Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 27. kolo

N. Dubnica – Senica 2:2 (1:2)
Góly: 7. Malovec, 64. Ruman (11 m) – 19. Nestarec, 43. Šúrek.
Po dvoch prehrách začali domáci aktívne a v prvej päťminútovke vybojovali tri rohy. V 7. min sa k priamemu kopu z 20 metrov postavil kanonier Malovec a opäť sa nemýlil – 1:0. Gól domácich upokojil a začali hrať hostia. V 19. min po protiútoku Nestarec vyrovnal na 1:1. Ani tento moment Novodubničanov nevyburcoval a v 43. min inkasovali druhý gól, keď Haviarovu chybu potrestal Šúrek. Do druhej časti domáci vstúpili aktívne, mali prevahu, ale ani jeden z priamych či rohových kopov neviedol ku gólu. Po skrumáži zahrali hostia rukou a Ruman s prehľadom z jedenástky v 64. min vyrovnal. Potom domáci vyprodukovali viacero chýb ktoré hostia nedokázali využiť.
N. DUBNICA: Múčka - Dohál, Gramblička (Balon), Štiffel, Malovec, Beňo, Nosický, Haviar, Ruman, R. Šukala, Maník.
SENICA: Ivánek – Ferík, Hrebíček, Surový, Mihok, Nestarec, Hílek, Karas, Varga (Jurcisk), Šúrek (Kunštek), Starych (Bajan).
(duš)

Solčany - T. Stankovce 0:2 (0:1).
Góly: 9. a 51. Kowalík (druhý z 11 m)
Za veľmi pekného počasia a na veľmi dobrom teréne sa začal veľmi snižný futbal. Akcie sa striedali na oboch stranách. Na začiatku urobili chybu domáci, kedy Lysý neodkopil loptu a Kovalík to potrestal. Domáci mohli vyrovnať, ale L. Michalík nedal. V druhom polčase hneď v 51. min. daroval rozhodca hosťom penaltu, ktorú premenil Kowalík. Od týchto chvíľ sa zápas už len dohrával. Domáci boli hosťom viac ako len vyrovnaným partnerom, hostia však v tomto zápase zaslúžene vyhrali. Rozhodoval: Baňár, počet divákov: 250.
SOLČANY: Ambróz – Hula (78. Mihálik), Kuna, Lysý, Mančik – Klačanský, Patrovič (71. Dálik), Illáš, Martin Michalík (56. Hippík) – Soboňa, Lukáš Michalík.
T. STANKOVCE: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Kaťko, Ježík, Sedláček, Duda, Pasiva, Kowalík (86. Poruban), Brandis (75. Mikula).

P. Bystrica – Tovarníky 5:1 (1:1)
Góly: 38. a 75. Nemček, 49. Raninec, 58. Čelko, 86. Sovík – 34. Gál.
Hostia sa prekvapujúco ujali vedenia v 34. min, keď gól zaznamenal Gál. O štyri minúty neskôr vyrovnal zblízka Nemček. V 49. min na 2:1 zvyšoval peknou strelou Raninec. V 58. min na 3:1 upravil Čelko a diváci čakali ďalšie góly. Štvrtý gól lídra pridal v 75. min Nemček a v 86. min na 5:1 zvýšil dorastenec Sovík. Prevaha bola na strane víťazov, Tovarníky sa snažili, no na Pov. Bystricu herne nestačili.
P. BYSTRICA: Bartek – Pauer, Valient (Masaryk), Bednár, Ištok, J. Gáborík (M. Hedera), Čelko, Raninec, F. Hedera, (Sovík), Nemček, Hrnčík.
J. Borčányi

Chynorany – Bošany 4:5 (1:1)
Góly: 39. a 61. Košariščan, 55.Hvišč, 65. Ondrejkovič - 9. Taraba, 54. a 87. Papranec, 74. Kalamár, 83. Husár.
Susedské derby sa zo strany Bošian začalo veľmi svižne, keď prvú štvrťhodinku ovládali hru a nebezpečne ohrozovali bránu domácich. Skóre otvára už v 9. minúte Taraba. Následne sa útoky striedali na obidvoch stranách a diváci videli mnoho pekných situácii. V 39. minúte po prihrávke Magdolena vyrovnáva Košariščan na 1:1. Druhý polčas bol oveľa bohatší na góly, keď v 54. min. zvyšuje náskok hostí z trestného kopu Papranec na 1:2, no radosť netrvala dlho keď o minútu vyrovnáva Hvišč z 30 metrov. Svoj druhý gól strelil v 61. minúte Košariščan a k úspešnym strelcom domácich sa v 65. pridáva aj Ondrejkovič a upravuje skóre na 4:2 pre domácich. V 74. minúte znižuje na rozdiel jedného gólu Kalamár a po hrúbke domácej obrany vyrovnáva na 4:4 Husár. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou keď v závere krásneho derby v 87. minúte dáva svoj druhý a zároveň víťazný gól Papranec. V zápase bolo rozdaných 6 žltých kariet z toho jedna pre domácich a päť pre hostí. Diváci mohli domov odchádzať spokojný nakoľko videli obojstranne kvalitný futbal s množstvom gólových príležitostí aj gólov samotných. Rozhodoval: Krivošík, počet divákov: 420
CHYNORANY: Miroslav Mikula – Oravec (46. Kozinka), Parkan, Magdolen, Košťal, Maťavka, Hvišč, Michal Mikula, Košík, Ondrejkovič, Košariščan.
BOŠANY: Tvrdík - Šesták, Jamrich, Kontúr, Kalamár (90. Turček), Taraba, Kostolný, Ambroz, Papranec, Mišeje, Latka (65. Guniš).

Šimonovany – Častkovce 1:1 (1:0)
Góly: 35. Vlčko (11m) – 56. Čajan.
V zápase domáci prekvapili a boli jednoznačne lepší ako ich súper. V 35. minúte skóroval z pokutového kopu Vlčko. Napriek tomu bol výsledok zápasu nerozhodný. Hostia sa nijako výrazne neprejavili a využili svoju prvú väčšiu šancu. Zápas sa tak skončil výsledkom 1:1. Rozhodoval: Mlynkovič, počet divákov: 100.

Ostatné výsledky: V. Kostoľany – N. Pravno 0:0, Mýtna N. Ves – Skalica 6:1 (3:0), Hrnčiarovce – Kanianka 3:0 (2:0).

1. P. Bystrica 27 22 3 2 81:19 69 (+27)
2. T. Stankovce 27 21 3 3 81:17 66 (+27)
3. Mýtna N. Ves 27 21 2 4 71:22 65 (+23)
4. Častkovce 27 16 4 7 81:42 52 (+13)
5. Hrnčiarovce 27 15 3 9 49:36 48 (+6)
6. Kanianka 27 14 5 8 64:37 47 (+8)
7. Skalica 27 14 4 9 54:36 46 (+7)
8. Solźčny 27 13 3 11 54:48 42 ( 0)