Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Futsalisti Programu Dubnica strieborní, ale k titulu mali naozaj veľmi blízko

V prvom finálovom zápase play-off JOMA extraligy vo futsale - na palubovke favorizovaného Slov-maticu FOFO Bratislava mali Dubničania naozaj veľmi blízučko k potrebnému a cennému víťazstvu.

Hoci už vyhrávali 1:3, predsa len v normálnom hracom čase sa tento vzájomný duel skončil nakoniec nerozhodne - 5:5 a nasledovalo predĺženie. To už bola vlastne lotéria, v ktorej domáci aj s patričnou dávkou športového šťastia strhli víťazstvo na svoju stranu. Ako inak, Dubničania sa aj počas reprezentačnej prestávky veľmi zodpovedne pripravovali na tento dôležitý druhý finálový zápas, v ktorom išlo obom tímom o veľa.

DRUHÝ FINÁLOVÝ ZÁPAS (ŠTVRTOK 24. 5.)

PROGRAM DUBNICA - SLOV-MATIC BRATISLAVA 1:2 (0:0)

Góly: 39. Staňo - 32. Nagy, 36. Haľko

V úvode zápasu začali oba kolektívy veľmi opatrne (pripomínalo to skôr šachovú partiu), v ktorej sa vyčkávalo, ktorý tím sa dopusti ako prvý školáckej chyby. Dubničania postupom času zvyšovali tempo a jasne naznačili svojú veľkú túžbu po víťazstve. Pekné akcie sa prelievali na oboch stranách a brankári neraz doslova čarovali. V 5. min mal na kopačke úvodný gól zápasu Decký, ale sľubnú príležitosť nezúžitkoval. O päť minút na to Kozík mieril nad bránu, vzápäti brankár Programu Minárech zneškodnil dve skvelé šance hostí. Domáci búšili do dobre organizovanej defenzívy súpera na plné obrátky, ale v rozhodujúcom momente sa nedokázali strelecký presadiť, hoci šancí mali neúrekom.

Tesne pred prestávkou spálil tutovku Sokol a prvý polčas skončil netradičnou bezgólovou remízou. Škoda-preškoda najmä sľubných gólových príležitosti Dubničanov, ktorí mali rozhodne na to, aby viedli aspoň jedno-dvojgólovým rozdielom. Nestalo sa tak, a to ich po konečnom hvizde aj veľmi mrzelo...

Po zmene strán sa začalo vo vlažnejšom tempe, hostia dvakrát nepríjemne vystrčili rožky, ale taktiež neprekonali pozorného gólmana. Neuveriteľnú príležitosť na vedúci gól mal Meliš, ktorý rozhodne nemal strielať, ale prihrať úplne voľnému spoluhráčovi - všetko mohlo skončiť inak.

Nedáš-dostaneš sa naplnilo aj v tomto meraní síl, v tom najnevhodnejšom čase - sedem minút pred koncom stretnutia, keď nebojácni hostia zaznamenali prvý presný zásah a dostali sa do vedenia - 0:1. Záverečná päťminútovka bola veľmi dramatická, nervózna, nervy drásajúca, doslova infarktová. Dubničanom iné nezostalo - iba zariskovať, preto po obdržaní góla vsadili všetko na jednu kartu - na hru bez brankára. Stalo sa však to, čo sa stať nemalo - štyri minúty pred záverečným hvizdom dostali ďalší gól - 0:2. Z domácimi to vyzeralo všelijako, kvôli zvýšenej nervozite a tlaku divákov kopili chyby, nepresne si prihrávali.
Minútu (1,01) pred koncom stretnutia im však zablyskala aspoň iskrička nádeje, keď Staňo vsietil kontaktný gól a zrazu bolo - 1:2. Tlak domácich bol obrovský, doslova fascinujúci, v posledných sekundách mohlo byť aj vyrovnané, ale to by musel prepasírovať loptu za brankárov chrbát Staňo.

Povestné šťastie však ani tentoraz Dubničanom vôbec neprialo a po záverečnom hvizde im zostali oči pre plač, nakoľko mali veľmi blízko k tretiemu a rozhodujúcemu zápasu, ktorý by sa hral v stredu v Bratislave.

Za predvedený výkon si dubnickí chlapci určite zaslúžia pochvalu, ale zuby si vylámali na starej známej diagnóze - nepremienaní čistých gólových príležitosti, čo bola nepochybne krutá daň...

Rozhodcovia v skvelej diváckej atmosfére (okolo 800 divákov), pískali tak, ako pískali, keď delili chyby na obe strany a domácim neodviedli nič naviac, možno práve naopak.

ZOSTAVA PROGRAMU
Ivan MINÁRECH, Martin KOPČAN - Ľubomír STAŇO, Ján SOKOL, Andrej PAULÍNY, Stanislav TURZA (kapitán), Jozef DECKÝ, Peter MELIŠ, Igor VODECKÝ, Marek KOZÍK, Róbert GÁBOR, Štefan GRENDEL. Tréner: Jaroslav VOJTEK, asistent trénera Dušan KOPAČKA, vedúci mužstva Jozef ČECH, prezident Vladislav PAVLIKOVSKÝ.

SLOVMATIC FOFO BRATISLAVA
M. Gašparovič, V. Poluch, R. Staršic, M. Čambal, M. Berky, A. Fehérvári, O. Habaj, L. Mikita, P. Haľko, V. Várady, M. Rejžek, I. Nagy, G. Bartošek, M. Habaj. D. Mikletič. Tréner: Milan Kollár.

DOTERAJŠIE ÚSPECHY PROGRAMU
Majster Slovenska: 2000, 2001, 2002, 2003
Víťaz Slovenského pohára: 1997, 1998, 2002

OČAMI TRÉNERA PROGRAMU JAROSLAVA VOJTEKA
„Vychádzali sme z toho, čo sme predviedli v prvom zápase v Bratislave, ale oba tímy mali veľmi kvalitnú defenzívu. Škoda šancí, ktoré sme mali najmä v prvom polčase, nedali sme však góly a súper nás potrestal. Súper viedol 0:2, zariskovali sme hru proti kvalitnému súperovi - bez brankára, vytvorili sme si šance, ale opäť sme neskórovali. Keď sme znížili na 1:2, bolo už málo času a taktiež aj síl...“