Excelentný výkon domácich Trenčanov proti Slovanu - z 0:2 na konečných 5:4!

Hokejová Slovnaft extraliga

50. KOLO (13. 2.)

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 26. Podstavek, 48. Török - 32. A. Kollár.
Vylúčení 5:8 na 2 min, Fatyka 10 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Pred 3580 divákmi rozhodovali Ország - Valach, Milovčík.
DUKLA: Hála - Volek, P. Mikuš, Fatyka, Urban, Homer, Heš, J. Mikuš - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Barinka - Melichárek, Kóňa, Sivák - Ružička, Sikorčin, Kútny. Tréner: A. Stavjaňa.

Súboj dovtedy dvoch tabuľkových susedov skončil futbalovým výsledkom - na čom majú neodškriepiteľnú zásluhu obaja brankári - Ševela aj Hála.
V úvode sa oba kolektívy zamerali na precíznu defenzívu a rýchle brejkové protiútoky, ale bez očakávaneho gólového efektu. Prvý gól tohto duelu sa zrodil až v 26. min, keď Podstavek vystihol nepresnú rozohrávku, unikol zadákom Dukly, dokonca obišiel aj brankára Hálu a do prázdnej brány skóroval - 1:0. Z vedenia sa domáci však netešili príliš dlho, nakoľko po peknej hernej kombinácii v 32. min mieril presne Kollár a bolo znenazdajky vyrovnané - 1:1. V poslednom dejstve to bol nervy drásajúci súboj, v ktorom diváci videli už iba jeden gól - aj ten do brány hostí. Víťazný úspech zaznamenali domáci z neprehľadnej situácie. Na škodu veci - nebojácni Trenčania nevyužili v závere 98 sekundovú presilovku o dvoch hráčov a pol minútu pred klaksonóm ani hru bez brankára Hálu, keď vyrovnanie doslova viselo na vlásku. Body teda neputovali pod Matúšov hrad, ale zostali v domácom prostredí. (kď)

Ostatné výsledky: Zvolen - L. Mikuláš 4:2, Nitra - Slovan 2:4, Skalica - Poprad 1:4, Košice - Žilina 10:2.

51. KOLO (16. 2.)

MHK 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 25. Húževka, 26. Poljaček, 56. Kollár.
Vylúčení 10:9 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 1850 divákmi rozhodovali Schutz (Nem.) - Halecký, Gajan.
DUKLA: Hála - P. Mikuš, Heš, Homer, Křetinský, Fatyka, V. Urban, Volek - Poljaček, Kollár, V. Nemec - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Hanzal, Húževka, Kútny - Barinka, Ďuriš, P. Sivák. Tréner: A. Stavjaňa.

Pre domácich mal tento zápas veľmi veľký význam, nakoľko potrebovali body ako soľ na to, aby mohli vôbec pomýšlať na postup do play-off z vytúženého - 8. miesta tabuľky. Hoci sa snažili ako len vedeli, predsa len nakoniec zostalo iba pri zbožnom želaní, lebo nezískali nič. V prvej - zahrievacej tretine sa na ľade nič mimoriadne neudialo a diváci nevideli ani jeden presný zásah. Patričný spád a tempo dostala hra až v druhom dejstve v ktorej však dominovali Trenčania, ktorí sa presadili aj po streleckej stránke. Gólový účet stretnutia otvoril v 25. min Húževka, ktorý krížnou strelou skóroval do ľavého horného rohu Falterovej brány. Domáci sa z tohto momentu ešte ani poriadne nespamätali a o minútu nato osamotený Pojlaček pridal druhý gól hostí. Táto situácia položila Litákov na kolená a tí už v poslednom dejstve neboli ani schopní vsietiť aspoň vytúžený kontaktný gól. Hoci sa domáci nesmierne snažili, v poslednej časti si Trenčania umnou hrou udržiavali sľubné vedenie a domácim nedovolili vsietiť ani čestný úspech, hoci príležitosti mali nadostač. Liptákom v tomto dôležitom meraní síl zostali nakoniec oči pre plač a hostia si celkom zaslúžene odviezli plný bodový zásah.
(kď)

Ostatné výsledky: Košice - Martin 4:3, Žilina - Skalica 0:8, Poprad - Nitra 4:0, Slovan - Zvolen 2:1.

52. KOLO (17. 2.)

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 5:4 (0:2, 4:0, 1:2)

Góly: 22. Kútny, 26. Melichárek, 30. Heš, 37. Heš, 49. Melichárek - 7. Kuľha, 9. Hurtaj, 41. Uram, 50. Hreus.
Vylúčení 8:12 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia 0:0. Pred 5390 divákmi rozhodovali Ország - Bednár, Orolín.
DUKLA: Kováč - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban, Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, Kollár, Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - Barinka, Sivák, Baláž. Tréner: V. Stavjaňa.

Doterajšie vzájomné zápolenia mali vždy svojský motivačný náboj a tak tomu bolo aj tentoraz. Zápas vysielala v sobotu v priamom prenose STV 2 a rozhodne sa bolo na čo a na koho pozerať. Stretnutiu vytvorili skvelú kulisu a celkovú atmosféru aj prítomní diváci, ktorí hnali Duklu do tempa a vyšších obrátok a povzbudzovali ju ako sa len patrí.
Úvodných desať minút však bolo pre domácich priaznivcov doslova šokom, lebo nebojácni hostia to roztočili „do plných“ a čoskoro bolo 0:2. Brankár Kováč, ktorý dostal prednosť pred Hálom, sa puku ani poriadne nedotkol a znenazdajky inkasoval dva góly. Pravdepodobne po prestávkovom umývaní hláv - v druhej časti zápasu prišlo k markantnému obratu k lepšiemu. Hneď na jej začiatku - v 22. min. zavelil do útoku Kútny, ktorý prudkou delovkou prestreli Hoviho a vsietil dôležitý kontaktný gól - 1:2.
S jedlom rástla chuť hráčov Dukly a keď o štyri minúty neskôr Melichárek vyrovnal na 2:2 - bolo že to v útrobach štadióna radosti. Zápas za mohutného povzbudzovania domácich divákov gradoval a v polovici stretnutia sa Trenčania po prvýkrát v tomto zápase dostali do nečakaného, ale zaslúženého vedenia - 3:2. Ešte do skončenia druhej tretiny pridal obranca Heš štvrtý úspech a na pomyselného koňa sa posadili Trenčania - 4:2.
Veľmi kvalitný, bojovný hokej, hodný zlatej visačky priniesla aj posledná časť tohto duelu, v ktorej oba kolektívy hrali s maximálnym nasadením a elánom. Bolo sa na čo pozerať, o vzrušujúce akcie na oboch stranách nebolo proste núdze. Trenčania bojovali ako draci a všemožným úsilím si strážili svoje najtesnejšie vedenie.
Poslednú minútu vsadili hostia na hru bez brankára Hoviho a snažili sa vyrovnať. Bližšie však k ďalšiemu gólu mala Dukla, ale skóre sa už nemenilo a Trenčania si zaknihovali najtesnejšie víťazstvo aj vďaka využitiu niektorých presiloviek.
(kď)

Ostatné výsledky: Zvolen - Poprad 5:2, Martin - L. Mikuláš 6:2, Skalica - Košice 2:6. Zápas Nitra - Žilina sa skončil po redakčnej uzávierke.

10. Žilina 51 11 2 6 32 114:178 37

Dukla v utorok do Popradu, v piatok doma Žilina a koniec základnej časti.

1. Aké železo máte užívať, aby vaša imunita zostala silná?
  2. 5 rád, ako si ochrániť úspory, keď padajú trhy
  3. Pomáhal v Prešove, pomáha aj teraz, koronakríza zasiahla aj jeho
  4. Mimoriadna akcia na predplatné 3+3 mesiace
  5. Garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom
  6. Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár a ďalší?
  10. Mobil a voda nestačia. Čo by vám na horách nemalo chýbať? 9 170

Vybrali sme jedenástku sezóny VII. ligy Sever. Kto sa do nej dostal?

V 7. lige Sever sa stihla odohrať iba jesennú časť súťažného ročníka. Vybrali sme pre vás 11 mien, ktoré nás v nej najviac zaujali.