Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 17. kolo

Trenčianske Jastrabie – Selec 0:0
V susedskom derby bola hra vyrovnaná, šance zahodili obe mužstvá. Podľa názoru fanúšikov bola deľba bodov v tomto stretnutí spravodlivá.
ŽK: Doktor – Horňák. ČK: Pavlo – Horňák. Rozhodoval Zs. Simon, 250 divákov.
Trenč. Jastrabie: Hruška – Kožej, Doktor, P. Fodrek, Michal Straka, T. Fodrek, M. Kyselica, Beleš, Ľ. Piláthy, Halás, Marián Straka (striedali Peťovský, Pavlo).
Selec: Korček – Vavruš, Šišovský, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Mutňanský, Navrátil, Dušák, Masaryk, Chromý.
Július Glasa

Nováky – Podolie
– nehralo sa pre nespôsobilý terén, náhradný termín je 4. 4. o 16.30 h.

Oslany – Hôrka 1:1 (1:1)
Góly: 42. Néč – 45.Hlaváč, 150 divákov, rozhodoval Blažek.
Majstrovský zápas v Oslanoch sa odohral už v sobotu a bolo dosť divákov z okolia. Možno aj preto, že v Novákoch sa nehralo pre nespôsobilý terén. Domáci po druhýkrát na jar neuspeli a so súperom sa museli podeliť o body. Bol to priemerný súboj. Prvý polčas prevyšoval úrovňou druhé dejstvo. Hostia si v prvej polhodine vypracovali štyri pekné šance, pri ktorých vynikol brankár Obert, pomohol mu Černák, keď vykopol loptu z prázdnej brány. Domácim dosť trvalo, pokiaľ striasli zo seba nervozitu ale nakoniec to boli oni, ktorí sa ujali vedenia. V 42. min Kollárov trestný kop brankár hostí len vyrazil pred seba a Néč pohotovo otvoril skóre zápasu. Stačila malá nepozornosť v závere, keď hostia predčili domácu obranu. Hlaváč vsietil gól, takže do šatní išli súperi za stavu 1:1. Druhý polčas bol veľmi slabý, hosťujúce mužstvo malo hru v rukách, ale domáci sa v závere prebudili a vypracovali si tri pekné šance, škoda, že nerozhodli. V posledných minútach Kollárova strela lízala brvno hosťujúcej svätyne. Vzápätí Oršula z ľavej strany nastrelil bočnú sieť. Aj striedajúci Ferjanc hlavičkou vystrašil hosťujúceho brankára. Zápas skončil nakoniec zaslúženou remízou ale, Oslančanom začína „tiecť“ do topánok, veď stratili na domácom blatistom teréne a v chladnom počasí ďalšie dva body.
OSLANY: Obert – P. Šandrik, Néč, Adamec, R. Šandrik, Černák, Kollár, Jančich, Čavoj, Košian, Oršula, str: Gaži, Ferjanc, Varačka.
HÔRKA: Lančarič – Koritina, Hujik, Bokša, Farkaš, Ostrenka, Hlaváč, Petruš, Protiš, Križák, Némthy, str: Matuja, Moravčík, Huna.

Borčice – Brezová 1:0 (1:0)
Gól: 7. Berde.
Brezová sa predstavila ako nepríjemný súper. Skóre otvoril Berde z 22 metrov v 7. min, keď pekne trafil odrazenú loptu po rohu. V 14. mu strelu vyrazil Vajaš a do tretice rumunský hráč netrafil hlavou bránu v 21. min. Hostia mali šancu o minútu po Ďurišovej chybe, ale Kopčan sa nenechal prekvapiť. Borčice mali prevahu, ale ďalšie góly nepridali. V 52. min Sedláček zblízka netrafil bránu, po rohu v 70. min mal veľkú šancu Vraník, ale Vajaš sa vyznamenal. O štyri minúty Berde zo šiestich metrov po rohu hlavičkoval vedľa a neuspel ani Kuric, ktorý po ďalšom rohu hlavičkoval v 86. min rovnako vedľa. Borčice zvládli ďalšiu nepríjemnú prekážku.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Ďuriš, Kopačka, Ilas, Berde, Sedláček (Paška), Turza, Birleanu (Vraník - Košťál).
Brezová: Vajaš – Dobrovský, Šarudi, Miča, Marík, Duška, Pavlík, Kutlák, Kavecký, Sadloň, Šimek.
(ves)

Horná Poruba – Zem. Kostoľany 4:3 (0:1)
Góly: 48., 77. a 90. T. Staňo, 80. Kapko – 33. A. Oršula, 49. Cmarko, 86. J. Oršula.
Domáci nastúpili bez bez viacerých opôr a v prvom polčase sa iba hľadali. Hostia mali prevahu a v 7. min Cmarko narobil domácemu brankárovi problémy. V 9. a v 16. min A. Oršula dvakrát tesne minul bránu, no v 33. min sa už nemýlil a tvrdou strelou dal vedúci gól hostí. Porubania začali náporom druhý polčas, ale z prvého útoku inkasovali druhý gól, keď center A. Oršulu usmernil hlavu do siete Cmarko. Ďalšiu šancu mali v 55. min, ale P. Puček pádom pod nohy A. Oršulu zachránil. Potom sa dostali k slovu domáci a v 58. min po peknom centri Krajčiho znížil T. Staňo na 1:2. P. Živčic a T. Staňo pootm nedali, no v 77. min T. Staňo prudkou krížnou strelou vyrovnal na 2:2. V 80. min Vápeč prvýkrát vyhrával, keď Kapko z veľkej diaľky prekvapil brankára. Štyri minúty pred koncom J. Oršula síce vyrovnal, ale v 90. min rozhodol o výhre H. Poruby tretím gólom T. Staňo.
H. Poruba: P. Puček – J. Živčic (Kapko), P. Živčic, Suchomel, Prostinák, M. Staňo, Jozefovič, Krajči, Papp (M. Živčic), T. Staňo, Meliš.
Z. Kostoľany: M. Zvalo – A. Zvalo, Výškrabka, Záhon, Hancko, Duda, Rolinec, J. Oršula, Paukeje (Baláž), Cmarko, A. Oršula (Obžera).
Milan Staňo

V. Uherce – Prečín 0:1 (0:1)
Gól: 38. Záhradník.
Obe mužstvá podali vyrovnaný výkon za dobrého počasia. Po chybe v obrane domácich premenil svoju šancu v 38. minúte Zahradník. Aj keď mali domáci viac šancí zápas prehrali. Rozhodoval: Gálik, počet divákov: 150.
V. UHERCE: Radosa – Birka, Gubka, Švrček, Štalnik, Zeleník, Cifrík, Bartoš, Kraľ, Kováč, Bučko.

Ostatné výsledky: Pov. Teplá - M. Lednice 1:1 (0:0), Púchov B – Kamenec 4:2 (2:2).

1. Borčice 17 12 3 2 47:26 39 (+18)
2. Nováky 16 12 2 2 43:12 38 (+14)
3. Selec 17 10 3 4 38:16 33 (+9)
4. H. Poruba 17 10 3 4 37:20 33 (+6)
5. Hôrka n/V. 17 9 6 2 31:15 33 (+9)
6. Brezová p/Br. 17 10 2 5 41:20 32 (+5)
7. Púchov B 17 8 5 4 33:14 29 (+2)
8. Kamenec 17 7 4 6 30:25 25 (+1)