FUTBAL / II. liga Západ - 16. kolo

ŠK Vegum Dolné Vestenice - Spartak Vráble 0:0
Domáci bojujúci o záchranu privítali mužstvo s najlepšou obranou na čele s gólmanom Strakom. Gumári hrali s oduševnením a už v 2. min po rohovom kope Bartu zahral obranca hostí v pokutovom území rukou, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. Hra sa ďalej odvíjala väčšinou medzi 16-tkami, šancí bolo málo. Strelecké pokusy domácich hráčov - Jurčáka, Kotulu a Koreňa a na druhej strane Goliana, Tužinského brankárov nezaskočili. Oba gólmani boli oporami svojich mužstiev. Druhý polčas začali lepšie domáci, v 47. min nepríjemnú strelu Šimurku z 18 m Straka kryl. Poradil si aj zo strelou Koreňa a hlavičkou Kermieta. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi, nepríjemný pre domácu obranu bol najmä vysoký Pavelka. V 68. min domácich podržal Jurenka, keď chytil strelu Simonidesa zaváňajúcu gólom. Tento hráč mohol rozhodnúť zápas v 86. min, keď sa po úniku po pravej strane jeho prudká krížna strela odrazila od žrde domácej brány. Nakoniec sa v zápase dobrej druholigovej úrovne zrodila spravodlivá deľba bodov.
R Kružliak, ŽK: Koreň, Kermiet, Šimurka, Jurčák – Ťuťuris, Balko, Vondra, Pavelka, Simonides, 400 divákov.
Milan Vážan

Nové Mesto - ŠKP Dúbravka 2:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral bojovný futbal na oboch stranách, ale väčšinou iba medzi šestnástkami. Šancí bolo poriedko, najväčšiu z nich mal v 32. min Horúcka, ale nastrelil brvno brány hostí. Na konci prvého polčasu mohli hostia dať gól „do šatne“, ale nastrelili brvno a následne domáci Lintner vykopol loptu z prázdnej brány... Druhý polčas bol podobný tomu prvému, hráči AFC sa dostávali častejšie do šancí. V 70. min hosťujúci Török nevyužil šancu a z následného protiútoku, po biliardovej akcii otvoril skóre Otočka. Hostia sa snažili vyrovnať, no domáci po prihrávke Bogoru Hankom zvýšili na 2:0.
Góly: 79. Otočka, 89. Hanko. ŽK: Otočka, Gardian, Šiška, Bahna.
ČK: Otočka (po druhej ŽK). 258 pl. divákov, rozhodoval Šulgan.
AFC: Grznár - A. Šupka, Otočka, Gardian, P. Šupka, Balcír (65. Hanko), Horúcka, Bogora, Hulínek, Lintner (58. Končitík), Drahno (73. Kadák). Tréner M. Lintner.
Roman Bajčík

FC Nitra B - Nemšová 3:1 (2:1)
Góly: 34. R. Áč, 45. Guzmický, 59. Ramos - 8. Schlesinger.
Lepšie začal favorit, po ôsmich minútach viedol vďaka pohotovej strele Schlesingera. Mladí Nitrania však postupne získavali prevahu, Sloboda v 32. min. ešte minul, o dve minúty neskôr ale s chuťou hrajúci R. Áč po akcii Guzmického ľavačkou do šibenice vyrovnal. Dokonalý obrat sa zrodil o necelých desať minút, kedy sa odrazená lopta dostala pred Guzmického, ktorý umiestnenou strelou zariadil rezerve vedenie! Krátko po obrátke mohol vyrovnať Kročian, avšak s prehľadom hrajúci stopér Tóth sa stihol vrátiť. Hostia išli do kolien pol hodinu pred koncom, keď v skrumáži pred brankárom Bobotom Ramos z mierneho uhla prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:1. V závere mal štvrtý gól Nitry na kopačke po vysunutí Guzmickým Áč, ale na Bobota nevyzrel.
Rozhodoval Sliš, 250 divákov, ŽK: Šmelko, Kresánek, Schlesinger, Oliš. ČK: 89. Kresánek (po 2. ŽK).
SLOVAN: Bobot – Laco, Šmelko, Kresánek, Suchý (56. Sabadka) – Ďuďák, Zverec, Amrich (81. Trška), Schlesinger, Kročian (67. Oliš) – Augustíni.
Matej Ivan

Ostatné výsledky: SFM Senec - Vrbové 4:0 (0:0), HFK Prievidza – Artmedia Bratislava B 3:1 (1:0), Rača - Trnava B 2:0 (1:0), Slovan B - Púchov 0:0.

1. Artmedia B 16 8 3 5 27:13 27 (+3)
2. Nemšová 16 8 3 5 22:15 27 (+3)
3. N. Mesto 16 7 4 5 20:21 25 (+1)
4. Prievidza 16 7 3 6 24:16 24 ( 0)
5. Vráble 16 6 6 4 14:8 24 ( 0)
6. Dúbravka 15 7 3 5 18:14 24 (+3)
7. Púchov 16 5 8 3 21:15 23 (-1)
8. Rača 16 5 8 3 24:18 23 (-1)