FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI - 17. kolo

Melčice-Lieskové - Horná Súča 3:0 (1:0)
Domáci, ale i hostia začali stretnutie veľmi opatrne. V 15. min sa domáci ujali vedenia po rohovom kope Uhlárika a gól vsietil Mikušať. Do konca polčasu sa stav nezmenil, napriek tomu, že Melčičania mali dve šance, ktoré však nevyužili. Druhý polčas začali lepšie hráči H. Súče, ale v 63. min Horňák po priamom kope zvýšil na 2:0. V 74. min po kolmej prihrávke Ondrejička upravil na konečných 3:0. Zápas sledovalo 150 divákov.
Dorast: Mel.-Lieskové - H. Súča 2:1 (1:0).
Góly za domácich: Habdák, F. Biras.
(kal)

Horná Streda – Kľúčové 0:3 (0:2)
Do zápasu lepšie vstúpili domáci, keď až do 15. minúty mali navrch a ohrozovali súperovu bránu. Potom sa hra vyrovnala a nebezpečné akcie sa striedali na oboch stranách. V 36. minúte sa hostia po peknej akcii a úniku ujali vedenia Kiačikom. O päť minút na to domáci vytvorili veľkú hrúbku v obrane, čo využil P. Pecháček, ktorý sa rútil sám na domáceho brankára a zvýšil tak vedenie hostí na 2:0. Domáci sa však nevzdávali a od začiatku druhého polčasu vrhli všetky sily do útoku a snažili sa otočiť nepriaznivý stav. Dokázali svojho súpera zatlačiť, zo svojho tlaku si vytvorili množstvo dobrých príležitostí, tie však nedokázali využiť. Hostia, ktorí sa väčšinu druhého polčasu snažili o rýchle brejky, napokon aj jeden z nich v 87. minúte využili a L. Pecháček tak uzavrel skóre zápasu na 0:3. Pred 100 divákmi rozhodoval Ondrušek.
Góly: 36. Miloš Kiačik, 41. Pavol Pecháček, 87. Lukáš Pecháček.
H. Streda: Sevald – Miklovič, Domin, Madunický, Šupka, Sedlák, Marek, Kobelár, Urban, Kusovský, Šimo.
Kľúčové: Králik – Sabadka, Kudlík, A. Kiačik, Vavruš, M. Kiačik, Papiernik, L. Pecháček, P. Pecháček, Rosina, Vydrnák.
Roman Markech

Veľká Hradná – Trenč. Turná 4:1 (1:0)
Domáci sa v úvode zápasu snažili dostať súpera pod tlak a strhnúť zápas už v úvode vo svoj prospech. Začiatok sa im vydaril, pretože už v 6. minúte obrana hostí faulovala v šestnástke a stopér Sýkora bezpečne premenil pokutový kop. Hostia sa nevzdávali a snažili sa dobyť obranu domácich, čo sa im viackrát podarilo, no v súboji proti domácemu brankárovi boli hosťujúci útočníci bezradní. V druhom polčase domáci hráči zabojovali a tromi gólmi položili svojho súpera na lopatky. Hostia v závere vsietil čestný gól, no výhra domácich bola úplne zaslúžená. Pred 150 divákmi rozhodoval Nedveď.
Góly: M. Kodváč 2, Čačko, Sýkora (11 m) – P. Chorvát. ŽK: Chochlík, M. Chorvát. Peter Kováč

Stará Turá – Čachtice 2:3 (0:1)
V prvom polčas boli hostia lepším tímom, vytvárali si šance a strelili aj úvodný gól zásluhou Daniela Imrišku. Naopak domáci sa v prvom polčase do vážnejšej šance ani nedostali. Zmena však nastala hneď po polčasovej prestávke, keď v 48. minúte Magula vyrovnal a v 55. minúte sa dokonca Horňákom ujali domáci vedenia 2:1. Po tomto momente však opäť prevzali taktovku zápasu hostia, ktorým sa z jedenástky podarilo vyrovnať a gólom v nadstavenom čase i strhnúť víťazstvo na svoju stranu a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Magula, Horňák - D. Imriška 2, Novotný
Rozhodoval Gajdoš, 250 divákov. Jaromír Štefánik

Horné Srnie – Dolná Poruba 4:1 (2:1)
Po zimnej prestávke nastúpilo domáce mužstvo s cieľom potvrdiť dobré výsledky zo záveru jesene, čo sa im aj zo začiatku stretnutia darilo plniť. Už v 4. minúte zahrával Chlebana priamy kop z hranice šestnástky a jeho technický lob skončil popod telo brankára v sieti bránky hostí. V 10. minúte uvoľnil Kubíček P. Šimka, no jeho dobrá strela minula bránu hostí. V 15. minúte mali obrovskú šancu hostia, no hlavička Galka tesne minula domácu bránu. Od tohto momentu hostia mierne prevzali iniciatívu, k ohrozeniu domáceho brankára sa však nedostali. Až v 35. minúte po priamom kope bravúrne zachraňoval domáci brankár Jaroš. O chvíľu na to domáci hráči zastavili akciu hostí len faulom a nariadený priamy kop premenil Tomáš Suchý – 1:1. V 45. minúte opäť štandardná situácia domácich, ktorú zahrával znovu Chlebana a jeho technický oblúčik skončil v sieti. Po zmene strán sa mohlo skóre meniť už v 46. minúte, ale brankár hostí bol pri šanci J. Šimka na mieste. V 52. minúte po chybe hosťujúcej obrany sa dostal k lopte P. Šimko a dorážkou zvyšoval na 3:1. Hostia mohli ihneď po rohu stav korigovať, ale hrubú chybu domáceho brankára nepotrestali. Po týchto momentoch hra z oboch strán upadla, hralo sa väčšinou v strede ihriska bez vážnejších šancí. Najkrajšia akcia stretnutia prišla v 77. minúte, keď M. Šimko ideálne našiel v šprinte brata Jozefa, ktorý brankárovi nedal šancu – 4:1. V 80. minúte pekný moment domácich nezúžitkoval B. Cíbik, o chvíľu na to tak pochodil i M. Kebísek, a tak sa na stave stretnutia už nič nezmenilo. Pred 100 divákmi veľmi dobre rozhodoval Farkaš. ŽK: Galko.
H. Srnie: Jaroš – Ďuriš, Hpserka, Meščánek, Kresánek, P. Šimko, Chlebana, Vydrnák, Kubíček, M. Šimko, J. Šimko (B. Cíbik, Amrich, M. Kebísek)
Dol. Poruba: Masaryk - P. Suchý, I. Suchý, Galko, Uhlárik, Martinák, J. Suchý, Kulich, R Suchý, T. Suchý, Kaukal (Horniak, D. Suchý, Struhár)
DORAST: H. Srnie – Nitr. Pravno 2:0. Góly: Švajdleník 2. ŽIACI: St. Turá – H. Srnie 2:0.
Peter Štefánek

Dubodiel – Trenč. Teplá 3:0 (1:0)
Domácim sa vydaril úvod a po skrumáži pred bránou hostí už v 4. minúte vsietil vedúci gól Hostačný. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu si domáci vytvorili niekoľko šancí, ktoré však nedokázali využiť. V druhom polčase pokračovali domáci v dobrom výkone, výsledkom čoho bol v 56. minúte Doktorov premenený pokutový kop. Po dobre zahranom rohovom kope upravil v 61. minúte J. Červený na konečných 3:0. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale tá sa končila pred šestnástkou domácich, ktorú sa celý zápas nedokázali ohroziť. Pred 100 divákmi rozhodoval Oravec. ŽK: 1 – 1.
Dubodiel: L. Petrík – J. Červený, M. Malec, Koreň, V. Malec, T. Petrík, Kúdela, Doktor, Hostačný, M. Červený, Knoll (B. Malec, Šarina, Kováč).
Trenč. Teplá: Matejka – Martinka, Havalda, Rýdzi, Michálik, Ronec, Marušinec, Koyš, Koťan, Líška, Maritnus (Richtárech, Tomanica, Prno).
DORAST: Dubodiel – Častkovce 3:1 (3:1)
Stanislav Doktor

Kočovce – Soblahov 4:0 (1:0)
Domáce mužstvo od úvodu zápasu začalo s veľkým tlakom a prvých pätnásť minút sa hralo na polovičke hostí. V 5. minúte domáci Gábriš vystrelil tesne nad bránu hostí. V 7. minúte po centri Michaloviča dal hlavou na 1:0 Ciranka. V týchto chvíľach hostia bránili s 8-9 hráčmi pred svojou šestnástkou V druhej polovice prvého polčasu hostia vyrovnali hru. Do druhého polčasu domáci nastúpili s dvomi novými hráčmi, ktorí oživili hru. V 47. minúte po prihrávke Šmátralu trafil pekne Bílik, ale brankár hostí podržal svoje mužstvo. V 56. minúte Šmátrala strieľal tesne nad. V 72. minúte Bočák hlavičkou trafil do žrde a striedajúci Trgo loptu dorazil do siete – 2:0. V 78. minúte domáci brankár Kukučka mal i s podporou vetra dlhý výkop a dezorientovaný hráč hostí Dvorský si hlavou vsietil vlastný gól, keď prehodil vybiehajúceho brankára. V 87. minúte hostia v šestnástke faulovali Doboša a následnú jedenástku s prehľadom premenil Michalovič. Víťazstvo domácich je zaslúžené, hlavne za výkon v druhom polčase.
Rozhodoval Maraz (Petrík, Naď), 120 divákov.
Kočovce: Kukučka – Mihál, Tuka, Škoda, Ciranka, Bartovič, Gábriš, Doboš, Michalovič, Bočák, Hošek (Šmátrala, Bílik, Trgo).
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Sýkora, Markovský, Drienka, Halgoš, Talian, Fabo, Jambor, Hájek (Lazar, Gašparovič).
Peter Hrušík

Ľuborča – Nová Ves n/V. 0:1 (0:0)
V prvom jarnom kole sa v šlágri stretli dve vedúce mužstvá tabuľky. Domáci bez troch dôležitých hráčov z jesenného kádra odohrali v prvom polčase proti vetru so skúseným mužstvom hostí vyrovnanú partiu. Obrany dominovali nad útokmi a tak sa šancí zrodilo málo. Za zmienku stojí iba hlavička Maráza do brvna domácej brány a niekoľko sľubne vyzerajúcich domácich akcií, ktoré sa nepodarilo doviezť do úspešného konca. Po zmene strán domáci zjavne zvýšili aktivitu, pritlačili hostí k ich šestnástke a nepremenili tri vyložené príležitosti, keď postupne Korienek, Trška a Štefánek nedokázali dopraviť loptu z výhodných pozícií do siete. Po vylúčení hosťujúceho Šumaja v polovici druhého polčasu hra znervóznela. Hostia nakoniec vyťažili z minima maximum, keď v 85. minúte Šubertov trestný kop zrazila domáca obrana do vlastnej siete.
Góly: 85. vlastný. ŽK: Šumaj, Zelenák. ČK: Šumaj (obaja Nová Ves n/V). Rozhodoval Oppenberger, 200 divákov.
DORAST: Ľuborča – Omšenie 4:1.