Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky

V Bánovskom okrese vyvrcholili stolnotenisové súťaže

Stolný tenis patrí síce medzi takzvané malé športy, avšak postupne si aj v okrese Bánovce nad Bebravou získava stále väčšiu popularitu - najmä na vidieku.

Dôkazom toho je skutočnosť, že v práve skončenom súťažnom ročníku sa v dvoch okresných ligách pravidelne venovalo celuloidovej loptičke 125 hráčov v 16 družstvách. V obidvoch ligách sa hralo najprv dvojkolovo a potom rovnakým spôsobom aj v nadstavbe o postup i udržanie v súťaži.

Víťazom najvyššej súťaže Bánovskeho okresu a postupujúcim do 5. ligy Hornonitrianskeho regiónu sa stal celok - STO Prusy, 2. Stavokan Uhrovec, 3. Malé Chlievany „B“, 4. SK Bánovce „B“. Víťazný celok Prús hral v zložení: Róbert Praženec, Ján Kutiš ml., Vojtech Lukačovič, Ján Tomášik, Ján Kutiš st., Martin Kutiš a Pavol Molej. Najúspešnejším hráčom súťaže bol Jozef Hergezel (Bánovce-sever), ktorý zo 76 zápasov iba tri prehral a jeho úspešnosť bola 96,1%.

Víťazom druholigovej súťaže a zároveň postupujúcim do najvyššej súťaže Bánovskeho okresu sa stalo družstvo reprezentujúce - Obecný úrad Dežerice, 2. ObÚ Krásna Ves, 3. Stavokan Uhrovec „B“, 4. ObÚ Timoradza. Zostava víťazného celku: Branislav Ragan, Michal Horečný, Miroslav Trenčan, Ladislav Kováčik, Ján Gajdoš a Juraj Predanócy. Najúspešnejším spomedzi 60 hráčov tejto súťaže bol Vladimír Jankovský (Timoradza), ktorý zo 72 zápasov prehral len šesť a jeho úspešnosť bola 91,7%.

Záverečným tretím kolom vyvrcholili aj majstrovstvá okresu Bánovce n/B. v stolnom tenise žiactva. Posledný turnaj v Otrhánkach vyhral Lukáš Baco, ktorý vo finále porazil Dominika Flóra (Uhrovec) - 2:0. Tretí bol Jakub Šišmiš zo Žitnej Radiše, 4. Samuel Habala (Uhrovec).

Konečné poradie: 1. L. Baco - 56 bodov, 2. D. Flóro - 52 b., 3. S. Habala - 36 b., 4. J. Šišmiš - 33 b. Víťazkou turnaja dievčat sa stala Henrieta Horníková (Žitná Radiša), 2. Marika Adameová, 3. Xénia Škultétyová, 4. Terézia Janečková (všetky Uhrovec). Rovnaké bolo aj celkové poradie po troch turnajoch.

1. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  2. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  3. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  4. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  5. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  7. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  9. Bakalárske študijné programy na FVT
  10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 732

V športových správach sa dozviete aj to, že Karolína Schmiedlová na turnaji WTA zvíťazila nad bývalou svetovou jednotkou.