Počas zápasu Trenčín - Poprad diváci vypískali reklamné prestávky

Hokejová Slovnaft extraliga

44. KOLO (23. 1.)

Dukla Trenčín - HK Aquacity Poprad 1:2 (0:0,0:0,1:2)

Góly: 42. Melichárek - 44. Kroták, 56. Marcel Haščák.
Vylúčení 13:10 na 2 min, Pardavý na 10 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Pred 2590 divákmi rozhodovali Pavlovič - M. Novák, Horínek.

Pre nepriaznivé počasie (snehovú kalamitu) sa duel začal hrať až o hodinu neskoršie - teda až o 18.30 h, nakoľko hokejisti spod Tatier meškali a Trenčania im vyšli v ústrety. V útrobach štadióna vytrvali aj uzimení diváci, ktorých prišlo takmek do tritísíc.
Novinkou počas tohto stretnutia boli reklamné prestávky, keď na svetelnej tabuli ZŠ sa prezentovali niektoré známe spoločnosti a firmy. Celkove počas tohto zápasu bolo šesť prestávok (po dve v každej tretine) - v čase 7,49, 12,44, 25, 08, 33,17, 46,20 a 52,40. Na tieto reklamné prestávky reagovali prítomní diváci naozaj svojsky - piskotom...
Ktovie, akého názoru boli samotní aktéri tohto merania síl. Plynulosti a tempu hry to však určite nepridalo. Prvá tretina mala pomerne solídnu úroveň, rýchle akcie sa striedali na oboch stranách - brankári Hála a Jarina sa neraz vyznamenali. Škoda nevyužitých presiloviek domácich.
V strednom dejstve hra upadla do šedého priemeru a nebolo sa až tak na čo pozerať. Pribudlo vylúčených, hernej kvality a nasadenia bolo ako šafranu. Čo je najpodstatnejšie - chýbalo aj korenie v podobe vytúžených gólov, keď kanonieri strieľali slepými. Gólové suchoty sa podarilo preklenúť až v záverečnom dejstve dravému Melichárkovi, ktorý v skrumáži doslova prepasíroval puk do popradskej brány. Domáci sa však z vedenia príliš dlho netešili, nakoľko v rozpätí vyše dvoch minút bolo vyrovnané, keď Kroták sa nemýlil a skóroval. V tom momente to vyzeralo to na predĺženie, ale nestalo sa tak. Štyri minúty pred záverečným hvizdom totižto Marcel Haščák vymietol kút Hálovej svätyne a dostal Podtrancov nečakane do vedenia.
V čase 58,53 vsadili domáci všetko na jednu kartu, odvolali brankára Hálu a navyše vzápätí hrali aj presilovku šiestich proti štyrom. Na skóre sa však už nič nezmenilo a body znenazdajky putovali pod zasnežené tatranské končiare... (kď)

Ostatné výsledky: Martin - Skalica 3:0, Nitra - Košice 4:5sn, Zvolen - Žilina 5:3, L. Mikuláš - Slovan 3:5.

45. KOLO (26. 1.)

MSHK Žilina - Dukla Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 35. Homer, 52. A. Kollár.
Vylúčení 5:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 1111 divákmi rozhodovali Országh - T. Orolín, Korba.

Hokejisti úradujúceho majstra zo Žiliny sa chtiac-nechtiac prepadli až na samé dno extraligovej tabuľky. Samozrejme, že za daného stavu sa zle hrá každému mužstvu, navyše keď postupne dochádza v majstrovskom tíme k rôzným hráčským rošádam. Úvodná dvadsaťminútovka bola pomerne dosť vyrovnaná, dve tutovky domácich vyriešil pozorný Hála a rovnako aj jeho náprotivok M. Laco si udržali vedno čisté konto. V 29. min bol vylúčený domáci Lelkeš a v závere presilovej hry vystrelil hosťujúci Fatyka a rozhodca Ország až po dohovore s videorozhodcom jeho gól neuznal. Ako gólovo využiť presilovku ukázali Trenčania v 35. min, keď pri vylúčení Leza - Homer od modrej čiary prestrelil domáceho gólmana a bolo - 0:1. Hosťom po tomto gólovom úspechu narástali akoby krídla, zvýšili bojovnosť a Pardavý nepremenil ideálnu príležitosť ktorú Laco zneškodnil. Druhý úspech dosiahli hráči Dukly v 52. min, kedy Kollár mieril presne a súpera položil tento gól na kolena.
Trenčania podľa očakávania si teda zaknihovali povinné víťazstvo nad snaživým, ale nevýrazným mužstvom Žiliny.
(kď)

Ostatné výsledky: Slovan - Martin 1:2, Poprad - L. Mikuláš 6:1, Košice - Zvolen 2:3sn, Skalica - Nitra (hrá sa 6. 2.).

46. KOLO (27. 1.)

HC Košice - Dukla Trenčín 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 11. Šimurda, 31. a 49. Špilár - 4. a 10. Nemec, 51. A. Kollár.
Vylúčení 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 5630 divákmi rozhodovali Jonák - Mášik, Mihajlo.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Malinský, Heš, Fatyka, Urban, P. Mikuš - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Kútny - Sivák, Sikorčin, Mikulík. Tréner: A. Stavjaňa.

Vzájomný duel, ktorý sa odohrával v poslednú januárovú sobotu pred televíznymi kamerami STV, priniesol hodnotný zápas, v ktorom oba kolektívy sa predstavili v dobrom svetle a na svoje si prišli aj diváci, medzi ktorými nechýbali ani členovia (skupina fanúšikov) z Fan klubu trenčianskej Dukly. Hostí posadil na koňa pomerne rýchly gól z hokejky Nemca už v 4. minúte zápasu a keď o šesť minút nato pridal ten istý hráč druhý presný zásah, zdalo sa, že Trenčania z východu Slovenska neodídu s prázdnymi rukami. Domácich však vzápätí vrátil do hry gól Šimurdu - v 11. min bol stav 1:2 a čakala sa patričná gólová úroda. Po vystrieľani ostrých nábojov však prišla obojstranná gólová odmlka a ďalší presný zásah sa zrodil až v polovici stretnutia, kedy Špilár vyrovnal na - 2:2.
V 49. min však znenazdajky domáci otočili nepriaznivý stav vo svoj prospech a gólom Špilára sa dostali do vedenia - 3:2. Najvzrušujúci hokej videli diváci v poslednom dejstve a v 51. Kollár vyrovnal na 3:3. Víťazný gól mal na hokejke Pardavý, ale ten spálil tutovku, keď netrafil do prázdnej brány. V záverečných minútach bojovného merania síl oba tímy dávali pozor, aby nespravili zbytočnú chybu a neposkytli súperovi možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
Po skončení normálneho hracieho času prišlo na rad päťminútove predĺženie, ale ani počas neho sa o víťazovi tohto duelu nerozhodlo. K slovu prišli samostatné nájazdy, lepšie povedané - hop alebo trop. Je to viacmenej lotéria a šťastie sa v tomto prípade usmialo na domácich, ktorí mali viac presných zásahov (3:1) ako hostia a o víťazovi tohto zápasu bolo definitívne rozhodnuté. V tíme domácich mierili presne Dravecký, Gron a Kontšek, u hostí skóroval len Nemec, a preto je konečný výsledok taký, aký je.
(kď)

Ostatné výsledky: Skalica - Zvolen 5:1, Žilina - L. Mikuláš 9:3, Poprad - Slovan 1:4, Martin - Nitra (hrá sa 11. 2.).