FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

16. kolo

Čachtice – Nová Ves n/V 4:4 (2:1)
Domáci sa gólom Daniela Imrišku ujali v 5. minúte vedenia. V 7. minúte ten istý hráč zvýšil už na 2:0. Hostia znížili v 43. minúte Jančom, ktorému však prihrával spoluhráč Jambor evidentne rukou. V 52. minúte domáci Selecký zvyšoval na 3:1. Hostia dvomi gólmi Maraza a jedným Zelenáka otočili skóre vo svoj prospech na 4:3. Domáci vyrovnali v 85. minúte po hlavičke Moravčíka. V nadstavenom čase postupoval domáci Šimo sám na brankára, v šestnástke hostí bol faulovaný, avšak píšťalka rozhodcu Oppenbergera zostala nemá. Stretnutie sledovalo 120 divákov.
Čachtice: Zemka - Miroslav Trebatický, Peterka, O. Trebatický, Martin Trebatický, Šimo, J. Imriška, Herák, D. Imriška, Selecký, Opatovský, striedali Moravčík, T. Imriška, Kačani.
Nová Ves n/V: Režný – Adamčík, Suchý, Šumaj, Zelenák, Jančo, Masár, Mikuška, Jambor, Panák, Maraz, striedal Gondár.
DORAST: Čachtice – Omšenie 7:1 nedohrané. Góly domácich: O. Trebatický 2, Peterka, J. Kačani, Čechvala, Hrica, Vido. Hostia v 75. minúte za stavu 7:1 odišli z ihriska.
Marián Halák

Ľuborča – Dolná Poruba 4:0 (2:0)
V poslednom jesennom zápase nastúpili domáci ako už tradične s veľkým odhodlaním a hneď z prvej šance otvoril v 10. minúte skóre zápasu Ľuboš Koníček. V 27. minúte sa opäť ten istý hráč najlepšie zorientoval po štandardnej situácii pred hosťujúcou bránou a so šťastím zvýšil. Do prestávky domáci ešte stihli zahodiť niekoľko tutoviek. Po zmene strán hostia trochu vyrovnali hru, ale vyloženú gólovú príležitosť si počas celého zápasu nevypracovali, iba niekoľkokrát strelami z väčšej vzdialenosti ohrozili domáceho brankára. S blížiacim sa záverom domáci futbalisti opäť pridali a gólmi Miloša Štefánka z uhla z priameho kopu a Tršku, ktorý skóroval po dorážke zblízka, stanovili konečný výsledok stretnutia. Futbalisti Ľuborče tak ukončili vydarenú jesennú časť, keď z posledných trinásť stretnutí vyhrali dvanásť a na domácom ihrisku ako jediné mužstvo v súťaži nestratili ani bod.
Góly: 10. a 27. Koníček, 67. M. Štefánek, 83. Trška. Rozhodoval Ježík, 150 divákov.
DORAST: Ľuborča – Drietoma 0:3 (0:1). Prvá prehra dorastencov Ľuborče na domácom ihrisku v súťažnom zápase po presne dvoch rokoch.
Marek Koníček

Trenč. Teplá – Horné Srnie 2:2 (1:1)
V poslednom zápase roka nastúpili Teplania s úmyslom vylepšiť si bodový stav, ale keď sa nedarí, tak ani vôľa po víťazstve nepomôže. Už v 5. minúte hosťujúci Šimko krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. V 10. minúte domáci kontrovali a vyrovnali Marušincom na 1:1. Vzápätí Martinus unikol, ale hosťujúci brankár gólovú šancu zneškodnil. V 20. minúte mali hostia ideálnu šancu, ale domáci vykopávali loptu z prázdnej brány. Polčas sa potom dohral bez vyloženej šance na oboch stranách. Po prestávke bola hra oboch mužstiev rozháraná až do 75. minúty, kedy dostal hostí do vedenia Vydrnák. Teplania ešte zabojovali a po úniku Marušinca, ktorý bol faulovaný v pokutovom území, z jedenástky so šťastím vyrovnal Michalík. Zápas mohol pre domácich v 80. minúte rozhodnúť Tomanica, ale domácemu hráčovi už dochádzali sily na zakončenie a lopta sa zastavila pred bránkovou čiarou. S remízou môžu byť spokojné obe mužstvá, ale Teplania budú mať cez zimnú prestávku o čom premýšľať, aby vylepšili svoju hru a nezostali na dne tabuľky.
Rozhodoval Maráz, 90 divákov.
Peter Švec

Horná Súča – Dubodiel
- nehralo sa
Hlavný rozhodca Nedveď uznal terén za nespôsobilý.
DORAST: Horná Súča – Dubodiel 1:8.

Trenč. Turná – Mel.-Lieskové 5:1 (2:0)
Po chutnom hodovom obede čakal v športovom komplexe domácich fanúšikov zákusok v podobe melčického krémeša. Chuťové poháriky začal napĺňať už v 6. minúte svojím exkluzívnym gólom Marek Sivák. Ďalšie sladké pokušenie v súperovej bráne bolo len otázka času. V 45. minúte sa podarilo zasýtiť svoj apetít Martinovi Častulínovi. Po obrátke, keď sa chlapci osviežili vynikajúcim čajom, Turňania otvorili gólovú bonboniéru a ponúkli z nej najlepšie kúsky. V 47. minúte unikol obrane ľahkonohý Sivák a skóroval. O šesť minút napodobnil svojho najlepšieho kamaráta z kabíny Juraj Lacko. Povestná čerešnička na torte tentokrát patrila Sivákovi, ktorý v 69. minúte uzatvoril bohatý gólový účet mužstva.
Góly: Marek Sivák 3, Martin Častulín, Lacko – Šikuda. Rozhodoval Malec, 500 divákov.
Trenč. Turná: Chochlík – Chmelina, Hasenovič, Martin Častulín, Michal Častulín, Kalaba, Vanko, M. Chorvát, R. Mikolášek, M. Sivák, Lacko, striedali Husár, Kadák.
Mel.-Lieskové: Mizerák – Kadlečík, Sklár, Kotek, Motyka, Birás, Šikuda, Uhlárik, Ondrejička, Horňák, Pavlík, striedali Capák, Zemek.
(wčp)

Soblahov – Veľká Hradná 6:2 (2:0)
Domáci mali raketový nástup, keď už v 1. minúte otvoril skóre Talian. V 27. minúte upravil na 2:0 Tomáš Rehák. Hostia mali v prvom polčase dve vyložené šance, ale ani jednu z nich nepremenili. V 54. minúte zvýšil na 3:0 Ivan Halgoš. Vtedy sa zdalo, že o všetkom je rozhodnuté, avšak opak bol pravdou. Počas troch minút hostia znížili po góloch Michala Kováča a Petra Kováča na rozdiel jediného gólu. Ale domáci futbalisti sa vzchopili a po góloch T. Reháka, Jambora a Faba upravili na konečných 6:2. Na ťažkom teréne pred 100 divákmi rozhodoval Markech.
Soblahov: Krátky – Oravec, Dvorský, P. Rehák, Markovský, Kyselica, Halgoš, Talian, T. Rehák, Jambor, Fabo, striedali Lazar, Hájek, Gerbel.
V. Hradná: Masár – Marcel Petrík, P. Ježík, Sýkora, Zubo, Milan Petrík, Michal Kováč, Martin Kováč, Peter Kováč, J. Ježík, Farkaš.
DORAST: Soblahov – Trenč. Jastrabie 4:1.
Marián Šedivý

Kľúčové – Kočovce 2:1 (2:0)
Góly: Michal Sabatka, Pe. Kudlík. Rozhodoval Klimčík, 80 divákov.
(pk)

Stará Turá – Horná Streda 5:0 (2:0)
Všetci prítomní si pred stretnutím minútou ticha uctili pamiatku zosnulého pedagóga základnej školy v Starej Turej Miroslava Dunajčíka (bývalý futbalista TJ Lubina kopanice), s ktorým sa široká verejnosť rozlúčila. Do života vystrojil veľa svojich žiakov, z ktorých mnohí boli futbalisti niekoľkých generácií. Stará Turá počas jesennej časti doma nezvíťazila. Podarilo sa jej zvíťaziť až v tomto predohrávanom prvom jarnom kole v zápase mužstiev novomestského okresu nad súperom rozdielom triedy. Hostia nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy, vrátane brankára. Domáci to využili a zaslúžene zvíťazili, keď sa strelecky presadili: Tadeáš Mikláš, Andrej Mikláš, Ondrej Peterka, Peter Bohuš a Filip Durec. Hosťom sa zo žiadnej gólovej šance nepodarilo skórovať. V obojstranne slušnom stretnutí pred 200 vďačnými divákmi rozhodoval Farkaš.
ŽK: 0 – 1.
Stará Turá: Viskup – Borcha, Mocko, Štefík, T. Mikláš, Beňo, Tóth, Nemec, A. Mikláš, Magula, Peterka, striedali Trúsik, Durec, Bohuš.
Horná Streda: Martišík – Madunický, Domin, Miklovič, Šupka, Rybanský, Marek, M. Luža, P. Luža, Petráš, Urban.