Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 26. kolo

Kamenec p/Vt. – Prečín 3:2 (0:1)
Góly: 70., 73. a 90. T. Nechala (jeden 11 m) – 13. Raček, 65. Michel, 280, Labai. ČK: Buday (Prečín).
V úvode zápasu mali domáci navrch, no nepremenili gólové šance a hostia sa v 14. min ujali vedenia. Gólu predchádzala strela na kameneckú bránu, neistý zásah domáceho brankára a zlý odkop obrancu. Tento stav platil až do 65. min, keď hostia zvýšili na 2:0. Kamenčanom sa zvýšenou snahou a bojovnosťou podarilo v priebehu ôsmich minút vyrovnať a v závere zápasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prečín od 75. min dohrával s desiatimi hráčmi po červenej karte Budaya. Zápas mal priemernú úroveň.
Š. Nechala

Pov. Teplá – Borčice 1:6 (1:2)
Góly: 5. Smatana – 58. a 90. Ilas, 39. a 80. Vodecký, 26. Berde, 66. Turza.
Posledný celok začal nebojácne, Smatana potrestal chybu lídra a v 10. min Urík zahodil ďalšiu šancu. Potom začali hrať hostia, strelám Berdeho a Vodeckého chýbala presnosť, no Berde hlavou nakoniec vyrovnal. V závere polčasu Vodecký strelou zo šestnástky dostal Borčice do vedenia. V 57. min ešte Turza bránu netrafil, ale o minútu Ilas premenil krásnu Kopačkovu prihrávku – 1:3. Nasledovali góly spoza šestnástky v podaní Turzu a Vodeckého a konečnú podobu výsledku dal v 90. min Ilas.
Pov. Teplá: Lutišan – Kolembus, Vrábel (Špalek), Hrubo, Krasňanský, Sádecký, Hluško, Urík, Smatana, Sárinec, Vozatár.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Košťál (Martinko), Kopačka, Ilas, Berde, Ďuriš (Bútora), Turza, Vodecký.
(ves)

Púchov B – Brezová 0:2 (0:1)
Góly: 20. Michalička, 47. Duška.
Po nezáživnej dvadsaťminútovke získali hostia miernu prevahu. Vedúci gól po zaváhaní obrany dal zblízka Michalička. V 33. min Kaveckého strelu domáci zblokovali a v 35. min Kaplan spoza šestnástky tesne minul bránu hostí. V 40. min Kavecký trafil žrď. Ďalšiu šancu zahodil hosťujúci Michaličku v 41. min a na druhej strane Stehel prehlavičkoval bránu v 45. min. Po chybách obrany Duška v úvode druhej časti zvýšil na 0:2. Po údere dostal v 61. min Kaplan červenú kartu a v 70. min Hološko opečiatkoval brvno. Šesť minút pred koncom zmaril gólovú radosť Kaveckému Gužma.
Púchov B: Guzma – Rojko, Poljak, Mihálik, Jánoško (Stehel), Hološko, Chovanec, Kaplan, Hrnčiarik, Rosina, Holeščák.
Brezová: Vajaš – Dobrovodský, Šido, Miča, Marík, Duška, Havlík (Sadloň), Potúček (Kutlák), Kavecký, Michalička (Klein), Šimek.
(gaš)

M. Lednice – Z. Kostoľany 1:4 (1:2)
Góly: 31. Petráš – 32. a 65. Cmarko, 42. a 85. Pavkeje.
Prvá polhodina bola bez vzruchu až v 31. min Petráš prvou strelou na bránu otvoril skóre. Po rozohraní Cmarko po nedorozumení obrany vyrovnal. Tri minúty pred prestávkou Pavkeje strelou spoza šestnástky prekvapil Konušíka – 1:2. V 65. min Cmarko hlavou zvýšil na 1:3, Hráči M. Ledníc vážnejšie neohrozili M. Zvala, v 85. min Pavkeje po sóle obstrelil brankára a potvrdil výhru hostí.
M. Lednice: Konušík – P. Lednický, Ľ. Vančo, M. Vančo, M. Hudek, T. Hudek (J. Lednický), M. Lednický, J. Čelko, T. Čelko, Čerňanský (Mišutka), Petráš.
Z. Kostoľany: M. Zvalo – Hulényi, Výškrabka, Záhon, Hancko, Duda, A. Zvalo (Obžera), Oršula, Mokeš, Cmarko, Pavkeje.
(led)

Trenč. Jastrabie – Oslany 6:2 (5:1)
Góly: 10., 19.a 25. Mikušík, 18. Fodrek, 45. Beleš, 70. Piláthy – 24. Černák, 60. Jančich.
Domáci vedomí si dôležitosti zápasu vyvinuli veľké úsilie, čoho výsledkom bol polčasový stav 5:1. Hostia ohrozovali domácu bránu iba z ojedinelých útokov, z čoho dosiahli dva góly.
Pred 150 divákmi rozhodoval Pavlačka.
(glas)

Selec – Podolie 3:0 (1:0)
Góly: 40. Paulíny, 65. Horňák, 90. Horňák.
Domáci po dlhom čase opäť takmer kompletní, chýbal iba Vavruš, chceli prelomiť 9-zápasovu sériu bez výhry. V prvom polčase sa hral priemerný futbal bez príležitostí. Hostia napádali domácich hráčov, ktorí sa ťažko presadzovali. Jediný gól v prvom polčase padol v 40. min, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval Paulíny a poslal domácich do vedenia. Druhý polčas priniesol viac vzruchu ako prvý najmä zásluhou domácich. V 65. min sa po ľavej strane presadil Puna a center trafil Horňák, ktorý zvýšil na 2:0. V 89. min sa opäť Horňák predral cez obranu hostí a brankárovi nedal šancu.
(mas)

Hôrka – Nováky 1:0 (0:0)
Gól: 54. Petruš z 11 m.
Vo vyrovnanom zápolení sa stretli mužstvá z hornej polovice tabuľky a o výsledku zápasu rozhodla 54. min, keď po faule na Ostrenku s prehľadom premenil pokutový kop R. Petruš.
Sledovalo 100 divákov.
(rš)

V. Uherce - H. Poruba 3:2 (1:0)
Góly: 5. a 90. Svrček, 57. Král - 62. Staňo, 82. M. Živčic.
Prvý polčas sa v podstate hralo na jednu bránu a to na brámu hostí. Skóre otvoril už v 5. minúte po peknej akcii z 12 metrov Svrček. V druhej časti hry boli akcie už viac vyrovnané v 57. minúte zvyšoval náskok domácich Král, no už o päť minút korigoval na 2:1 Staňo. Aj keď hosia dokázali v 82. minúte vyrovnať M. Živčicom ich nádeje zmaril na konci zápasu strelec prvého gňolu keď upravil skóre na 3:2 pre Uherce. Rozhodoval: Monček, počet divákov: 200.
H. PORUBA: D.Staňo - Meliš, P. Živic, Prostiňak, Suchomel, A. Staňo, M. Živic, Buchta (26. Papp), Jozefovič, M. Staňo, T. Staňo.

1. Borčice 26 21 3 2 81:35 66 (+27)
2. Nováky 25 17 5 3 62:19 56 (+20)
3. Brezová p/Br. 26 15 3 8 58:31 48 (+9)
4. H. Poruba 26 14 5 7 63:32 47 (+8)
5. Hôrka n/V. 26 13 8 5 54:30 47 (+8)
6. Púchov B 26 12 8 6 53:30 44 (+5)
7. Kamenec 26 13 4 9 46:36 43 (+4)
8. Selec 26 11 7 8 46:29 40 (+1)
9. Z. Kostoľany 26 12 3 11 52:41 39 ( 0)
10. V. Uherce 26 10 4 12 40:45 34 (-5)
11. Podolie 26 10 2 14 38:51 32 (-7)
12. Prečín 26 8 5 13 33:55 29 (-10)
13. Oslany 26 7 2 17 41:87 23 (-16)
14. Tr. Jastrabie 25 4 5 16 33:56 17 (-22)
15. Malé Lednice 26 4 1 21 35:68 13 (-26)
16. Pov.Teplá 26 2 3 21 14:104 9 (-30)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Punč na námestí tento rok nebude. Trenčín zrušil Vianočné trhy

Na Mierovom námestí však bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Megainvestícia v Novom Meste nad Váhom. Ako bude vyzerať nové kúpalisko a plaváreň?

Novomestská radnica predstavila víťazný návrh z architektonickej súťaže na vybudovanie mestskej plavárne, kúpaliska a wellness za asi 12 miliónov eur.