Trenčania najmä silou vôle strhli prvé jarné víťazstvo na svoju stranu

AS Trenčín - FC Rimavská Sobota 1:0 (0:0)

Gól: 83. Doubek. Žlté karty: Líška, Hílek, Tubonemi, Šimon, R. Kaščák.
Pred 1071 divákmi rozhodovali P. Hrčka (Rendko, D. Hrčka).
AS TRENČÍN: Mada - Čogley, Cs. Horváth, Mičenec, Barcal - M. Kaščák, Tubonemi (46. Dobeš), Czinege (82. Gergel), Kamenský (74. Doubek) - Hlohovský, Križko. Tréner: V. Palička.
FC RIMAVSKÁ SOBOTA: Šimon - Janečka, R. Kaščák, Geri, B. Mráz - Lazúr (84. Živanovič), Hílek, Sivčevič, Tesák (46. Hloušek) - Líška, Pisár (64. Gibala). Tréner: M. Komanický.

Úvodný polčas jarnej domácej premiéry veľa kvality nepriniesol, na umelej tráve dominovala predovšetkým bojovnosť, nervozita a minimum pekných akcií, ktoré by uspokojili náročnejšieho diváka. Bol to viacmenej futbal - od šesnástky po šestnástku, v ktorom chýbala patričná iskra a vzruch pred bránkarmi, ktorí boli tak povediac - bez roboty. V 20. min sa dostal k lopte voľný Lazúr, no z výbornej pozície zaváhal a lopta minula cieľ. Vzápätí Czinegeho priamy kop z dvadsiatich metrov išiel vedľa brány.

Po polhodine hry sa uvoľnil Hlohovský, ale jeho krížnu strelu Šimon zlikvidoval. Na strane druhej Geri mieril vedľa a tak prvý polčas skončil - bez gólového vyjadrenia.

Po obrátke domáci hráči výrazne ožili, boli aktívnejší a iniciatívu mali na svojich kopačkách. Bolo na nich vidieť veľkú túžbu a vôlu streliť víťazný gól a strieľali ako pri Verdune. Mali optickú prevahu a vytvorili si sériu príležitosti na otvorenie gólového účtu. V 48. min Barcalovú hlavičku po rohu brankár Šimon kryl a ten istý hráč vzápätí zdiaľky poslal loptu vysoko nad bránu. V 67. min sa peknou strelou prezentoval Dobeš - hostia sa zameriavali najmä na rýchle protiútoky. Rozhodujúci moment sa zrodil v 83. min, kedy na Dobešov center po rohu najvyššie vyskočil striedajúci Doubek a vsietil vytúžený vedúci a ako sa neskôr ukázalo aj víťazný gól. Za zvýšenú aktivitu si Trenčania najtesnejšie víťazstvo nakoniec zaslúžili, hoci hostia neraz vážnejšie pohrozili a sústredili sa najmä na bezgólovú deľbu bodov. V záverečných minútach tohto duelu sa domáci zamerali na umnú dôslednú hru - s cieľom udržania stavu. Hostia už nedokázali pre krátkosť času odpovedať presným zásahom a tak cenné vydreté body v boji o zotrvanie v súťaži zostali pod Matúšovým hradom.

HLASY TRÉNEROV

M. KOMANICKÝ (R. Sobota): „V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas s náznakom šancí na našej strane. Po zmene strán boli domáci aktívnejší a zatlačili nás do defenzívy. Naša útočná činnosť pokrivkávala, niektorí hráči už neboli takí priebojní až nakoniec sme dostali gól. Domáci za svoju druhopolčasovú aktivitu si ho zaslúžili dať a celá prelínačka sa bude niesť v duchu opatrnosti. Chlapcom nemám čo vytknúť, podvedomie u nich akoby pracovalo hrať na 0:0.“

V. PALIČKA (AS Trenčín): „Prvý polčas sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. Na hráčoch bolo vidieť evidentnú nervozitu, jedine stopéri znesú prísnejšie merítko. U našich hráčov bola snaha a vôla, ale bolo to všetko akési kŕčovité.Súpera sme neraz pustili do nebezpečných situácii, nakoľko hráči neskoro reagovali na niektoré momenty. Po prestávke nastalo zlepšenie - aj vďaka striedaniam, ale súper stále z protiútokov „zlobil“. Silou vôle sme nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu. Mám z toho veľkú radosť aj kvôli hráčom, keď im spadol veľký kameň zo srdca. Verím, že víťazstvo nám pomôže k ďalším výhram a podáme aj zlepšený výkon.“

Ostatné výsledky: Zlaté Moravce - Trnava 0:1, Šaľa - Inter 0:0, Močenok - Dubnica 1:1.

PROGRAM 3. KOLA
Sobota 17. 3. o 15. h R. Sobota - Z. Moravce, Inter - Trenčín, o 18. h Trnava - Močenok, Dubnica - Šaľa.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 490

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti V. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku V. ligy Sever.

Richard Rychtarech píše knihy za múrmi kláštora, prečo?

„Mnísi radi hrajú videohry alebo bicyklujú,“ hovorí Rychtarech.

Richard Rychtarech

Dukla bojovala, proti Novým Zámkom vydrela body

Zverenci trénera Jána Pardavého zdolali Nové Zámky.

Trenčín prehral s Miškovcom o tri góly.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.