Štvrtok, 9. apríl, 2020 | Meniny má Milena

Hokejistov Trenč. Teplíc delilo od víťazstva niekoľko sekúnd

Počas posledného januárového víkendu boli v oblastných majstrovstvách Trenčianskeho kraja v hokeji seniorov - amatérov na programe tri stretnutia 14. kola. Diváci boli svedkami hodnotných meraní síl, v ktorých bolo pomerne aj dostatok presných gólových zá

sahov a pekných momentov.

14. KOLO

POVAŽSKÁ BYSTRICA B - TRENČIANSKE TEPLICE 6:6 (1:1, 1:4, 4:1)
Prvá tretina tohto zápolenia bola pomerne vyrovnaná, hostia viedli 0:1, ale domáci ešte do konca prvej časti vyrovnali. Tepličania naplno roztočili svoj gólostroj v strednej tretine, kedy boli pri streleckej chuti a dostali sa do sľubného vedenia - 2:5. Veľmi dramatické a vzrušujúce bolo záverečné dejstvo, v ktorom sa viacmenej lámal chlieb. Hostia v 47. min viedli už 2:6 a o ich víťazstve viacmenej už nebolo pochýb. Možno práve toto výrazné vedenie Tepličanov akosi predčasne uspokojilo, domáci nerezignovali a dotiahli na rozdiel jedného góla. V posledných minútach vsadili domáci všetko na jednu kartu - odvolali brankára a to sa im nakoniec aj vyplatilo. Dvadsaťtri sekúnd pred záverečným hvizdom hráči rezervy vyrovnali na 6:6 a zachránili cenný bod. Hráčom z kúpeľov zostali oči pre plač, nakoľko k výhre mali tentoraz skutočne veľmi blízko...
Góly: Mičuch 2, Pokorný, J. Pavlus, Rigoczi, Švirec - Nosek 4, Ožvalda 2.

GLADIATORS NEMŠOVÁ - ŠKP TRENČÍN 12:4 (2:1, 5:2, 5:1)
Hokejisti Nemšovej boli papierovým favoritom tohto stretnutia, ale v úvode to príliš na ľade vidieť nebolo. Domáci zvýšili obrátky až v ďalších dvoch tretinách, počas ktorých vsietili pozoruhodných desať gólov a iba tri inkasovali. Stretnutie režírovali nemšovskí hráči, ktorí sa prezentovali v dobrom svetle a trenčianskych policajtov nakoniec odsúdili do úlohy štatistov. O pekné momenty na ľadovej ploche nebolo núdze, potešila aj slušná gólová úroda.
Góly: Karšay 3, Pakši 2, Bročko 2, Dian 2, Kučera, Žitňanský, Gašpárek - Jozefčík, Kútny, Robota, Dorica. Vylúčení 6:7 na 2 min, presilovky 1:2.

PIVRNEC PÚCHOV - STROJSTAV NOVÉ MESTO
Hostia sa na stretnutie nedostavili kvôli údajnému nedostatku hráčov.

Zápas č. 36 Púchov - Nemšová (8:4) bol kvôli neoprávnenénmu štartu hráča Púchova Róberta Ladeckého skontumovaný v prospech Nemšovej 5:0. Tento výsledok je už započítaný aj v tabuľke.