Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Najkrajšie dievčatá máme na Považí

Nevídané! Do finále MISS Slovensko 2007 sa dostali štyri súťažiace z Trenčianskeho kraja.

Zľava Jarmila Jurdáková, Karin Šťastná, Soňa Štefková a Eva Blahovcová.Zľava Jarmila Jurdáková, Karin Šťastná, Soňa Štefková a Eva Blahovcová. (Zdroj: (ls))

Nevídaným je tento ročník MISS Slovensko 2007 pre Trenčiansky kraj. Spomedzi dvanástich finalistiek a jednej náhradníčky sú štyri súťažiace z nášho regiónu. Takouto koncentráciou krásnych dievčat sa nemôže pochváliť žiadny iný kút Slovenska. Medzi finálovou dvanástkou napríklad nie je ani jedna Bratislavčanka, donedávna dominujúce východniarky zastupuje iba náhradníčka Barbora Baštinová z Prešova. Aj Jozef Oklamčák zo spoluorganizátorskej agentúry Oklamčák Production pripúšťa, že najkrajšie dievčatá sú z Považia. „Je to zvláštna situácia, ale tento rok sa jednoducho prihlásili najkrajšie dievčatá z Považia a z Trenčianskeho kraja.“ Podľa neho je to aj výsledok práce tunajších agentúr. „Jednoducho tie dievčatá prišli na kasting a vybrali sme ich.“

Skryť Vypnúť reklamu

Víťazky získavajú postupové nominácie na prestížne medzinárodné súťaže krásy ako Miss World, Miss International či Miss Europe. Ako poznamenal Oklamčák, krása je subjektívny pojem a úplne iný názor na to, aké dievčatá sú pekné, majú napríklad v Tokiu a iný u nás v Európe. „Dúfam, že konečne zabodujeme a získame minimálne miss sveta. Veď tento rok sú dievčatá skutočne veľmi pekné,“ dodal.
O „svojej misske“ môžu rozhodnúť aj diváci. V elektronických a printových médiách sú uverejnené portréty finalistiek Miss Slovensko 2007. Hlasovanie formou sms správ, bude pokračovať ešte aj počas priameho prenosu 27. apríla, doslova do poslednej chvíle pred uzavretím hlasovania a vyhlásením víťazky. Favoritka divákov si odnesie titul Miss Sympatia. Už od 19. marca hlasujú priaznivci internetu. Ich hlasy rozhodnú o víťazke Miss Internet. Hlasovať môžu od 19. marca do 26. apríla do polnoci.

Skryť Vypnúť reklamu

Na prvé spoločné sústredenie vycestovali do Egypta, kde sa venovali najmä foteniu a nakrúcaniu upútavok. Minulý týždeň missky absolvovali záverečné sústredenie v Starom Smokovci. Podľa Martina Šestáka z organizátorskej agentúry Forza bolo šesť dní záverečného sústredenia zameraných najmä na prípravu finalistiek a nácviku choreografie. Dievčatám sa spolu s poprednými slovenskými vizážistkami venoval aj tím kaderníkov a hlasová pedagogička VŠMU Ľudmila Machatsová pripravovala finalistky na najobávanejšiu časť večera - rozhovor. Súčasťou pobytu bolo už tradičné nakrúcanie televízneho dokumentu, ktorý bude odvysielaný 21. apríla.

Finálový večer sa už po druhýkrát bude konať v Sibamac aréne v NTC Bratislava. Ako uviedla riaditeľka súťaže Lucia Hablovičová, na večer chystajú niekoľko prekvapení, ktoré ešte nechcú prezradiť. Rovnako organizátori taja aj členov poroty. „Môžem len povedať, že v porote nebudú zástupcovia sponzorov, ale osobnosti umenia, športu, šoubiznisu, všetko divácky atraktívne tváre.“ V najviac obávanej súťažnej disciplíne - rozhovor bude súťažiace krásky spovedať moderátorka večera Adela Banášová. Ako dodala Hablovičová, vystúpi množstvo slovenských ale aj českých hviezd: Lucie Vondráčková, Peter Nagy v duete s Jankom Ledeckým, vychádzajúca hviezda skupina Komajota, Jana Kirschner v absolútnej premiére nového dueta s Petrom Cmorikom, slovenská hudobná formácia Fragile či česká kultová kapela Wanastovy Vjeci.

Skryť Vypnúť reklamu

Jarmila Jurdáková,
súťažiaca s číslom 2, pochádza z Nemšovej. Študentke trenčianskej univerzity sa vždy veľmi páčilo byť manekýnkou a modelkou. „Lákalo ma predvádzanie, vykrúcanie sa pred zrkadlom,“ hovorí o svojich raných začiatkoch Jarmila. Svoju účasť na súťaži miss považuje za dobrý štart vo svojej ďalšej kariére, hoci, ako povedala, „modeling nie je dlhodobá záležitosť, takže chcem doštudovať a potom sa chcem venovať aj inému zamestnaniu.“ Keď bola malá, chcela byť učiteľkou. „Dosť dlho ma to držalo. Brat sa so mnou hrával, ja som bola učiteľka a on musel robiť žiaka.“ S postavou Jarmila nemá žiadne problémy. „Keby som chcela byť profesionálnou modelkou, asi by som mala ešte nejaké kilo schudnúť. Neviem, ako by mi ale chudnutie išlo, lebo som doteraz nedržala diétu.“
O kráse si myslí, že pekní ľudia to môžu mať v niektorých smeroch ľahšie, ale aj keď sa stretla so závisťou, prevažujú pozitívne zážitky. Svoju účasť v súťaži hodnotí veľmi dobre. „V Egypte na sústredení sme si užili veľa srandy a dobre sme vychádzali, bolo príjemné byť tu. Fajn bolo, že sme sa tu stretli až tri dievčatá od Trenčína. Navzájom sme sa poznali už pred súťažou. Samé sme boli prekvapené, že je nás tu toľko.“

Eva Blahovcová
sa po skončení strednej školy vybrala do sveta a venovala sa modelingu. Až potom sa prihlásila na vysokú školu. O súťaži Miss už dlhší čas rozmýšľala, ale definitívne sa rozhodla po tom, čo ju jedna známa povzbudila a dodala odvahu. „Povedala mi, aby som do toho išla.“ Pre Evu nie je cieľom súťaže presadiť sa v modelingu. „Je to o reprezentácii mojej osobnosti i môjho mesta a pre mňa by bola česť reprezentovať aj Slovenskú republiku v zahraničí,“ hovorí. Svoje mesto Trenčín má veľmi rada. „Prakticky každý víkend chodím do Trenčína, aj keď som cestovala, vždy som sa nesmierne tešila domov. „Keď som doma, vychutnávam si pokoj, nechodím večer von, skôr idem na kávu s priateľmi.“ Eva má geneticky danú štíhlu postavu a tak jej nerobí problém vybrať sa na večeru do mesta a dať si pravú taliansku pizzu vo svojej obľúbenej reštaurácii. „Vďaka metabolizmu nemusím držať žiadne diéty,“ hodnotí Eva.
S priebehom svojho účinkovania v spoločenstve krásnych dievčat je zatiaľ spokojná. „Páči sa mi, že táto súťaž nie je len o kráse, ale aj o osobnosti dievčaťa, pretože krása je relatívny pojem, niekomu sa môže zdať pekné jedno, inému druhé.“ Odnesie si aj veľa zážitkov a poznatkov. „Na poslednom sústredení bol počas šietich dní dosť naplnený program. Učili sme sa choreografiu, absolvovali pohovory s hlasovou poradkyňou, čo bolo veľmi poučné. Naučili sme sa vyjadrovať a povedať svoj názor,“ zhrnula program prípravy. Na víťazku nemá žiadny tip. „Sme dobrý kolektív, sadli sme si a ťažko sa mi hodnotí, keď dievčatá poznám a viem aké majú vlastnosti,“ dodala Eva, ktorá si vyžrebovala štartové číslo 7.

Karin Šťastná
nikdy nerozmýšľala o dráhe modelky. „Ani mi na um neprišlo, že by som také niečo chcela robiť,“ hovorí vlaňajšia druhá vicemiss Trenčín. Keď mala Karin 13 – 14 rokov snívala, že sa bude profesionálne venovať zvieratám. Chodila do jazdeckého oddielu a zbožňovala kone. Tu ju oslovila pracovníčka jednej agentúry. Krátko chodila aj na prípravu, ale vtedy ešte nebola istá, či také niečo chce vôbec niekedy robiť. O pár rokov neskôr sa ich cesty zase stretli a agentúra ju presvedčila, aby išla súťažiť na Miss Trenčín. Uspela a okrem tretieho miesta získala aj titul Miss Sympatia. „To mi dodalo sebavedomie, že si to môžem vyskúšať aj vo vyššej súťaži,“ hovorí Karin. Na kastingu sa stretla aj s Miss Trenčín, ale tá cez výberovú porotu neprešla. „Nevybrali ju asi kvôli jej výške, pretože je to veľmi pekné dievča,“ hodnotí svoju súperku Karin. Staré známe „nikdy nehovor nikdy“ zapracovalo aj v prípade Karin Šťastnej. Dnes už svoj voľný čas nedelí medzi školu a kone, ale medzi školu a modeling.
Účinkovanie v súťaži považuje za dobrý odrazový mostík do budúcnosti. Možno ma to posunie niekde ďalej, uvidíme.“ Zo sústredení si odnáša veľa zážitkov, najmä v Egypte ju nadchlo vozenie sa po púšti na ťave. „Zišli sme sa tu dobrá partia, dievčatá sú fajn, niektoré mi prirástli k srdcu, asi budeme aj naďalej v kontakte,“ dúfa Karin. Oceňuje aj prácu hlasovej poradkyne, aj celého tímu vizážistov. „Spočiatku mi vlasy upravovali do kučerava, ale neskôr zistili, že je lepšie, keď mám len mierne vlny, tak mi viac vynikne tvár,“ konštatuje Karin. „Vedia spraviť fantastický mejkap, niekedy nás nalíčia prirodzene a niekedy dajú viac farbičiek.“

Soňa Štefková
z Myjavy má so svetom modelingu viac ako sedemročné skúsenosti. „Súťaž Miss je iná oblasť, dala som na vlastné ja. Bola to moja intuícia, ktorá ma prinútila prihlásiť sa,“ prezrádza dlhovlasá Myjavčanka, ktorú zlákala aj zvedavosť zistiť a zažiť, aká je na takejto súťaži atmosféra. „Neberiem to tak, že mám voči dievčatám nejakú výhodu, možno si iba vychutnám chôdzu po móle, ale inak som introvert a tak isto ako ony mám obavy z disciplíny rozhovor a trému pri predstave, že budem viesť rozhovor pred celým národom.“ Ako všetky dievčatá si veľmi pochvaľuje spoločné sústredenia. Najmä to druhé bolo poučné. Podľa nej bola výborná jazyková pedagogička, ktorá dievčatá naučila aj ako odbúrať stres z verejného vystúpenia, pôsobiť pri rozhovore sebavedome a ukázať samé seba v tom najlepšom svetle. „Sme už pripravené na otázky, sme pohotovejšie, viac si veríme, no ťažké bude vyjsť pred celým Slovenskom,“ predpovedá Soňa.
Pochádza z malého mesta a o to viac ju lákalo vyskúšať si veľký svet. „Keď mi v agentúre prvýkrát povedali, že ideme na Tchaj-wan, nesmierne som sa tešila.“ Svoju krásu berie so všetkými výhodami aj nevýhodami. „Vďaka svojmu vzhľadu môžem robiť modeling a vďaka nemu sa dostanem do zahraničia, kde chcem neskôr aj študovať. Za sedem rokov mám precestovanú celú Áziu s Európu a modeling stíham popri štúdiu.“ Nevýhodou je podľa nej, že veľa ľudí má negatívne predsudky voči svetu modeliek a predvádzacích mól. „Je dôležité, ako človek vystupuje, lebo keď sa povie „modelka“ veľa ľudí to spája s niečim negatívnym, ale keď sa človek s nimi osobne porozpráva, zmenia názor.“
Štíhlu líniu si Soňa udržiava športovaním. Každý deň si zacvičí na bicykli, ide si zaplávať. Športová aktivita je pre mňa dôležitá, najmä pri učení, aby som mala sviežu myseľ.“ Ako hovorí, keď modelka pracuje, celý deň behá z kastingu na kasting, alebo fotí a tak nie je čas a často ani sily na nejakú športovú aktivitu. Podľa Sone je v živote dôležité, aby robila to, čo ju baví. „Potom to má ten pozitívny výsledok.“ Dievčatám, ktoré by sa chceli stať modelkami odporúča, aby verili sami sebe, boli opatrné voči druhým a preverovali si ponuky a informácie a najmä dobre ovládali cudzí jazyk. Soňa súťaží s číslom 4.

Ľuboslava SedlákováJarmila Jurdáková

Vek: 21
Bydlisko: Nemšová
Znamenie: Strelec
Súrodenci: 15-ročný brat
Čo robím: študujem na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka
Záľuby: tanec, plávanie, knihy, hudba
Vysnívaná dovolenka: kdekoľvek, kde budem s ľuďmi, ktorých mám rada
Hudobný idol: Nelly Furtado
Obľúbená TV relácia: spravodajské
Obľúbené jedlo: bryndzové halušky
Na ľuďoch nemám rada: zákernosť
Ideálny životný partner: milý, spoločenský, chápavý, charizmatický so zmyslom pre humor, rodinný typ
Tri naj veci na svete:
slnko, pláž a skvelí ľudia okolo mňa
Životný cieľ:
byť úspešná a neskôr si založiť rodinu
Palce mi najviac drží:
rodina, priateľ, kamaráti
Modeling: zatiaľ len v rámci Trenčianskeho kraja, napríklad predvádzam na módnych prehliadkach
u nás, na veľtrhoch


Karin Šťastná

Vek: 21
Bydlisko: Trenčín
Znamenie: Kozorožec
Súrodenci: sestra Olívia
Čo robím: študujem
Záľuby: šport, najmä plávanie, korčuľovanie, kone, príroda, priatelia
Vysnívaná dovolenka: v Egypte
Hudobný idol:
Justin Timberlake, Nelly Furtado
Obľúbená TV relácia:
dokumenty, hudobné relácie
Obľúbené jedlo: segedínsky guláš
Na ľuďoch nemám rada:
neúprimnosť a afekt
Tri naj veci na svete: jedlo, spánok, láska
Životný cieľ:
v prvom rade chcem doštudovať
Palce mi najviac drží:
rodina a priateľ, priatelia
Modeling: venujem sa mu asi rok a chcela by som sa mu venovať aj naďalej


Soňa Štefková

Vek: 22
Bydlisko: Myjava
Znamenie: Panna
Súrodenci: sestra Lucia
Čo robím: som študentka manažmentu
na UK v Bratislave a popri štúdiu sa venujem modelingu
Záľuby: cestovanie, šport, modeling, zdokonaľovanie sa v anglickom jazyku
Vysnívaná dovolenka: nemám konkrétne miesto, podstatné je, aby som mohla relaxovať
Hudobný idol: Madonna
Obľúbená TV relácia:
Televízne noviny, Sedem, s.r.o.
Obľúbené jedlo:
palacinky s džemom, tvarohom a čokoládou
Na ľuďoch nemám rada:
pretvárku, afektované správanie a povrchnosť
Ideálny životný partner: človek, ktorému môžem maximálne dôverovať a ktorý mi bude vyhovovať po duševnej aj telesnej stránke
Tri naj veci na svete:
láska, zdravie, slnečný deň a spánok
Životný cieľ: Chcem byť šťastná a to môžem dosiahnuť, ak budem slobodným človekom, ktorý bude robiť to, čo ho baví
Palce mi najviac drží: rodina, kamaráti
Modeling: venujem sa mu už sedem rokov


Eva Blahovcová

Vek: 22
Bydlisko: Trenčín
Znamenie: Blíženci
Súrodenci: 20-ročný brat Adam
Čo robím: študujem na prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave biológiu
Záľuby: šport, najmä bedminton a golf, čítanie, štúdium, spev, príroda, zvieratá
Vysnívaná dovolenka:
s ľuďmi, ktorých mám rada
Hudobný idol: česká skupina Kryštof
Obľúbená TV relácia: Sedem, s.r.o.
Obľúbené jedlo:
sviečková, plnená paprika
Na ľuďoch nemám rada:
závisť a nadradenosť
Ideálny životný partner: môj priateľ
Tri naj veci na svete: láska, tolerancia, priateľstvo, ale aj káva, príroda
Životný cieľ: pracovať vo vedeckej sfére v odbore, ktorý študujem a byť dobrou maminou
Palce mi najviac drží:
rodina, priateľ, kamaráti
Modeling: venujem sa mu od 15 rokov, po ukončení stredoškolského štúdia na Gymnáziu Ľ. Štúra som dva roky cestovala po Európe (Paríž, Miláno, Atény, Mníchov, Viedeň, Linz)
a v súčasnosti sa venujem modelingu popri štúdiu na vysokej škole

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 2. Nové číslo Historickej revue
 3. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 4. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 5. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 7. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 9. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
 1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
 10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 21 273
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 13 226
 3. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 11 396
 4. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 10 409
 5. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 9 271
 6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 9 202
 7. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 8 324
 8. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj 7 503
 9. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 6 512
 10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 222
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Hráči AS Trenčín.

Vrevenovci boj o majstrovskú šestku zvládli. Aktuálny pohľad na tabuľku napovedá, že to bolo jednoduché. Ružomberok predstihli o päť bodov. Opak bol pravdou, po poslednom jesennom kole strácali na šiestu priečku štyri body a ich výhľad na účasť v hornej polovici tabuľky bol pred jarnou časťou rozpačitý.

2 h
Ilustračná fotografia.

Okrem Banskobystrického kraja však už podľa stránky korona.gov.sk nie sú aktuálne voľné žiadne ďalšie kapacity.

3 h
Respirátory dostanú v Nitre ľudia od 65 rokov.

Mesto Myjava rozdáva počas testovania v mestom zriadených odberových miestach v piatok a sobotu bezplatne jeden kus respirátora FFP2.

3 h
Ilustračná fotografia.

Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v piatok na Slovensku 2522 pozitívnych na ochorenie COVID-19; vykonali 15.721 testov.

10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mal iba 46 rokov. Štátna opera v Banskej Bystrici stráca výraznú osobnosť.

5. mar

Budova patrí medzi najhodnotnejšie domy v Dolnom meste. Už roky je však fasáda v havarijnom stave. Majitelia sa menia.

5. mar

Hasiči zasahovali na zvolenskom sídlisku.

5 h

Muž si údajne v aute strelil brokovnicou do hrudníka.

14 h

Už ste čítali?