FUTBAL / III. liga Západ - 16. kolo

Topoľčany – Myjava 0:1 (0:0)
Gól: 68. Eliáš.
Topoľčany začali veľmi rozpačito a na trávniku sa hľadali. Hoci v prvom polčase mali miernu prevahu, gólového efektu sa nedočkali. Najbližšie ku gólu mal Grznár s Matušíkom, ale ich strely Solnička zlikvidoval. V druhom polčase hostia vycítili, že v priemernom zápase môžu bodovať. Najskôr pohrozili Poláčekom, ale Neuschl ešte stál na svojom mieste. O tom, že všetky tri body si odvezú Myjavčania, rozhodol Eliáš v 68. min., keď mu vynikajúco naservíroval Šarudi. V závere ešte Topoľčany chceli niečo urobiť s výsledkom, avšak Candrák ani Moravčík nedokázali rozvlniť sieť. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Čuhák, jeho strela však nemala potrebnú razanciu. Topoľčany tak utrpeli prvú prehru na domácom ihrisku.
R M. Sluk, 250 divákov, ŽK: Matušík, Krajčík – Buček.
MFK TOPVAR: Neuschl – Čuhák, Bačík, Teplanský, Krajčík – Matušík, Ondrka (82. Jakubička), Moravčík, Grznár (68. Železník) – Candrák, Pavlovič. Tréner P. Jančovič.
SPARTAK: Solnička – Viselka, Poláček (71. Coufalík), Pekník, Červienka, Benko, Eliáš, Buček, Vojtek (82. Bruško), Černáček, Šarudi. Tréner R. Madunický. JAROSLAV ŠUPA

Bánovce - Led. Rovne 0:0
Od úvodných minút mali domáci hru pevne pod kontrolou, avšak gólové príležitosti nedokázali premeniť. Najskôr Malinovu strelu brankár hostí Kováč vyrazil a následne aj Varga zblízka len prestrelil. Za prvých 30 minút mali Bánovce štyri vyložené šance, gólom však neskončila ani jedna. Potom hra oboch mužstiev upadla do podpriemeru. Domáci aj naďalej mali loptu častejšie pod kontrolou, gólového efektu sa však nedočkali. Hostia za celý zápas len raz vystrelili na domáceho Igaza. V závere ešte Bánovce trochu zatlačili svojho súpera, ale ani v nadstavenom čase už Spartak nedokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V prvom jarnom zápase sa tak napokon body podelili, pričom väčšiu radosť z remízy mali s určitosťou hostia.
R Štrba, 150 divákov, ŽK: Valach – Martinka.
SPARTAK: Igaz – Valach, Zita, Zajac, Filin, Borcha (57. Jamrich), Mezovský, Slovák, Malina, Varga, K. Kováč. Tréner Š. Varga.
CRYSTAL: Kováč – J. Šebo, Martinka, Bagin, Šatka, Vavruš (77. Mackovčín), Kadlec, L. Šebo, Revák, Václavík, Orságh. Tréner V. Kavecký.
PETER BULÍK

Partizánske – Veľké Ludince 1:0 (1:0)
Gól: 15. Hulla.
V prvom polčase sa klzký trávnik viac brúsil na polovici hostí, ktorých sa domáci snažili aktívne napádať. V 7. min. po Křapkovej koncovke parádne vyškriabol loptu z bránky Varga. V 15. min. sa už domáci dočkali. Stuparičovi ešte strelecký pokus nevyšiel, no Hulla z 10 m polonožničkami preloboval Vargu. O dve minúty na druhej strane musel Holička hasiť pred hroziacim Porubszkym. Domácim sa naskytla výborná príležitosť v 50. min., ale Petrášova nevydarená strela šla mimo. V 54. min sa po incidente predčasne porúčala pod sprchy dvojica Macega - Dulai. V poslednej dvadsaťminútovke hostia zvýšili iniciatívu, ale aj vďaka Holičkovi, ktorý poriešil nebezpečné centrované lopty, si domáci ustrážili cenné víťazstvo.
R Koníček, 350 divákov, ŽK: Briatka, Křapka, Holička – Maďar, ČK: 54. Macega – 54. Dulai.
TEMPO: Holička - Macega, Stručka, Briatka, Stuparič, Křapka, Kundala, Šimončič (89. Stopka), Bezák, Mikula (77. Kollár), Hulla (46. Petráš). Tréner M. Ivanka.
DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog (80. Mužík), M. Ambrus, Andruska, Kosák, Kasana, Maďar, Černý, Porubszky (46. Polák), Dulai, Šátek. Tréner Š. Kosnovský.
MARIÁN PETRÍK

Šamorín – Dubnica B 0:0
V úvodnej dvadsaťminútovke sa hra odvíjala prevažne v strede poľa, mladíci z Považia pozorne bránili a hrozili po rýchlych brejkoch. V 31. min. strieľal nepresne Végh, o sedem minút neskôr Pinteho strela len tesne minula hosťujúcu svätyňu. Na opačnej strane pohrozil v 42. min hlavou Hanušák. Po zmene strán po góle volala najmä strela aktívneho Pinteho z priameho kopu. Excelentného brankára dubnickej rezervy Vida rovnako neprekonali Molnár, Gyurász, Vodička či zblízka Öszi. Keďže ani kontra hostí pol hodinu pred koncom sa neujala, zrodila sa napokon v rýchlom stretnutí dvanásteho mužstva tabuľky so šiestym bezgólová remíza.
R V. Kukan, 150 divákov. ŽK: Végh, Molnár – Ranuša, Palasiewicz.
ŠTK: Pörsök – Végh, Gyurász, Méry, Fekete (59. Szerda), Pinte, Molnár, Almási, Soós (59. Červený), Vodička, Öszi (88. Ferencz). ZTS B: Vido – Hanuščák, Nosek, Jánošík, Palasiewicz (58. Dopirák), Ranuša, Ondráš, Gábor, Sokol, Vlado (76. Košecký), Jakuš.
PETER LISZKAY

Moravany – Domaniža 4:1 (2:0)
Góly: 5. a 82. Majerský, 13. Talajka, 53. Godál – 83. Lagin (11 m)
Od začiatku domáci dokazovali, že sú na ligu dobre pripravení. Začali útočne a už v 5. min sa ujali vedenia. Pri akcii zľava odcentroval Chebeň a Majerský poľahky skóroval. To isté sa zopakovalo v 13. min. Tentoraz prišiel center zprava a Talajka zvýšil už na 2:0. V 16. min mal veľkú šancu opäť Majerský, ale z 5 m pri páde minul. Hostia sa až v 24. min dostali do prvej šance, ale lopta išla vedľa. Vzápätí Veselý v kĺzačke zlikvidoval šancu Lagínovi. V druhom polčase boli domáci opäť aktívnejší. Hlavička Godála v 52. min išla do žrde, ale o minútu sa už pri centri Majerského nepomýlil. Aj v závere zápasu patril trávnik Moravanom, keď Majerský zvýšil na 4:0. V 83. min pri ojedinelej šanci Miklovič fauloval a následný pokutový kop premenil Lagín.
Rozhodoval Darnadi, ŽK: Lančarič, Miklovič – Slamka, 430 divákov.
OTJ: Veselý – Krajčovič (54. Miklovič), Godál, Majerský, Baláž, Lančarič, Talajka, Havrlent, Chebeň, Kirka (70. Klinovský), Varga. T: P. Bartoš.
PARTIZÁN: Zaťko – Vaštík (63. Kvaššay), Slamka, Hájek, Marián Augustín, Gáborík, J. Kardoš (58.P. Kardoš), Gašparetz (26. Šuška), Milan Augustín, Lagín, Svoboda. T: P. Košík.
RUDOLF ZELENAY

Ostatné výsledky: Neded - Jaslovské Bohunice 0:1 (0:1), Nové Zámky – Štúrovo 1:1 (0:0), Gabčíkovo - Galanta 2:1 (1:0).

1. J. Bohunice 16 8 6 2 28:13 30 (+3)
2. Topoľčany 16 9 3 4 30:15 30 (+6)
3. Moravany 16 7 6 3 31:18 27 (+3)
4. Dubnica B 16 6 7 3 23:15 25 (+1)
5. Partizánske 16 8 1 7 29:25 25 (+1)
6. V. Ludince 16 7 4 5 23:24 25 (+4)
7. Neded 16 8 1 7 23:27 25 (-2)
8. Led. Rovne 16 7 3 6 19:21 24 ( 0)