Novým nájomcom na päť rokov sa má stať firma Bolt, s.r.o. novomestského podnikateľa Tibora Zelenaya. Zaradenie do programu rokovania považoval nezávislý poslanec Tomáš Šarman za neetické. Myslí si, že po voľbách už viacerí poslanci nezostanú v mestskom zastupiteľstve a takéto zásadné rozhodnutia by mali prenechať novým zástupcom občanov. Ako jediný zmluvu pripomienkoval a podarilo sa mu presadiť zmenu trvania výpovednej lehoty. Pri hlasovaní bol napokon proti. „Aj keby schválili všetky moje pripomienky, za takúto zmluvu nemôžem hlasovať, je príliš mäkká voči prenajímateľovi,“ hovorí Šarman. Podľa neho zmluva nevymedzuje jednoznačne podmienky zmluvných vzťahov. „Veľa ustanovení sa bude podľa zmluvy riešiť po vzájomnej dohode. Týmto, že sa môže zmluva neustále dolaďovať, ochraňuje viac investora ako Mesto.“
Primátor Jozef Trstenský je však presvedčený, že zmluva naopak zabezpečuje väčšiu ochranu investícií mesta a jeho majetku, ako tomu bolo v prípade prechádzajúcich dvoch nájomcov. Verí, že do tretice bude mať mesto konečne úspech a podarí sa vybudovať nielen vrt, ale postaviť na Zelenej vode celoročne otvorený areál termálneho aquaparku s atrakciami a bazénmi. Pre firmu Bolt sa, podľa primátora, rozhodli aj pre jej skúsenosti s výrobou atrakcií do zábavných parkov v Nemecku. Táto spoločnosť so základným imaním dvestotisíc korún, podľa výpisu z obchodného registra, má zabezpečiť milióny na vybudovanie vrtu a ďalšie investície. Až po splnení tejto podmienky, keď bude jasné, aké sú parametre vrtu a jeho výdatnosť, by mala vzniknúť spoločná akciová spoločnosť, do ktorej mesto vloží svoje pozemky. Ich vklad do novej spoločnosti musia schváliť poslanci. Budú tvoriť 15 percent jej základného imania. Nízky podiel mesta na základnom imaní je, ako tvrdí primátor, forma zábezpeky. „Môžeme prísť o rok prevádzky, ale neprídeme o pozemky.“ Trstenský predpokladá, že pozemky môžu byť ocenené na 100 miliónov. Ostatné zdroje musí zabezpečiť firma. Jej vklad môže byť aj vo forme vrtu.
V zmluve, ktorú primátor prisľúbil zverejniť až po podpísaní oboch zmluvných strán, sú stanovené aj výpovedné dôvody. Sú nimi nezrealizovanie vrtu a neplatenie nájomného. Tak tomu bolo aj v prípade dvoch prechádzajúcich prenajímateľov. Prvou spoločnosťou, ktorej Mesto prenajalo Zelenú vodu bola Ardea. Hraničný termín na začatie vrtu bol október 2004. Mestu totiž v septembri toho roku vypršalo povolenie na prieskum územia. Prenajímateľ Juraj Hlávka dostal Zelenú vodu na 30 rokov. Zanechal dlžobu vo výške ročného prenájmu, milión korún. Jeho záväzok prevzala spoločnosť z Bratislavy Quick Foot, ktorá mala Zelenú vodu v prenájme od januára 2005 do marca 2006. Ani ona neuhradila Mestu ročné nájomné. Výšku dlhu primátor nešpecifkoval, ako však uviedol, spoločnosť investovala do zariadení niekoľko miliónov a vzájomne si vyrovnajú pohľadávky.“ Tento postup kritizuje Tomáš Šarman. „Dlhujú mestu za nájomné, ale od nás pýtajú to, čo preinvestovali.“