Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

15. kolo

Brezová p/B – Hôrka n/V 3:0 (2:0)
Hostia z Hôrky podľa postavenia v tabuľke svojou hrou sklamali a za celý zápas si nevytvorili gólovú šancu. V 26. minúte za faul v šestnástke domáci Pavlík nepremenil penaltu. Skóre zápasu v 30. minúte otvoril Michalička po peknej prihrávke Pavlíka. V 33. minúte po dvoch žltých kartách, bol vylúčený hosťujúci Zemko. V 45. minúte po samostatnom úniku zvyšoval Kavecký na 2:0. V 68. minúte po kolmej prihrávke Kaveckého Michalička uzavrel skóre zápasu na 3:0. Domáci nevyužili ešte tri vyložené šance na skórovanie.
Góly: 30. Michalička, 45. Kavecký, 68. Michalička. ČK: 33. Zemko (Hôrka n/V)
Brezová p/B: Buzay – Dobrovodský, Šido, Miča, Marík, Potúček (Kalman), Pavlík, Šimek, Kavecký (75. Mĺkvy), Michalička (80. Nemec), Šarudi.
Ján Vrkoč

Podolie – Púchov „B“ 2:0 (1:0)
Zápas sa začal pre mužstvo domácich sľubne, šance si vypracovali Križák a Brezuľa, brankár hostí však ich príležitosti zneškodnil. Gól nakoniec padol až v 38. minúte, keď sa presadil Patrik Brezuľa. V závere prvého polčasu v dvoch prípadoch ešte nepochodil Križák. Veľmi dobre hrajúca obrana hostí v druhom polčase najskôr zneškodnila niekoľko príležitostí domácich, ale napokon nestačila na Martina Červeňanského, ktorý sa v 73. minúte presadil hlavičkou. Domáci si ešte vypracovali niekoľko šancí, ale opäť Križák s Brezuľom nepochodili a zápas sa tak skončil zaslúženou výhrou domácich 2:0.
Góly: 38. Brezuľa, 73. Červeňanský.
ŽK: Červeňanský, Klčo – Hrnčiarik. ČK: Hrnčiarik po druhej žltej. Rozhodoval Adamkovič, 100 divákov.
Podolie: Horňák – R. Hrušovský, Ščepko, Krajčík, M. Hrušovský, Klčo, Červeňanský, Brezuľa, Ivana, Križák, Kališ, striedali Lednický, Bobocký, Kerak.
Púchov „B“: Stehel – Rojko, Poliak, Zábojník, Kováč, Hološko, Veng, Škorvánek, Hrnčiarik, Rosina, Jánoško, striedali Chovanec, Jankovič, Marman.
DORAST: Podolie – Trenč. Jastrabie 3:3. Góly domácich: Bobocký, Josip, M. Púčik.
ŽIACI: Podolie – N. Dubnice 5:2. Góly domácich: Herák 2, Toráč, Pyšný, Moravčík Peter Srnec

Selec – Malé Lednice 6:1 (3:1)
Na mokrom, ale dobrom teréne sa hral v prvom polčase dobrý futbal, keď dominovali útoky nad obranami. Od začiatku sa útoky striedali na oboch stranách. Lepšie začali domáci a rýchlo sa dostali do dvojgólového vedenia zásluhou spresnených striel Paulínyho v 10. a 15. minúte. Potom sa dostali k slovu aj hostia, ale dve jedovaté strely brankár Korček vyrazil nad bránu. V 30. minúte vystrelil B. Púček a lopta skončila po tretí krát v sieti hostí. Hostia sa ani za tohto stavu nevzdávali a v 33. minúte sa im podarilo znížiť Hudekom. Do konca polčasu si obe mužstvá vypracovali ešte niekoľko šancí, ale skóre sa už nemenilo. Aj v druhom polčase hostia nepôsobili dojmom, že sú na konci tabuľky a rýchlym pohybom nútili Selčanov byť stále v strehu. Neustále sa snažili dobíjať domácu bránu, ale pritom niekedy zabúdali na zadné vrátka. Domáci sa tak mohli upokojiť až v 67. minúte, keď po rohu si najlepšie počínal v šestnástke Masaryk a hlavou pridal štvrtý gól. V 77. minúte zvyšoval po centri Punu na 5:1 svojím tretím gólom Paulíny. V 86. minúte rýchlo rozohral popri múre priamy kop Horňák a Puna zavŕšil gólový účet zápasu. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené, ale pre hostí trochu kruté. Selčania tak ukončili jesennú časť na domácom ihrisku bez straty bodu.
Góly: 10., 15. a 77. Paulíny, 30. B. Púček, 67. Masaryk, 86. Puna – 33. Hudek.
ŽK: J. Vančo, M. Lednický, Čerňanský. Rozhodoval Dúbravec, 80 divákov.
Selec: Korček (Tunega) – Vavruš, Mutňanský, Hlavatý (Michal Hrbas), Horňák, Paulíny, B. Púček, R. Púček, Dušák (Puna), Masaryk, Navrátil.
Ľuboš Masár

Borčice – Nováky 2:1 (0:0)
Góly: 58. a 90. Staňo – 73. Staňo vlastný.
V prvom polčase domáci zatlačili lídra, v 2. min zahodil šancu Maník, neuspel ani Staňo o tri minúty. Hostia takmer neohrozili domáceho brankára. V závere polčasu Sedláčejk a Staňo ohrozili Vaňa, no najväčšiu šancu nevyužil v 45. min Ilas, keď trafil iba brankára. Aj po prestávke pokračoval nápor Borčíc. Staňo sa v 56. a 57. min zastreľoval, aby v 58. min z priameho kopu dal vedúci gól. Berde o tri minúty nepoistil vedenie, keď z rovnakej pozície trafil žrď. Ďalšie šance Staňa a Berdeho v 69. min skončili tesne vedľa. V 73. min si strelec vedúceho gólu Staňo dal nešťastne vlastný gól, keď si zrazil ľahký center do siete. V 81. min po rohu Turza minul a v 90. min po Košťálovej strele hrdina zápasu Staňo dorazil loptu zblízka do siete a stal sa hrdinom strelcom zápasu.
Borčice: George – Matuščin, Berde, Staňo, Tomanica, Kopačka, Ilas, Sedláček (Kuric), Maník (Košťál), Turza, Borbély.
(ves)

Prečín - Tr. Jastrabie 4:0 (1:0)
Góly: 48. a 58. Raček, 26. I. Birošík, 72. Almasy.
Ešte ráno sa nevedelo, či sa bude hrať, pretože na ihrisku bolo desať centimetrov snehu. Mužstvá na ťažkom teréne predviedli veľmi solídny a kultivovaný futbal, hostia za domácimi v ničom nezaostávali. Prečín mal prvú šancu v 15. min, kedy Hruška chytil únik Michela. V 26. min ideálne centroval Almasy a I. Birošík dal hlavou vedúci gól. Prvý polčas sa dohrával medzi šestnástkami. Po zmene strán dážď zhustol a s ním prišli ďalšie góly. V 48. min Raček a v 58. min ten istý hráč krásnymi krížnymi strelami upravil na 3:0. V 72. min Almasy vyzvŕtal obrancov a upravil stav na konečných 4:0. Hostia v závere trafili brvno a v nadstavenom čase z trestného kopu tesne minuli šibenicu.
Tr. Jastrabie: Hruška – P. Piláthy, Peťovský, T. Fodrek, Kožay (Praženec), Beleš, Kyselica, Pavlo, Ľ. Piláthy (R. Glasa), Žák, P. Fodrek.
(mam)

Ostatné výsledky: Oslany – Horná Poruba 1:3 (0:3), Zem. Kostoľany – Veľké Uherce 1:3 (1:1), Kamenec p/Vt. – P. Teplá 10:0 (3:0).

1. Nováky 15 12 1 2 41:10 37 (+13)
2. Borčice 15 10 3 2 45:26 33 (+18)
3. H. Poruba 15 9 3 3 33:16 30 (+6)
4. Selec 15 9 2 4 36:16 29 (+8)
5. Brezová p/Br. 15 9 2 4 38:18 29 (+2)
6. Hôrka n/V. 15 8 5 2 28:14 29 (+8)
7. Púchov B 15 6 5 4 28:12 23 (-1)
8. Kamenec 15 6 4 5 27:21 22 (+1)