Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 23. a 24. kolo

23. kolo

Podolie – Hôrka n/V 2:1 (2:0), Zem. Kostoľany – Prečín 3:0 (1:0), Borčice – Kamenec p/Vt. 2:1 (1:1), Oslany – Selec 2:1 (2:1), Brezová p/B – Malé Lednice 2:1 (1:1), Horná Poruba – Pov. Teplá 12:0 (4:0), Veľké Uherce – Púchov „B“ 2:4 (0:1), Nováky – Trenč. Jastrabie odložené na 8. 5. 2007.

24. kolo

Trenč. Jastrabie – Horná Poruba 1:4 (0:1)
Domáci začali zápas s veľkým nasadením a hostí v úvode nepustili ani za polovicu ihriska. Po ojedinelej akcii však hostí dostal v 28. minúte do vedenia P. Živčic. Domáci pokračovali v tlaku, ale výsledkom boli len zahodené šance. V druhom polčase hra upadla do priemeru, čo využili hostia a po náhodných akciách zvýšili dvomi gólmi vedenie na 3:0 vo svoj prospech. Domáci sa snažili výsledok skorigovať, čo sa im podarilo Mikušíkom z jedenástky. V závere sa šťastnejším hosťom podarilo zvýšiť náskok na 1:4. Domáci diváci boli z výkonu svojich futbalistov veľmi sklamaní.
Góly: 77. Mikušík (11 m) – 28. a 50. P. Živčic, 55 .Majerík, 83. Papp.
ŽK: Glasa - D. Staňo, Suchomel, Majerík, M. Živčic, A. Staňo. Rozhodoval Sarai, 100 divákov.
Trenč. Jastrabie: Jurák – Glasa, Doktor, P. Fodrek, Straka, Kožej, Beleš, Pavlo, Mikušík, Halás, T. Fodrek (striedali P. Piláthy, Žák)
H. Poruba: D. Staňo – J. Živčic, P. Živčic, Prostinák, Suchomel, Majerík, A. Staňo, Hofierka, Jozefovič, T. Staňo, M. Živčic (striedali Papp, M. Staňo).
Július Glasa

M. Lednice – Oslany 2:3 (0:2)
Góly: 48. P. Lednický (11 m), 52. Petráš - 4. Ivanka, 6. Oršula, 87. Bartoš.
Hosťom vyšiel úvod, keď v 4. min po nedorozumení obrany skóroval Ivanka. O chvíľu si za obranu nabehol Oršula a bolo 0:2. Potom išiel na bránu domáci M. Hudek, ale netrafil. V 48. po ruke P. Lednický z jedenástky znížil a o štyri minúty Petráš umiestnenou strelou vyrovnal. Domáci mali prevahu, hostí podržal brankár, ktorý mal šťastie, keď J. Čelko v 76. min z jedenástky netrafil bránu. Z jediného útoku v 87. min dal Bartoš víťazný gól Oslian.
(led)

Pov. Teplá – Brezová 0:3 (0:2)
Po chybe obrany sa hostia ujali vedenia v 2. min. V 30. min pridali druhý gól z jedenástky. Domáci sa mohli dostať do zápasu po prestávke, ale Minarčík nedal. V 60. min kombinačne lepší hostia pridali tretí gól.
Pov. Teplá: Lutišan – Vrábel, Vicena, Kolembus, Hrubo, Janíček, Smatana, Minarčík, Hluško, Škrkoň (Hlušek), Vozatár.
(zla)

Hôrka n/V – Veľké Uherce 2:2 (1:0)
Góly: 44. Farkaš, 57. Hlaváč – 65. Cifrík, 90. Kováč.
Rozhodoval Strečko, 80 divákov.
Hôrka n/V: Turovský – J. Koritina, Zmeko, Jaroš, Némethy, Hujík, P. Koritina, Petruš, Zaťovič, Hlaváč, Farkaš, striedali Matulja, Ostrenka.
V. Uherce: Radosa – Uhlár, Gubka, Svrček, Štálnik, Kopál, Cifrík, Zeleník, Král, Kováč, Bučko, striedali Javúrek, Čangel.
(rš)

Prečín – Podolie 0:0
V priemernom stretnutí mali obe mužstvá niekoľko príležitostí, no neboli úspešní. V najväčšej šanci sa ocitol domáci I. Birošík, no z päťky prestrelil. Aj v druhej časti bol obraz hry podobný, a keď I. Birošík z uhla mieril nad, súperi si body podelili.
(jk)

Selec – Borčice 1:3 (1:1)
Domáci nastúpili na zápas proti vedúcemu tímu tabuľky iba s deviatimi hráčmi bez zranených R. Púčeka, Horňáka, Puna a vykartovaných Hlavatého, Paulínyho a Masaryka. Na poslednú chvíľu nastúpil Zemanovič a do druhého polčasu Masár, ktorí však nastúpili po ročnej odmlke od futbalu. Hostia mali po celý prvý polčas územnú prevahu, ale na bránu vystrelili iba dvakrát, ale strely hosťujúcich hráčov bravúrne vyrazil brankár Korček. Domáci pohrozili v 28. minúte, ale krížna strela Púčeka šla vedľa hosťujúcej brány. V 40. minúte Hrbas v šestnástke kĺzačkou trafil loptu a hosťujúci hráč prepadol cez nohu a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu premenil Turza, aj keď si domáci brankár siahol na loptu. Už o minútu však vystrelil Šišovský a tečovaná lopta prelobovala hosťujúceho brankára. V 52. minúte sa hostia ujali vedenia opäť z jedenástky, ten tentoraz už naozaj fauloval Zemanovič. Úspešným strelcom bol Decký. V 65. minúte zahral hosťujúci obranca v šestnástke rukou, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. Borčice naďalej mali viac loptu na svojich kopačkách a podarilo sa im zvýšiť v 73. minúte Staňom, keď krížnou strelou prekonal domáceho brankára. Už o dve minúty hlavičkoval v šestnástke hostí Šišovský trafil ruku hosťujúceho hráča, ale rozhodca sa rozhodol, že jedenástku bude pískať iba proti domácim. Aj keď sa domáci snažili, hostia kontrolovali hru a dotiahli zápas do víťazného konca. Domáci si zaslúžia pochvalu za bojovný a obetavý výkon. Pred 150 divákmi rozhodoval Palocsányi.
Góly: 41. Šišovský - 40. Turza, 52. Decký, 73. Stano. ŽK: Zemanovič, Chromý – Švikruha, Berde.
Selec: Korček – Vavruš, Šišovský, Hrbas, Zemanovič, Chromý, B. Púček, Navrátil, Dušák, Muťňanský, Masár.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Švikruha, Kopačka, Ilás, Berde, Ďuriš, Turza, Vraník (Koštiaľ).
DORAST: Záblatie - Selec 4:3. Góly hostí: Palatinsu, Králik, Ondriška. ŽIACI: Selec – Beckov 8:2. Góly domácich: Králik 3, Kubiš 2, Šišovský 2, Kováčik.
Ľuboš Masár

Ostatné výsledky: Púchov B – Nováky 1:3 (1:2), Kamenec p/Vt. – Zem. Kostoľany 1:0 (0:0).

1. Borčice 24 19 3 2 73:34 60 (+24)
2. Nováky 23 16 5 2 61:18 53 (+20)
3. H. Poruba 24 14 4 6 58:26 46 (+10)
4. Púchov B 24 12 7 5 50:25 43 (+7)
5. Brezová p/Br. 24 13 3 8 52:31 42 (+6)
6. Hôrka n/V. 24 11 8 5 51:29 41 (+5)
7. Selec 24 10 7 7 42:24 37 (+1)
8. Kamenec 24 11 4 9 40:32 37 (+1)
9. Z. Kostoľany 24 10 3 11 43:39 33 (-3)