Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 22. kolo

Vrbové – Nemšová 0:2 (0:1)
Góly: 45. Ďuriš, 85. Rožník.
V prvom polčase mali miernu prevahu domáci. V 16. min Kubišovu hlavičku vykopol Šmelko z bránkovej čiary. Gól do šatne však dali hostia, keď si rozhodca nevšimol ležiaceho T. Gažíka pred pokutovým kopom hostí. Tí preniesli hru na opačnú stranu, Suchý zacentroval na hlavu Ďuriša a hostia išli do vedenioa 0:1. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, ale šťastie mali na kopačkách hostia. Ani jedna zo sľubných šancí sa vyrovnaním neskončila. K slovu sa opäť prihlásili hráči Nemšovej. V 85. min prihral Ďuďák Rožníkovi a ten zabezpečil svoju mužstvu tri body.
Rozhodoval Lieskovský, ŽK: P. Gažík - Schlesinger , 420 divákov.
MFK: Sedláček – Vlado, Stančík, P. Gažík, Ohrablo (72. Sumer) – Andrísek, Koyš (72. P. Bogora), T. Gažík, Hnilka (60. Uváčik) – Ščepko, Kubiš. Tréner J. Kravárik.
FKS: Bobot – Augustíni, Šmelko, Ďuriš, Bahno, Ďuďák (89. Oliš), Laco, Schlesinger, Častulín (84. Rožník), Zverec (75. Kročian), Suchý. Tréner P. Tomáš.
Peter Sedláček

ŠK Vegum Dolné Vestenice – Slovan Bratislava B 1:0 (0:0)
Gól: 77. Kotula.
V dôležitom zápase pre domácich prvý pohrozili v 5. min Bratislavčania, no Schleifer z hranice 16-tky mieril len do Jurenku. V 17. min prudkú Cígerovú strelu z ľavej strany Lehuta vyrazil na roh. Potom po peknej akcii hostí spálil dobrú príležitosť Peťovský, keď z 5 m prestrelil domácu bránu. V 31. min zahrávali gumári trestný kop z pravej strany a Zimmerova hlavička tesne minula bránu. Oba celky sa snažili hrať útočný futbal. V 42. min strela domáceho Kermieta z 20 m tesne preletela bránu. Druhý polčas začali domáci tlakom. V 48. min v obrovskej šanci Šorec zo 6 m mieril len do padajúceho brankára Slovana. Hlavičku Šimurku zasa zastavilo brvno. Z hostí pútal pozornosť veľmi dobre hrajúci Schleifer, ktorý zahodil v 75. min najväčšiu príležitosť hostí. Rútil sa sám na Jurenku, no trafil len bočnú sieť. Z protiútoku sa domáci Kotula pohral s obrancom hostí a prudkou krížnou prízemnou strelou vsietil rozhodujúci gól. Domáci už vedenie udržali a získali tri dôležité body k záchrane.
R Kráľovič, ŽK: Mráz - Habai, Emrich. ČK: 80. Emrich.
VEGUM: Jurenka – Zimmer, Kermiet, Koreň, Šorec, Cíger, Kotula, Pánis, Obert, Šimurka, Kollár (52. Mráz).
Milan Vážan

Nové Mesto – Vráble 2:1 (2:0)
Góly: 3. Horúcka, 39. M. Bogora – 72. Pavelka.
V stretnutí dvoch susedov v tabuľke videli diváci kvalitné stretnutie. Prvý polčas sa hral v réžii domácich. Už v 3. min domáci Horúcka využil chybu obrany hostí a bolo 1:0. V ďalšom priebehu úvodného polčasu mali viac z hry domáci, ktorí nevyužili tri čisté gólové príležitosti. V 39. min využil peknú prihrávku Končitíka Bogora a zvýšil na 2:0. Druhý polčas sa hral bojovne. V 72. min znížil Pavelka na konečných 2:1. Hostia domácich zatlačili, no hráči AFC hrali disciplinovane a víťazstvo si ustrážili.
ŽK: Horúcka, P. Šupka,-Gonda, 200 divákov, Rozhodoval Bródy.
NOVÉ MESTO: Trančík - A. Šupka, Stano, P. Šupka, Gardian, Drahno (78. Hulínek), Hanko, Končitík, Horúcka, Barkóci (87. Lintner), M. Bogora (89. Omasta).
VRÁBLE: Straka – Gonda, Šándor, Ťuťuris, Golián, Balko (59. Toman), Tužinský, Turčan, Sepeši, Vondra (59. Simonides), Pavelka.
Roman Bajčík

Ostatné výsledky: HFK Prievidza – FC Nitra B 3:1 (2:0), Artmedia B - Púchov 4:1 (1:1), ŠKP Dúbravka - Trnava B 1:0 (0:0), SFM Senec - FK Rača 2:2 (0:2).

13. FC Nitra B 22 5 5 12 26:33 20 (-13)
14. D. Vestenice 22 5 5 12 17:37 20 (-13)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.