Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 21. kolo

Brezová p/B – Kamenec p/Vt. 0:2 (0:2)
Domáci sa s chuťou pustili do súpera a vypracovali si aj dostatok streleckých príležitostí - v 20. minúte hlavičkoval tesne vedľa Dobrovodský a v 26. minúte trafil Šimek len hosťujúceho brankára. Už o minútu na to prihrával Šimek Kutlákovi, ale ten vyloženú šancu nepremenil, potom Duška strieľal tesne vedľa. Následne prišiel trest v podobe gólov hosťujúceho tímu, keď sa v 34. minúte z trestného kopu pekne trafil Nechala a v 39. minúte po peknej akcii zvýšili hostia na 0:2. Potom upadla hra do priemeru, domácim sa do konca zápasu skórovať nepodarilo.
Góly: 34. a 39. Nechala. Rozhodoval Tekeľ, 250 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Dobrovodský, Šido, Miča, Duška, Michalička (65. Potúček), Pavlík, Kutlák (46. Šarudi), Kavecký, Klein (46. Nemec), Šimek.
Ján Vrkoč

H. Poruba – Selec 0:0
Lepšie začali hostia, keď v 4. min R. Pučekovi chýbal krok, aby dosiahol na Hornákov center. V 7. min D. Staňo vykopol nohou Paulínyho strelu a v 22. min mieril z desať metrov vedľa Hornák. Potom sa konečne osmelili aj domáci a trestný kop Meliša brankár vyrazil, no nikto loptu nedorážal. V 32. min Punovu strelu s námahou vyrazil D. Staňo a na druhej strane v 38. min Jozefovič z päťky netrafil bránu. Hosťujúci Puna ešte v 45. min mieril v dobrej pozícii vedľa. V 60. min Jozefovič z troch krokov mieril nad, o dve minúty Majerík dostal červenú , ale na prekvapenie domáci prevzali iniciatívu. V 72. min Meliš o centimetre minul bránu a v 80. min tvrdo pálil nad. Ďalšie šance domáci nevyužili a v 89. min mohol rozhodnúť hosťujúci Navrátil, ktorý bežal sám na bránu, ale D. Stano včasným vybehnutím zachránil remízu.
H. Poruba: D. Staňo – Meliš, Prostinák (J. Živčic), Suchomel, Hofierka (P. Živčic), A. Staňo (M. Živčic), Krajči, Buchta, Jozefovič, T. Staňo, Majerík.
Selec: Korček – Vavruš, Hrbas, Hlavatý, Hornák, Paulíny, B. Puček (Chromý), Navrátil, R. Puček, Mutňanský (Gašparík), Puna. (sta)
ŽIACI: Potvorice – Selec 0:8 nedohrané, pre nedostatočný počet domácich hráčov na ihrisku. Góly: Svatík 2, Husár 2, Pevný, Ondriška, Palatinus, Králik.

V. Uherce - Pov. Teplá 6:1 (3:1)
Góly: 7. a 47. Kováč, 29. a 46. Cifrík, 75. Javúrek, 77. Zeleník - 5. Krasňanský
V 1. minúte Cifrík pálil ponad bránu. V 5. minúte po odpískanom faule pokutový kop premenil Krasňanský. V 7. minúte Kováč prehodil brankáre. V 20. minúte po akcii z rohu vsietil gól Cifrík. V 41. minúte sa vynikajúco uvoľnil Cifrík a dal tretí gól domácich. V 47. minúte upravil skóre na 4:1 Kováč. V 56. minúte Král nepremenil pokutový kop. V 75. minúte prešiel Javúrek povedľa brankára a strelil gól. V 77. minúte vystrelil Zeleník zo vzdialenosti 25 metrov a upravil celkové skóre zápasu na 6:1. Domáci v zápase zaslúžene rozstrieľali svojho súpera. Rozhodoval: Gádoši, počet divákov: 160
V. UHERCE: Radosa - Bírka, Hubka, Uhlár, Čangel, Kopál, Cifrík (54. Zeleník), Svrček, Kráľ (59. Letavay), Kováč, Žiak (69. Javúrek).
POV. TEPLÁ: Zlatoš - Dlhopolček, Vrábel, Hrobo, Lubišan, Janíček, Urík, Krasňánský, Sárinec, Bolatár, Zlatoš

Nováky – M. Lednice 5:1 (2:0),
Góly: 28. a 69. Roháč (jeden z 11 m), 36. Vavro, 64. Slezák, 89. Kaňa – 48. Šimko, 250 divákov, rozhodoval Slamka.

Oslany – Prečín 5:1 (2:0)

Borčice – Podolie 6:1 (2:0)
Góly: 16, 50. a 69. Berde, 45. Ilas, 46. Švikruha, 86. Sabo – 88. Pisca.
Domáci mali výraznú prevahu a už v 16. min po Vodeckého akcii skóroval Berde – 1:0. Hralo sa neustále na jednu bránu a hosťujpci brankár Vojtech podržal spoluhráčov po strelách Kurica, Ilasa a Švikruhu. Až v 45. min ho prekonal zblízka Ilas. Vstup do druhého polčasu mali Borčice raketový a v 46. min Švikruha dal tretí a o štyri minúty Berde štvrtý gól. Rumunský legionár pridal v 69. min efektnými nožničkami piaty gól a striedajúci Sabo zvyšoval v 86. min na 6:0. Podolie korigovalo stav v 88. po rohu Piscom – 6:1.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Švikruha, Kopačka, Ilas (Košťál), Berde, Sedláček (Vraník), Turza, Vodecký (Sabo).
Podolie: Vojtech – R. Hrušovský, Ščepko, Krajčík, M. Hrušovský, Kičo, Červeňanský, Luštík, Ivana, Križák, Pisca (Augustín).
(ves)

Púchov B – Tr. Jastrabie 1:0 (0:0)
Gól: 73. Chovanec (11 m).
Domáci začali v priemernom zápase lepšie, potom sa hra vyrovnala. V 22. min hostia po signáli z trestného kopu Jankovič kryl strelu Beleša. Po ďalšom priamom kope v 30. min Straka zadovkou prestrelil domácu bránu. V 41. min Strakovu strelu zo šestnástky Jankovič vyrazil na roh. V 56. min Hološkov pokus zmaril Hruška a o tri minúty chytil aj Rojkovu strelu. Po faule na Škorvánka premenil Chovanec v 73. min bezpečne jedenástku. Päť minút pred koncom po prečíslení Šimáček tesne minul bránu hostí.
Púchov B: Jankovič – Rojko, Poljak, Veng (Simáček), Šamánek, Hološko, Chovanec, Holeščák (Škorvánek), Hrnčiarik, Rosina, Janoško (Mihálik).
Tr. Jastrabie: Hruška – Kožlej, Doktor, P. Fodrek, Halás, Glasa, Mikušík, Pavlo, Beleš (Žák), Straka, T. Fodrek.
J. Gašpárek

Z. Kostoľany – Hôrka n/V. 3:2 (2:1)
Góly: 2. Rolinec, 5. J. Oršula, 58. Záhon z 11 m – 13. Zmeko, 82. Zaťovič.

1. Borčice 21 16 3 2 64:30 51 (+18)
2. Nováky 21 14 5 2 53:17 47 (+14)
3. H. Poruba 21 12 4 5 39:21 40 (+7)
4. Púchov B 21 11 6 4 41:16 39 (+6)
5. Hôrka n/V. 21 11 6 4 44:21 39 (+9)
6. Selec 21 10 6 5 39:18 36 (+6)
7. Brezová p/Br. 21 11 2 8 46:29 35 (+2)
8. Kamenec 21 9 4 8 35:29 31 (+1)
9. Z. Kostoľany 21 9 3 9 39:36 30 (-3)
10. Prečín 21 8 4 9 28:43 28 (-2)
11. V. Uherce 21 8 3 10 31:35 27 (-6)
12. Podolie 21 8 1 12 32:43 25 (-5)
13. Tr. Jastrabie 21 3 5 13 25:44 14 (-16)
14. Oslany 21 4 2 15 30:75 14 (-19)
15. Malé Lednice 21 3 1 17 27:54 10 (-20)
16. Pov. Teplá 21 2 3 16 13:75 9 (-21)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.