýšil na 2:0. A to ešte Trška sám pred prázdnou bránou hlavičkoval do brvna. Potom hostia prebrali réžiu hry do svojich rúk a do konca prvého polčasu nevyužili štyri stopercentné gólové príležitosti. V druhej časti zápasu tempo hry trošku opadlo, ale stále sa mali diváci na čo pozerať. Útoky sa striedali na oboch stranách, a len vďaka výkonu oboch brankárov sa skóre už nezmenilo. Obe mužstvá, hoci hrali v improvizovaných zostavách, kvalitou hry potvrdili, že patria herne medzi najlepšie v súťaži.
Dorast: Ľuborča - Tr. Turná 1:0 (0:0), Korienek. Žiaci Ľuborča - Bobot 0:4.
Marek Koníček

Horné Srnie - Soblahov 2:3 (2:0)
Góly: Chlebana, M. Kebýsek - Jambor 2, Halgoš.
Po góloch Chlebana a M. Kebýska viedli domáci 2:0 a boli na najlepšej ceste k trom bodom. Druhý polčas sa zmenil obraz hry i strelci. Hornosrňania akoby nechceli vyhrať. Postupne padal do ich siete gól za gólom, aby sa napokon radovali hostia.
Peter Štefánek

Dubodiel - Kľúčové 6:1 (2:1)
V úvodnom nápore využili hráči šance na strelenie gólov v 8. min Knoll a v 20. Doktor. Potom hra upadla do priemeru, čo hostia využili v 45. min na zníženie Pšenčíkom. Hráči Dubodielu ovládli úplne hru a svoj výkon korunovali ďalšími gólmi. V 56. min T. Petrík. 74. min Kováč, v 85. a 90. min Kudela. Pred 100 divákmi rozhodoval Cintula. ŽK: 0/6. ČK: 0/2.
Dorast: Dubodiel - Podolie 0:1. Žiaci Dubodiel - Kľúčové 2:3.
Stanislav Doktor

Veľká Hradná - Horná Streda 8:1 (4:1)
Obe mužstvá sa trápia s nedostatkom hráčov, a na lavičku náhradníkov našli horko-ťažko po jednom hráčovi. Od domácich sa čakal kvalitnejší výkon proti súperovi z dna tabuľky. Prvé dve príležitosti nevyužili, vytvorili si však ďalšie, a do polčasu vsietili 4 góly. Hostia znížili síce na 2:1, ale do polčasu už domácu bránu neohrozili. Po zmene strán sa vývoj duelu nezmenil, a tak diváci okrem gólov z futbalu veľa nevideli.
Góly: Čačko 3, M. Kováč, P. Kováč, Lobotka, Petrík, J. Kováč - Marek. ŽK: J. Kováč - Šupka, Kusovský, Púchovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Klimčík.
František Kováč

1. Kočovce 28 18 7 3 78:23 61 (+19)
2. Nová Ves n/V. 28 18 7 3 82:34 61 (+19)
3. Ľuborča 28 17 2 9 51:29 53 (+11)
4. Soblahov 28 14 5 9 58:45 47 (+5)
5. Trenč. Turná 28 12 6 10 65:47 42 ( 0)
6. Dubodiel 28 12 6 10 56:49 42 ( 0)
7. Veľká Hradná 28 12 4 12 56:63 40 (-2)
8. Horné Srnie 28 11 6 11 54:47 39 (-3)
9. Mel.-Lieskové 28 11 5 12 56:49 38 (-4)
10. Kľúčové 28 11 4 13 62:65 37 (-5)
11. Dolná Poruba 28 11 4 13 52:65 37 (-5)
12. Stará Turá 28 10 6 12 45:44 36 (-6)
13. Čachtice 28 9 4 15 41:60 31 (-11)
14. Horná Súča 28 8 4 16 41:57 28 (-14)
15. Trenč. Teplá 28 6 6 16 43:58 24 (-18)
16. Horná Streda 28 6 0 22 33:138 18 (-24)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
Peter Jambor 25 gólov, Pavol Maráz (obaja Nová Ves n/V.) 22, Peter Kováč (V. Hradná) 18, Ivan Halgoš (Soblahov) 15, Jozef Kučerák (H. Súča) 14, Ondrej Peterka (Stará Turá) 14, (Daniel Imriška (Čachtice) 13, Jozef Šimko (H. Srnie) 13, Marek Sivák (Trenč. Turná) 13, Radovan Trška (Ľuborča) 12, Marek Michalovič (Kočovce) 12, Tomáš Suchý (Dol. Poruba) 11, Martin Kebísek (Horné Srnie) 11, Patrik Chorvát (Trenč. Turná) 10, B. Malec (Dubodiel) 10, Roman Koťan (Trenč. Teplá) 10, Erik Doboš (Kočovce) 10,atď.