Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI 19. kolo

Melčice-Lieskové - Dolná Poruba 2:1 (2:0)
Za ideálneho futbalového počasia sa od prvých minút hralo vo svižnom tempe na oboch strán. Domáci už v 10. min sa ujali vedenia gólom Vendžúra. Netrvalo dlho a po rýchlom protiútoku J. Uhlárik zvýšil v 16. min na - 2:0. Do konca prvého polčasu domáci nevyužili ešte niekoľko dobrých príležitosti na zvýšenie stavu a hosťom nedovolili vážnejšie ohroziť ich bránu. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie, väčšia časť sa odohrala v strede ihriska - s viacerými nepresnosťami na oboch stranách. Domáci po rýchlych úvodných góloch už neskórovali, ba práve naopak hostia v poslednej minúte znížili na rozdiel góla - 2:1. Bolo to priemerne futbalové stretnutie mužstiev z druhej polovice tabuľky.
Hralo sa bez kariet, sledovalo okolo 150 divákov. Góly: Vendžúr, Uhlárik - D. Suchý. Rozhodoval S. Malec.
Dorast: Mel. Lieskové - Drietoma 0:5 (0:3)
Žiaci: Mel. Lieskové - Soblahov 5:5 (2:2)
(kal)

Horná Streda – Trenč. Turná 1:5

Veľká Hradná – Trenč. Teplá 2:2 (1:2)
Domáci po dvoch výhrách akoby zabudli, ako sa bojuje o víťazstvo. Hostia vycítili bezradnosť domácej obrany a za dvadsaťpäť minút domáci brankár dvakrát lovil loptu zo svojej brány - prvý gól bol vlastný, keď si domáci obranca zrazil center hlavičkou do vlastnej siete. Po ďalšom nedorozumení domácej obrany pridali hostia druhý gól. Potom ušiel obrane hostí domáci útočník, v šestnástke bol faulovaný, rozhodca to však ako faul neposúdil. Do polčasu Peter Kováč z trestného kopu z dvadsiatich piatich metrov znížil. V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách., domáci posielali dlhé lopty do šestnástky, no tie obrana hostí úspešne odvracala. Nakoniec však predsa len Peter Kováč svojím druhým gólom vyrovnal. V 80. minúte domáci výborne zahrali nacvičený signál, no lopta tesne minula bránu hostí.
Góly: P. Kováč 2 – vlastný, Koťan. ŽK: Michal Kováč, Čačko – Líška, Koťan. Rozhodoval Oppenberger, 145 divákov.
Peter Kováč

Kľúčové – Čachtice 1:1 (0:1)
Hostia sa ujali vedenia vlastným gólom, keď po dlhom výkope brankára stopér domácich usmernil malú domov presne k žrdi. V druhom polčase domáci po trme-vrme v päťke hostí vyrovnali, mali aj ďalšie šance, avšak netrafili bránu. Mohli za to pykať, keď päť minút pred koncom hosťujúci útočník netrafil odkrytú bránu. Remíza je spravodlivým vyústením hry. S prehľadom rozhodoval Vitko, 100 divákov.
(mh)

Kočovce – Horná Súča 2:0 (0:0)
Pred začiatkom zápasu si diváci a hráči minútou ticha uctili pamiatku bývalého hráča Kočoviec Františka Motolu, ktorý zomrel vo veku 57 rokov po ťažkej a zákernej chorobe. Domáce mužstvo od úvodného hvizdu hostí zatlačilo na jeho polovicu ihriska. Hostia bránili s ôsmimi až deviatimi hráčmi .V 14. minúte Hošek pekne vystrelil, ale brankár Pekárek strelu vyrazil. V 16. minúte obrana hostí zblokovala peknú strelu domáceho Šmátralu. V 22. minúte Škoda z dvanástich metrov vystrelil po prihrávke Šmátralu nad bránu. V 42. minúte Gábriš zo sedemnástich metrov strieľal tesne vedľa. V 43. minúte po prihrávke Bočáka vystreli Doboš tesne nad bránu. V 51. minúte po rohu Gábriša Bílik hlavičkoval do žrde hosťujúcej bránky.
V 55. minúte dal po priamom kope gól na 1:0 s prehľadom Sciranka. V 65. minúte Doboš opäť netrafil bránu hostí. V 67. minúte po prihrávke Tuku strieľal tesne nad Sciranka. V 71. minúte unikol po krídle Hošek, ale obrana hostí jeho strelu zblokovala na roh. V 88. minúte po strele Tuku brankár vyrazil na roh. V 89. minúte po akcii Tuku a Gábriša zvyšoval na 2:0 Michal Hošek. Zaslúžené víťazstvo domácich za celozápasovú prevahu.
Rozhodoval Nedveď, 150 divákov.
Kočovce: Palkech – Šorec, Trgo, Škoda, Sciranka, Bartovič, Gábriš, Doboš, Šmátrala, Bočák, Hošek, striedali Bílik, Tuka, Briška.
H. Súča: Pekárek – Zemanovič, Bartek, J. Orság, Machara, Hrbas, Janči, Pečeňanský, P. Častulín, A. Častulín, Kučerák, striedali P. Orság, Guga. Peter Hrušík

Stará Turá – Soblahov 1:0 (0:0)
Aj v tomto zápase pokračovala stará bolesť domácich, že nevedia súpera hneď od začiatku pritlačiť a streliť nejaký gól – čo je psychická pohoda pre hráčov. Tak to bolo aj v tomto stretnutí. Hostia začali iniciatívnejšie, častejšie strieľali a už v 8. minúte sa mohli ujať vedenia, avšak domáci brankár s námahou vytlačil loptu mimo brány. Domáce útoky končili väčšinou pred šestnástkou, a tak možno domácim zaznamenať v prvom polčase iba jednu šancu a jednu strelu mimo brány. V druhom polčase sa hral svižnejší, rýchlejší futbal na obidve strany, ale pre nepresné zakončenie gól stále neprichádzal. V 70. minúte sa domáci útočník Barborík ocitol sám pred brankárom hostí, ale ani na dvakrát ho neprekonal. Domáci ďalej zvyšovali úsilie, dreli, ale víťazný gól sa im podarilo vsietiť až v 87. minúte, keď Arbecík umiestnil centrovanú strelu hlavou za chrbát bezmocného brankára. V slušne hranom zápase rozhodca neudelil žiadne karty.
Gól: Arbecík. Rozhodoval Jančo, 250 divákov.
Jaromír Štefánik

Dubodiel – Nová Ves n/V 1:2
Góly: 67. Hostačný – 61. Maráz, 74. Jančo.
DORAST: Dubodiel – Omšenie 4:0 (2:0)
(sd)

Horné Srnie – Ľuborča 3:0 (1:0)
Tradične derby susediacich obcí i pekné jarné počasie prilákalo do Horného Srnia početnú divácku kulisu. Futbal bol zo začiatku opatrný, no s miernou prevahou domáceho mužstva. Prvú šancu mali domáci až v 20. minúte, ale priamy kop Chlebanu skončil v náručí brankára hostí. Potom nasledovala séria rohových kopov a po jednom z nich, v 22. minúte, odrazenú loptu obranou hostí usmernil do siete Marek Cíbik – 1:0. Potom sa väčšinou hralo v strede ihriska, šancí sa v týchto momentoch rodilo veľmi málo. Hostia si prvú vážnu príležitosť vypracovali až v 35. minúte, keď strela Ľ Koníčka skončila na žrdi domácej brány. Domáci ihneď kontrovali a po ďalšom rohu J. Šimka hlavičkoval Vydrnák do brány hostí. V prvom polčase sa na stave už nič nezmenilo, vzhľadom na postavenie oboch mužstiev v tabuľke sa hralo až príliš opatrne a bezstarostne. Druhý polčas začali lepšie hostia, pritlačili domácich, no zatiaľ bez ohrozenia brankára. Naopak, boli to domáci, ktorí po chybe obrany v 50. minúte zvýšili gólom P. Šimka na 2:0. Hostia takisto ohrozili domáceho brankára, keď po protiútoku nastrelili brvno domácej brány. V 65. minúte roztlieskal divákov krásnou delovkou M. Cíbik, ale i zákrok brankára hostí. V 75. minúte zostala stáť celá obrana hostí, čo využil J. Šimko a jeho prihrávku dopravil do siete M. Kebísek – 3:0. V 80. minúte opäť M. Kebísek ideálne prihral P. Šimkovi, no jeho strelu brankár hostí kryl. Veľmi peknú akciu vypracovali v 85. minúte bratia Šimkovci, šprintujúci Jozef našiel dlhou prihrávkou brata Pavla, no jeho prudká strela skončila na spojnici brány hostí. V 87. minúte videl zbytočne červenú kartu za rečnenie jeden z najlepších hráčov na ihrisku P. Štefánek po druhej žltej a toto už bol pre hostí tvrdý úder, na akýkoľvek odpor už nemali ani dostatok síl ani času. Domácim hráčom stačil i priemerný výkon na výrazné víťazstvo a preto zo štadióna odchádzali spokojní len domáci fanúšikovia. Pred 400 divákmi rozhodoval Maráz.
ŽK: Chlebana – P. Štefánek, R. Patka, R. Trška, Michalička. ČK: P. Štefánek (po druhej žltej)
DORAST: Horné Srnie – Domaniža 1:0. Gól: Majtán. ŽIACI: Horné Srnie – Nemšová 1:1. Gól za domácich: A. Galko.
Peter Štefánek

1. Nová Ves n/V. 19 14 3 2 53:22 45 (+18)
10. Čachtice 19 7 4 8 28:36 25 (-2)
11. Mel.-Lieskové 19 7 3 9 37:36 24 (-6)
12. Stará Turá 19 5 5 9 28:30 20 (-10)
13. Dolná Poruba 19 5 3 11 31:52 18 (-9)
14. Trenč. Teplá 19 3 6 10 24:38 15 (-12)
15. Horná Streda 19 4 0 15 22:92 12 (-18)
16. Horná Súča 19 3 2 14 18:48 11 (-16)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 21 gólov, Daniel Imriška (Čachtice), Radovan Trška (Ľuborča) a Ivan Halgoš (Soblahov) po 11, Marek Michalovič (Kočovce), Juraj Kendera (Kľúčové) a Peter Kováč (Veľká Hradná) po 10, Marek Sivák (Trenč. Turná) 9, Peter Vydrnák a Jozef Šimko (obaja Horné Srnie) po 8, ostatní 7 amenej.