Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Florbalisti 1.FBC Trenčín iba s bodom

V sobotu 25. novembra žila Mestská športová hala na Sihoti v Trenčíne florbalom. Hrali sa tu zápasy 4. extraligového kola.

Hostiteľom bol domáci ŠK 1.FBC Trenčín. Na trenčiansku Sihoť pricestovali florbalové tímy: Florko Košice, ATU Košice, Nová Dubnica, M-šport Trenčín a Juventa Žilina. Domáci hráči 1.FBC v tento deň odohrali dva zápasy, ako sa ukázalo – oba veľmi náročné. Ich prvým súperom bola Nová Dubnica, a to už o 8. hodine ráno.

NOVÁ DUBNICA – 1.FBC TRENČÍN 10:10 (4:1, 3:3, 3:6)
Góly 1.FBC Trenčín: Podpera 2, Šedivý 2, R. Bielik, Jurík, Heleš, Mičko, Kovalčík, Filadelfi. Zápas sledovalo 100 divákov.
Skóre otvoril Trenčan R. Bielik v 14. min – 0:1. V dobrej forme hrajúci súper však viedol po 1. tretine 4:1. V 25. min bol stav už 6:1. Trenčania sa ťažko presadzovali proti obrannej hre Novodubničanov. Po 40. min odchádzali florbalisti 1.FBC do šatní s mankom 3 góly – 7:4. Do poslednej časti hry nastúpili Trenčania evidentne nabudení. Najskôr Heleš a Mičko znižovali na 7:6. V 53. min sa presadil Šedivý - 8:7. O dve minúty neskôr Kovalčík vyrovnával – 8:8. Dohrávalo sa vo vysokom tempe. Trenčania sa gólmi Šedivého a Filadelfiho dostali do vedenia, a tak v 57. min. bolo 8:10 v ich prospech. Florbalisti Novej Dubnice však využili chvíľkovú nepozornosť Trenčanov a počas 30 sekúnd sa im podarilo vyrovnať.

1.FBC TRENČÍN – ATU KOŠICE 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)
Góly: Straka 2, Filadelfi, Gerhát, Magdolen, Mičko. Zápas sledovalo 550 divákov.
Stretnutie sa odohralo vo veľmi dobrej atmosfére. Pred zrakmi 550 divákov otvoril skóre už v 2. min domáci Filadelfi – 1:0. Zápas bol vyrovnaný. Hralo sa vo vysokom tempe. Trenčania veľmi chceli zvíťaziť, ale na druhej strane Košičania z ATU boli silným súperom. Hra bola opatrná a vyrovnaná. Po prvej tretine bolo 2:2. Presadil sa Magdolen (1.FBC) vs. Kender, Molnár (ATU). V druhej tretine využili hostia šancu, ktorú im poskytol Trenčan Šedivý. Namiesto 2-minútového trestu pre Šedivého, mu nariadil košický rozhodca L.Blaško až 5 minút a týmto svojim rozhodnutím ponúkol Košičanom veľkú šancu. Presilovku dokázal využiť Kender, ktorý dvoma gólmi dostal Košičanov do vedenia - 2:4. Trenčania sa nevzdávali. Dokázali znížiť, keď sa presadil Straka a neskôr Mičko – 4:5. Neskôr sa presadil Gerhát, ktorý opäť dal Trenčanom šancu na zvrat - 5:6. Trenčania bojovali, no doplácali na nepozornosť jednotlivcov v obrannej fáze. Vždy, keď sa florbalisti 1.FBC Trenčín dotiahli na rozdiel gólu, vzápätí inkasovali. To ich podlamovalo a vyčerpávalo. Ešte Straka v 54. min. znižoval náskok súpera na rozdiel gólu – 6:7. Hostia nakoniec využili svoje skúsenosti a víťazstvo si nenechali zobrať.

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Pomáhajte čítaním
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.