Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 19. kolo

Brezová p/B – Podolie 4:1 (2:0)
Domáci sa hneď od úvodu pustili do súpera a bolo teda len otázkou času, kedy padne gól. V 17. minúte Duška peknou prihrávkou uvoľnil Pavlíka a ten skóroval – 1:0. V 37. minúte centroval Šimek a Pavlík svojím druhým gólom zvýšil na 2:0. V 58. minúte zahrával trestný kop Šido, brankárovi vypadla lopta a Šimek skóroval. V 79. minúte hostia z ojedinelého útoku znížili Mizerákom na 3:1. V 83. minúte Pavlík vysunul Šimeka a ten uzavrel gólový účet stretnutia.
Rozhodoval Jakubáč, 200 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Miča, Marík, Šido, Dobrovodský, Duška, Šimek, Kutlák (70. Potúček), Pavlík, Kavecký (82. Škrabák), Klein (61. Nosko).
Ján Vrkoč

Trenč. Jastrabie – Pov. Teplá
Nehralo sa, hostia na zápas nepricestovali

Borčice – Hôrka 3:0 (1:0)
Góly: 32. Vodecký, 46. Berde, 62. Staňo.
Domáci začali s elánom a v 5. min spálil prvú príležitosť Sedláček. Hostia mali iba jedinú šancu v 8. min, keď Protušovu strelu kryl Kopčan. Švikruha mieril o dve minúty vedľa, rovnako v 16. min pochodil Turza. V 29. Kopačka trafil ešte žrď, ale v 32. min po Sedláčkovom centri nekompromisne prestrelil brankára Vodecký – 1:0. V 46. min zaskočil hostí Berde druhým gólom a výhru potvrdil v 62. min Staňo. Borčice v závere mali niekoľko šancí, a hoci ich nevyužili, pripísali si ďalšie dôležité víťazstvo.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Švikruha, Kopačka, Ilas, Berde, Sedláček (Paška), Turza, Vodecký (Vraník).
Hôrka: Lančarič – J. Korytina, Zmeko, Moravčík, Farkaš, Husík, P. Korytina, Petruš, Protuš, Hlaváč, Némethy.
(ves)

H. Poruba – Prečín 1:0 (0:0)
Gól: 70. T. Staňo.
V zápase slabšej úrovne mali miernu prevahu domáci a už v 10. min Papp prehlavičkoval bránu. O minútu Majeríkov centre minuli dvaja spoluhráči. V 29. min Bartovič kryl priamy kop Majeríka. Tri minúty pred prestávkou T. Staňo zblízka v skrumáži prestrelil bránu. Po prestávke sa hra zlepšila a útočiť začal aj Prečín. Domáci Buchta v 50. min z dobrej pozície prestrelil, ale na druhej strane v 56. min Abík po úniku mieril vedľa. V 70. min T. Staňo prekvapil gólmana strelou z 35 metrov pod brvno dal vedúci gól. Kopáčov priamy kop v 73. min chytil P. Puček. V 90. min dal gól Hofierka, ktorý pre ofsajd neplatil.
H. Poruba: P. Puček – J. Živčic, P. Živčic, Suchomel, Hofierka, A. Staňo (Meliš – Michal Staňo), Prostinák, Buchta, Papp (M. Živčic), T. Staňo, Majerík.
Prečín: Bartovič – Mojžišík, Kadúch, Rosina (Kopáč), Raček, Abík, Oravík, Zahradník, Blaško, Kostelanský, I. Birošík.
M. Stano

Púchov B – M. Lednice 4:0 (0:0)
Góly: 47. Hološko, 73. Luhový, 76. Rojko, 88. Chovanec.

V. Uherce – Selec 1:0 (1:0)
Gól: 29. R. Kováč
Od začiatku bola hra v réžii domácich aj keď žiadne čisté gólové šance nevypracovali. Tlak bol len po šestnástku. Prvá vážna situácia vznikal v 29. minúte z priameho kopu. Zahrával Cifrík, strela skončila na brvne, a odrazenú loptu strelil do siete Kováč. Hostia si cez prvý polčas nevypracovali žiadnu šancu. Panovala prevaha domáceho mužstva. Druhý polčas hostia nastúpili s cieľom získať aspoň bod. Hra sa vyrovnala. Najnebezpečnejšia bola strela z priameho kopu, kde vynikajúco zakročil brankár. Zaujímavá situácia vznikla po vzájomnej potýčke kde bol vylúčený hráč domácich aj hostí. Zvyšných 10 minút sa domáci báli o výsledok, kde hostia získali prevahu ale domácim sa podarilo udržať výsledok 1:0. Rozhodoval: Blažek, počet divákov: 200.
V. UHERCE: Radosa - Bírka, Bubka, Svrček, Štátnik, Zeleník, Cifrík, Kopál, Kráľ (Tomáš Kováč), Rudolf Kováč (Javorek), Bučko.
SELEC: Korček - Mutňanský, Šišovský, Hlavatý, Horňák, Paulíny (Chromý), Branislav Puček, Navrátil, Róbert Puček (Gašparík), Masaryk, Puna.

Nováky – Kamenec 2:1 (1:0)
Góly: 40. Árgyusi, 85. Vavro – 90+. Mat. Nechala, 480 divákov, rozhodoval Kútny.
Okresné derby sa začalo hrať vo svižnom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. V 8. min zahodil šancu hosťujúci Lauro, vzápätí trafil domáci Chlpek pravú spojnicu žrde. V 19. min sa mohli ujať Kamenčania vedenia, no Šimo, ktorý sa sám rútil na domáceho brankára, neuspel. S pribúdajúcimi minútami Nováky ovládli hru, zatlačili súpera, ale ich hráči sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Streleckú smolu pretrhol až Árgyusi, ktorý prekonal v 40. min Jakubisa. Po zmene strán sa domáci zahryzli do súpera a bolo len otázkou času, kedy poistia svoje vedenie ďalším gólom. Iliaš v 48. min tvrdou strelou opečiatkoval brvno, v 55. min Jakubis vyrazil strelu Árgyusiho a brankár hostí sa vyznamenal aj pri tvrdej strele Gajdoša. V 67. min zasa zluftoval v dobrej pozícii pred odkrytou bránou domáci kapitán Škríp. Vavrovi stačilo byť na ihrisku len dve minúty a ukázal spoluhráčom ako sa premieňajú šance. V 85. min upravil na 2:0. V nadstavenom čase zaznamenali hostia čestný úspech Matúšom Nechalom, ktorému prihrával po úniku na ľavej strane Šimo. Nováčania po troch jarných remízach konečne zabodovali naplno.
NOVÁKY: Vaňo – Chlpek, Škríp, Mečiar, Kováč, Štrbák, Hrubina, Árgyusi, Zaťko, Kaňa, Iliaš, str: Gajdoš, Ďuriš a Vavro.
KAMENEC P/VT.: Jakubis – Mich. Nechala, Žiak, Stančiak, Švec, Krajčík, Rybár, T. Nechala, Pisár, Lauro, Šimo, str: Mat. Nechala, Fábry, Ďurta.

Oslany – Z. Kostoľany 0:4 (0:1)
Góly: 29. Adrián Oršula, 75. Jaro Oršula, 79. Cmarko, 82. M. Adamec, 180 divákov, rozhodoval Badár.

Dohrávka:
Nováky – Podolie 1:1 (1:0)
Góly: 13. Štrbák – 51. Červeňanský.
Hralo sa v Bošanoch. Nováky nedokázali svoju prevahu gólov pretaviť, a tak sa zápas skončil deľbou bodov.

1. Borčice 19 14 3 2 52:27 45 (+18)
2. Nováky 19 13 4 2 48:16 43 (+13)
3. Hôrka n/V. 19 10 6 3 36:18 36 (+9)
4. H. Poruba 19 11 3 5 38:21 36 (+6)
5. Brezová p/Br. 19 11 2 6 46:25 35 (+5)
12. Podolie 19 7 1 11 29:37 22 (-5)
13. Tr. Jastrabie 18 2 5 11 22:37 11 (-16)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.