Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 16. kolo

ŠK Vegum Dolné Vestenice - Spartak Vráble 0:0
Domáci bojujúci o záchranu privítali mužstvo s najlepšou obranou na čele s gólmanom Strakom. Gumári hrali s oduševnením a už v 2. min po rohovom kope Bartu zahral obranca hostí v pokutovom území rukou, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. Hra sa ďalej odvíjala väčšinou medzi 16-tkami, šancí bolo málo. Strelecké pokusy domácich hráčov - Jurčáka, Kotulu a Koreňa a na druhej strane Goliana, Tužinského brankárov nezaskočili. Oba gólmani boli oporami svojich mužstiev. Druhý polčas začali lepšie domáci, v 47. min nepríjemnú strelu Šimurku z 18 m Straka kryl. Poradil si aj zo strelou Koreňa a hlavičkou Kermieta. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi, nepríjemný pre domácu obranu bol najmä vysoký Pavelka. V 68. min domácich podržal Jurenka, keď chytil strelu Simonidesa zaváňajúcu gólom. Tento hráč mohol rozhodnúť zápas v 86. min, keď sa po úniku po pravej strane jeho prudká krížna strela odrazila od žrde domácej brány. Nakoniec sa v zápase dobrej druholigovej úrovne zrodila spravodlivá deľba bodov.
R Kružliak, ŽK: Koreň, Kermiet, Šimurka, Jurčák – Ťuťuris, Balko, Vondra, Pavelka, Simonides, 400 divákov.
Milan Vážan

Nové Mesto - ŠKP Dúbravka 2:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral bojovný futbal na oboch stranách, ale väčšinou iba medzi šestnástkami. Šancí bolo poriedko, najväčšiu z nich mal v 32. min Horúcka, ale nastrelil brvno brány hostí. Na konci prvého polčasu mohli hostia dať gól „do šatne“, ale nastrelili brvno a následne domáci Lintner vykopol loptu z prázdnej brány... Druhý polčas bol podobný tomu prvému, hráči AFC sa dostávali častejšie do šancí. V 70. min hosťujúci Török nevyužil šancu a z následného protiútoku, po biliardovej akcii otvoril skóre Otočka. Hostia sa snažili vyrovnať, no domáci po prihrávke Bogoru Hankom zvýšili na 2:0.
Góly: 79. Otočka, 89. Hanko. ŽK: Otočka, Gardian, Šiška, Bahna.
ČK: Otočka (po druhej ŽK). 258 pl. divákov, rozhodoval Šulgan.
AFC: Grznár - A. Šupka, Otočka, Gardian, P. Šupka, Balcír (65. Hanko), Horúcka, Bogora, Hulínek, Lintner (58. Končitík), Drahno (73. Kadák). Tréner M. Lintner.
Roman Bajčík

FC Nitra B - Nemšová 3:1 (2:1)
Góly: 34. R. Áč, 45. Guzmický, 59. Ramos - 8. Schlesinger.
Lepšie začal favorit, po ôsmich minútach viedol vďaka pohotovej strele Schlesingera. Mladí Nitrania však postupne získavali prevahu, Sloboda v 32. min. ešte minul, o dve minúty neskôr ale s chuťou hrajúci R. Áč po akcii Guzmického ľavačkou do šibenice vyrovnal. Dokonalý obrat sa zrodil o necelých desať minút, kedy sa odrazená lopta dostala pred Guzmického, ktorý umiestnenou strelou zariadil rezerve vedenie! Krátko po obrátke mohol vyrovnať Kročian, avšak s prehľadom hrajúci stopér Tóth sa stihol vrátiť. Hostia išli do kolien pol hodinu pred koncom, keď v skrumáži pred brankárom Bobotom Ramos z mierneho uhla prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:1. V závere mal štvrtý gól Nitry na kopačke po vysunutí Guzmickým Áč, ale na Bobota nevyzrel.
Rozhodoval Sliš, 250 divákov, ŽK: Šmelko, Kresánek, Schlesinger, Oliš. ČK: 89. Kresánek (po 2. ŽK).
SLOVAN: Bobot – Laco, Šmelko, Kresánek, Suchý (56. Sabadka) – Ďuďák, Zverec, Amrich (81. Trška), Schlesinger, Kročian (67. Oliš) – Augustíni.
Matej Ivan

Ostatné výsledky: SFM Senec - Vrbové 4:0 (0:0), HFK Prievidza – Artmedia Bratislava B 3:1 (1:0), Rača - Trnava B 2:0 (1:0), Slovan B - Púchov 0:0.

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  3. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  4. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 973
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 313
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 538
  4. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 11 054
  5. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 10 636
  6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 401
  7. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 7 513
  8. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 101
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 026
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 7 000

Richard Križan (vpravo).

S Nitrou vybojoval postup medzi futbalovú elitu. Na pôsobenie v Maďarsku nespomína v najlepšom. Emotívny stredný obranca Richard Križan dnes patrí medzi opory AS Trenčín.