FUTBAL / IV. liga Severozápad - 19. kolo

Chynorany – Hrnčiarovce 1:2 (0:2)
Góly: 57. P. Maťavka - 22. Polakovič (11 m), 25. Heteš.
V 1. minúte zakrútený trestný kop domácich spoza šestnástky vytlačil brankár Danišovič na roh. Z rohu hlavičkoval Maťulka Juraj len do rúk brankára. V 12. minúte si to Parkan zopakoval s tej istej situácie tesne nad bránu. V 22. minúte bolo na ukazovateli skóre 0:1, keď po faule Maťalku Polakovič premenil pokutový kop. V 25. minúte dal druhý gól hostí Heteš. V týchto fázach boli hostia jasne lepší. Potom prišla červená karta Parkana za protesty. Domáci museli zabojovať a v 57. minúte Aneštík vybojoval loptu a jeho center Maťavka premenil. Domáci tlačili dopredu loptu ale chýbala presná prihrávka. Sily sa vyrovnali keď v 67. minúte dostal Kytta červenú kartu. Domáci tlačili do konca ale hostia si ubránili výsledok. Rozhodoval: Peter Pucher, počet divákov: 220 divákov
CHYNORANY: Mikula – M. Magdolén, Parkan, Aneštík, T. Magdolén, P. Maťavka (88. Kozinka), J. Maťalka, Košťál, Košík, Ondrejkovič, Košarišťan.
HRNČIAROVCE: Danišovič - Adámek, Cíferský, Kvetan, Hlinka, Minčič, Heteš, Kurinec (86. Šarabok), Jurka (68. Kyselica), Polakovič, Kytta.

N. Pravno – N. Dubnica 2:2 (2:0)
Góly: 4. Michal Jamrich, 31. Čampiš – 58. Ruman, 68. Batla.
Za pekného sviatočného ale veterného počasia, na dobre pripravenom trávniku sa začal zápas vo svižnom tempe. Po rýchlom protiútoku sa domáci ujali vedenia v 4. min vlastným gólom hostí, keď z domácich centroval Michal Jamrich. Ďalší priebeh zápasu sa niesol v znamení nepresných prihrávok na oboch stranách. V 12. min zápasu vo veľkej skrumáži v šestnástke domácich nastrelili hostia brvno. Naďalej pokračovala nepresná hra obidvoch mužstiev, kde sa po chybách obranách vytvárali šance na jednej aj druhej strane. V 31. min zápasu prešiel stredom ihriska R. Ličko, prihral Čampišovi a ten pohotovou ľavačkou zvýšil na 2:0. O dve minúty neskôr ušiel Miro Jamrich a po faule brankára hostí odpískal hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý J. Vrábel nepremenil. Neskôr strela Mira Jamricha nad bránou hostí. V 58. min po vymyslenej penalte hlavného rozhodcu hostia znížili. Hra sa uberala stále v tom istom priebehu kde sa striedali nepresné prihrávky a chyby obidvoch mužstiev. Po jednom z protiútoku hostia vyrovnali stav na 2:2. Domácim ubúdali sily a už sa im v závere nepodarilo zmeniť stav. Mali však k tomu blízko, v poslednej minúte po centri Ličku Miro Jamrich zle trafil loptu.
Rozhodoval Macháček., 200 divákov.
N. PRAVNO: M. Pročka – Michal Jamrich, Oboňa, L. Pročka, Bielik, Čampiš, Miro Jamrich, Valko, Ličko, Wáclaviak, Vrábel, str: Škovran, Orság, Šujan, M. Štiffel, J. Štiffel, Klajber, Štálnik.
M. Jamrich

Trenč. Stankovce - Kanianka 1:1 (0:0)
Góly: 71. Brandís (11 m) - 79. Kurbel.
V stretnutí priemernej úrovne zaslúžená deľba bodov. Domáci sa dostali do vedenia v 71. min z pokutového kopu po faule na Basilu, keď úspešným realizátorom bol Brandís. Stankovčania sa praktický z vedenia dlho netešili, keď osem minút na to - po rohovom kope a úspešnej hlavičkou vyrovnal Kurbel. Pred 450 divákmi rozhodoval Mokoš, ktorý ukázal ktorý ukázal žlté karty z tímu domácich Brandísovi a od hostí M. Petrášovi, Mečiarovi, Hvolkovi a Richterovi.
TR. STANKOVCE: Haško - Poštrk, Koprivňanský, Bulko, Žúži, Ježík, M. Sedláček (85. M. Poruban), Mikula (57. Kowalik), Basila, Ľ. Poruban (71. Daško), Brandís. Ivan Adamkovič

Častkovce - Tovarniky 2:0 (2:0)
Góly: 1. Ostrovský, 45. Šagát.
Domáci futbalisti vyhrávali už v 20. sekunde zápasu, keď po prienku M. Rusnáka a nepresnej strele Gaža otváral skóre Ostrovský. Krásnym gólom do šatne zvyšoval Šagát hlavou na 2:0 pre domácich. V druhom polčase bojovní hostia už neinkasovali, keď zostali nevyužité samostatné úniky Ostrovského v 66. a 77. min a ani strela Burzu, ktorý mieril tesne vedľa. Pred 200 divákmi rozhodoval Kováč. ŽK: Hevier, Gažo - Carámek, Fráter.
ČASTKOVCE: Minárik - Hevier (71. Majerník), I. Rusnák, Osuský, Vrábel (78. Havrlent), Gažo, Korytina, M. Rusnák, Šagát (64. Burza), Madera, Ostrovský.
Peter Halienka

Ostatné vásledky: V. Kostoľany - Mýtna N. Ves 0:1 (0:1), Šimonovany – Senica 0:1 (0:1), Solčany - P. Bystrica 0:3 (0:0), Bošany – Skalica 3:1 (2:1).

1. P. Bystrica 19 17 2 0 58:7 53 (+26)
2. Mýtna N. Ves 19 15 2 2 47:15 47 (+20)
3. T. Stankovce 19 13 3 3 49:15 42 (+12)
4. Častkovce 19 12 3 4 56:30 39 (+9)
5. Solčany 19 10 3 6 37:29 33 (+3)
6. Hrnčiarovce 19 10 2 7 32:26 32 (+5)
7. Skalica 19 9 4 6 35:22 31 (+4)
8. Kanianka 19 9 3 7 44:27 30 (+3)