Podľa Eleny Štefíkovej, vedúcej odboru zdravotníctva Trenčianskeho samosprávneho kraja súčasná legislatíva nestanovuje presný časový rozsah pohotovostnej lekárenskej služby. „Prevádzkovatelia verejných lekární poukazujú na nerentabilnosť prevádzky v nočných hodinách,“ upresnila. Podľa jej slov lekárenské pohotovostné služby Trenčiansky samosprávny kraj prerokúva a schvaľuje v súlade s rozpismi, ktoré predkladajú jednotlivé miestne lekárnické komory. „Ich predstavitelia zostavujú rozpisy v spolupráci s prevádzkovateľmi verejných lekární daného regiónu, a to na základe praktických skúseností a potrieb svojich regiónov,“ vysvetlila.
Podľa Edity Kunovej z bánovskej lekárnickej komory v meste nikdy neboli nočné služby. Lekárne sú cez týždeň otvorené do osemnástej hodiny, pričom cez víkendy si lekárne služby striedajú, no otvorené majú tak isto iba do osemnástej. „Nikdy nebol dôvod pre nočné služby, lebo vždy môže pacient počkať,“ tvrdí. Ak má podľa nej človek bolesti, môže zájsť na pohotovosť, kde mu nejaké lieky dajú.
V Myjave sú lekárne otvorené taktiež iba od ôsmej do osemnástej, pričom informácie o lekárni, ktorá cez víkend slúži, sú vždy vylepené v každej z miestnych lekární.
V Trenčíne slúži pohotovostné služby iba jediná lekáreň. Podľa trenčianskej lekárničky Márie Pafčugovej sa pohotovostné služby vraj neoplatia. „Za víkendové služby treba platiť príplatok a pacienti, ktorí by nás navštívili, nezarobia ani na plat zamestnanca,“ vysvetlila.
Lekáreň situovaná pri trenčianskej pohotovosti má okrem Vianoc a Silvestra otvorené vždy do 22. h a podľa Róberta Lukáča mávajú dosť pacientov.