Po základnej časti extraligy skončili Trenčania na štvrtom mieste

Hokejová Slovnaft extraliga

53. KOLO - UTOROK 20. 2.

HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Góly: 8. Jerofejevs, 16. Marcel Haščák - 23. Barinka, 24. Homer, 26. V. Urban.
Vylúčení: 7:13 na 2 min, Martin Segľa 5+DKZ, Kútny 10 min, Sivák 5+DKZ, Křetinský 10+DKZ, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred 2008 divákmi rozhodovali J. KIonc - Mášik, Mihajlo.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, V. Urban, T. Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - Barinka, P. Sivák, Baláž. Tréner: A. Stavjaňa.

Hokejisti spod Tatier sa od začiatku zápasu schuti obuli do favorizovaného súpera a jasne naznačili, že nemienia ľahko predať svoju kožu. Už v 8. min - počas presilovky otvorili domáci gólový účet zápasu a domáci dostali krídla. Hostia síce Balážom, ale rovnako aj Nemcom mohli vyrovnať, ale svoje sľubné akcie nedotiahli do úspešného konca. Ešte v prvom dejstve pridali Podtatranci druhý presný zásah a zdalo sa, že zápas dotiahnú kamzíci do víťazného konca. Lenže všetko sa zmenilo v strednej tretine, kedy Dukla hrala na nepoznanie a dokázala otočiť stav vo svoj prospech.
Už v 23. min sa Barinka postaral o prvý gól hostí, vzápätí ho napodobnil Homer a o tri minúty na to bolo bolo na ukazovateli skóre už 2:3! Domáci sa z tohto šoku nedokázali spamätať ani do konca zápasu, keď sa všemožne snažili aspoň o vyrovnanie stavu. Táto rýchla trojgólová porcia ich viacmenej položila na lopatky a Trenčania si spod tatranských končiarov odviezli nakoniec plný bodový zisk. V stretnutí nechýbali ani boxerské kúsky v podaní P. Siváka a Martina Segľu, za ktoré ich hlavný arbiter poslal predčasne pod sprchy.
Ostatné výsledky: Skalica - Martin 5:2, Košice - Nitra 6:3, Žilina - Zvolen 1:5, Slovan - L. Mikuláš 1:2.

54. KOLO - PIATOK 23. 2.

Dukla Trenčín - MSHK Žilina 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
Góly: 6. Pardavý, 11. Melichárek, 15. Melichárek, 56. Húževka - 16. Lelkeš, 27. Lezo, 35. Valach.
Vylúčení: 9:5 na 2 min, Hanzal na 10 min, presilovky 1:2, oslabenia 1:0. Pred 2082 divákmi rozhodovali J. Konc - Novák, Bulko.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Malinský, Heš, J. Mikuš, Urban, Fatyka, T. Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Barinka, Kubrický, V. Baláž - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Húževka, Hanzal, Kútny. Tréner: A. Stavjaňa.

Trenčania v poslednom kole základnej časti hostili na domácom ľade ešte stále úradujúceho majstra Slovenska - Žilinu, ktorá však v tejto sezóne zostala veľmi veľa dĺžná predchádzajúcej dobrej majstrovskej povesti.
Domáci boli jasným papierovým favoritom a túto skutočnosť potvrdili už v úvodnej tretine, kedy si vytvorili sľubný dvojgólový náskok. Zdalo sa, že tento zápas bude pre Duklu ľahko straviteľným sústom, lenže vôbec to nebola avizovaná prechádzka ružovou záhradou. Žilinčania, vedomí si, že nemajú čo stratiť, jedine iba získať dokázali v 35. min vyrovnať z presilovky na 3:3 a začínalo sa akoby od začiatku. Chlieb sa nakoniec lámal až v poslednom dejstve, kedy sa Trenčanom predsa len podarilo štyri minúty pred koncom hracieho času vsietiť Húževkom v oslabení vytúžený víťazný gól a zaknihovať si tak povinné najtesnejšie víťazstvo. V drese hostí hralo viacero hráčov (Opatovský, Zlocha, Lezo, Kivoň, Lelkeš), ktorí ešte len prednedávnom obliekali trenčiansky dres. Bolo to bojovné meranie síl s víťazným vyvrcholením v prospech domácich.

Ostatné výsledky: Martin - Slovan 3:2, L. Mikuláš - Poprad 6:7, Zvolen - Košice 5:3, Nitra - Skalica 2:1.

PROGRAM ŠTVRŤFINÁLE
Košice (1.) - Skalica (8.), Zvolen (2.) - Nitra (7.) - prvé dve stretnutia začínajú na domácom ľade už v pondelok a utorok (26. - 27. 2.). Ďalšie termíny: 2., 3. marca, prípadne 6., 8. a 10. marca.
Slovan (3.) - Poprad (6.), TRENČÍN (4.) - Martin (5.) - prvé dve domáce stretnutia sa odohrajú v stredu a vo štvrtok (28. 2. - 1. 3.).
Ďalšie termíny: 4., 5. marca, prípadne 7., 9. a 11. marca.
Semifinále sa bude hrať v termíne 14. - 27. marca, finále 30. marca - 10. apríla.

Osem najlepších tímov po základnej časti (54 kôl) postúpilo do play-off, v ktorom sa bude hrať osvedčeným systémom, pričom sa bude hrať na ŠTYRI víťazné zápasy vo štvťfinále, semifinále i finále. Prvé dve stretnutia hrajú lepšie umiestnené tímy po základnej časti doma, nasledujú dva zápasy vonku, v prípade potreby po jednom doma a vonku, pričom prípadný rozhodujúci siedmy duel sa bude hrať na ľade lepšieho z dvojice po základnej časti. V prípade nerozhodného stavu po šesťdesiatich minútach sa bude pokračovať po pätnásťminútovej prestávke desaťminútovým predĺžením a ak v ňom nepadne rozhodujúci gól, prídu na rad samostatné nájazdy v sérii po piatich z každej strany. Tak sa postupuje až do rozhodnutia.

Ak však v druhej sérii strelec z A-mužstva gól strelí a z B-mužstva nie, séria sa končí.