Stretnutie malo všetky charakteristické znaky, ktoré patria k futbalu

Futbalová Corgoň liga

7. kolo prelínacej súťaže:

AS Trenčín - ViOn Zlaté Moravce 3:2 (2:0)

Góly: 13. Czinege (11m), 38. Doubek, 67. Czinege - 66. Černák, 87. Kuračka
ŽK: Choma, Pavlenda, Černák. ČK: (89. Greguška). Pred 1128 divákmi rozhodovali Chmura (Brendza, Weiss). Strely na bránu 12:8 - rohové kopy 5:5.

AS: Hodál - Čögley, Cs. Horváth, Mičenec, Szukalek - M. Kaščák, Baranyai (64. Hlohovský), Czinege, Gergel (81. Križko) - Kamenský, (90.+ Barcal), Doubek. Tréner: V. Palička.
ViOn: Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma - Ondrejka (66. Hnilica), Kuračka, Hözl (46. Chren), Medera (46. Juska) - Černák, Plichta. Tréner: J. Rosinský.

Cieľom Trenčanov bolo potvrdiť víťazstvo z Močenoku a tým sa fakticky aj prebojovať na štvrté postupové miesto tabuľky v prelínacej súťaži Corgoň ligy. Boli nepochybne dobre motivovaní a duel začali vo veľkom štýle. V prvej štvrťhodine mali hráči AS evidentne hru v rukách, ktorú zúročili aj na rýchle strelenie úvodného gólu.
• Už v 3. min po kope z rohu sa lopta dostala k neúnavnému Baranyaiovi, ktorý napriahol a jeho delovka skončila na brvne.
• Ten istý hráč po peknej hernej akcii opäť triafa konštrukciu brány - tentoraz opečiatkoval brvno Peškovičovej brány.
• Trenčania boli pri streleckej chuti a v 12. min rozhodca Chmura po faule Chomu v šestnástke na Baranyaia nekompromisne ukázal na biely bod. Nariadenú penaltu usmernil Czinege do opačnej strany brány, kam sa vrhol Peškovič - 1:0.
• V 38. min sa zrodila pekná akcia zo strany domácich, ktorú presne zakončil hlavičkou Doubek - 2:0.
• V 48. min do tretice v tomto zápase sa trasie brvno - po nezištnej Czinegeho delovke.
• Časomiera ukazovala 56. min a Greguškovu bombu z priameho kopu skvelý Hodál zneškodnil.
• Nebojácný Černák vyskočil najvyššie na centrovanú loptu a umiestnenou hlavičkou dáva v 66. min kontaktný gól - 2:1.
• O minútu neskôr Kamenský adresoval presnú prihrávku Czinegemu, ktorý sa tentoraz nemýlil a znenazdajky zvýšil na - 3:1.
• Z dobrej pozície vystrelil v 74. min Kuračka, Hodál bol v strehu, ale nakoniec ho od možnej gólovej pohromy zachránila žrď.
• Festival striel do konštrukcie brány pokračoval aj o štyri minúty neskôr, keď Hlohovský trafil žrď.
• Tri minúty pred záverečným hvizdom Kuračkovu bombu Hodál vyrazil, ale ten ju vzápätí doráža do brány - 3:2.
• V samotnom závere, kedy sa hostia snažili o vyrovnávajúci úspech, zbytočne fauloval Greguška Doubeka, za čo si vyslúžil červenú kartu a tým aj predčasný odchod pod sprchy...

OČAMI TRÉNEROV

JÁN ROSINSKÝ (Zlaté Moravce): „Rozhodne sa nechcem vyhovárať na zlý začiatok zápasu, keď sme na prípravu po pohárovom stretnutí mali len dva dni. Domáci veľmi dobre vstúpili do zápasu, boli ďaleko rýchlejší, vybúšnejší a agresívnejší v osobných súbojoch. Získavali prevahu, ľahšie sa dostávali za našu obrannú líniu a tým pádom si dokázali vypracovať aj strelecké pozície. Po prestávke a zmenách v zostave sme začali hrať iný futbal...“

VLASTIMIL PALIČKA (Trenčín): „Vedeli sme, že hráme proti konsolidovanému mužstvu, boli sme trochu pod tlakom, doma sme chceli získať tri body. Začali sme dobre, po dvoch žrdiach sme chceli nakloniť šťastenu na našu stranu. Dostali sme sa do vedenia 2:0, cez prestávku sme hráčov upozorňovali, že zďaleka nie je o víťazovi rozhodnuté. Prejavila sa obava, aby sme neprišli o vedenie, začali sme hrať pasívne, súper bol aktívnejší. Po našom treťom góle to vypadalo na 5:1 pre nás. Nedokázali sme využiť brejky do víťazného konca. Bolo to zaujímavé stretnutie, v ktorom bolo veľa gólov. Bolo tam všetko, čo futbal má mať. V našej situácii je najpodstatnejšie to, že sme získali tri dôležité body...“

Karol Ďurina

Ostatné výsledky: Inter - Močenok 2:0, Dubnica - R. Sobota 2:0, Šaľa - Trnava 1:2.