Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Semifinálové zápolenia s Košičanmi majú zatiaľ fantastickú úroveň

Hokejová Slovnaft extraliga

Hokejová eufória postupne naberá na obrátkach a hokejisti trenčianskej Dukly majú za sebou už tri stretnutia semifinále play-off Slovnaft extraligy. Súpera majú nanajvýš veľmi atraktívneho - vedúci tím tabuľky po skončení základnej časti.

Všeobecne sa povráva, že práve táto dvojica je predčasným finále celého súťažného ročníka. Vo všetkých doterajších stretnutiach videli diváci výborný, dokonca až nadpriemerný hokej - veď bolo sa na čo a na koho pozerať.

PRVÝ ZÁPAS SEMIFINÁLE PLAY-OFF (14. 3.)

HC Košice - Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
STAV SÉRIE: 0:1

Góly: 33. Gron - 18. Poljaček, 35. Barinka.
Vylúčení 7:12 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 7211 divákmi rozhodovali Baluška, Jonák - Bednár, T. Orolín.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban, Volek, J. Mikuš - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, Kollár, Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - Barinka, Sivák, Baláž. Tréner: A. Stavjaňa.

Nebojácní Trenčania potvrdili svoje nesporne kvality aj na ľade papierového favorita, kde sa postarali o prvé prekvapenie. Hostí posadil na koňa gól Poljačeka, domáci vyrovnali až v polovici stretnutia.
Výsledok 1:1 však netrval príliš dlho, nakoľko o dve minúty na to Barinka opäť získal vedenie na stranu Dukly. V záverečnom dejstve sa Košičania všemožne snažili o vyrovnanie stavu, ale skvelý brankár Hála doslova čaroval a už nepustil za svoj chrbát žiadný gól! Trenčania si cennú výhru nakoniec ustrážili a zaknihovali v náročnej sérii prvé víťazstvo.
(kď)

DRUHÝ ZÁPAS SEMIFINÁLE PLAY-OFF (15. 3.)

HC Košice - Dukla Trenčín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
STAV SÉRIE: 1:1

Góly: 3. Pleva, 20. Lipiansky, 25. Bartoš, 28. Špelda, 30. Faith, 54. Špilár - 15. Melichárek, 33. Kútny.
Vylúčení 7:12 na 2 min, Droppa, Fatyka na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia 2:0. Pred 7796 divákmi rozhodovali Jonák, D. Konc - Gajan, Grečko.
DUKLA: Hála (30. V. Kováč) - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban, Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, Kollár, Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - Barinka, Sivák, Baláž. Tréner: A. Stavjaňa.

Aj druhý vzájomný duel priniesol fantastické hokejové divadlo, v ktorom tentoraz hostia ťahali za kratší koniec a dominovali Košičania, ktorí chceli odčiniť predchádzajúcu prehru v tejto sérii. Trenčanov zaskočil pomerne rýchly gól Plevu, ktorý dal východniarom takpovediac krídla.
Aj keď dokázali hostia ešte vyrovnať Melichárkom, predsa len v poslednej minúte prvého dejstva Lipiansky strhol vedenie na stranu Košičanov.
V strednej časti zmietol Trenčanov z ľadu východniarsky uragán, brankár Hála sa nechal vystriedať za stavu 5:1 Kováčom - presne v polovici stretnutia. V poslednej tretine sa hostia už neschopili na výraznejší odpor, viacmenej kapitulovali a šetrili si sily na tretí vzájomný duel - tentoraz už na trenčianskom ľade.
(kď)

TRETÍ ZÁPAS SEMIFINÁLE PLAY-OFF (18. 3.)

Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
STAV SÉRIE: 2:1

Góly: 7. Melichárek, 9. Křetinský, 10. Melichárek - 12. Kmiť, 14. Šterbák.
Vylúčení 7:7 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia 0:0. Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali D. Konc, Baluška - Novák, Mihajlo.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.