Volebná komisia v Trenčíne ich na svojom zasadnutí 16. októbra nezaregistrovala. Obaja sa odvolali na Okresný súd v Trenčíne, ktorý v pondelok 23. októbra rozhodol, že postup mestskej volebnej komisie nebol v súlade so zákonom a rozhodla protiprávne.
„Právne to bolo absolútne jasné, zvíťazila spravodlivosť,“ vyjadril sa po doručení rozhodnutia súdu kandidát na primátora Fedor Jánošík zo Strany občianskej solidarity.
Jánošíka komisia nezaregistrovala z dôvodu, že v čase podávania kandidátskej listy, dňa 8. októbra nemal v Trenčíne trvalý pobyt. Ako však namietal Jánošík, trvalý pobyt mal v Trenčíne ku dňu 9. októbra a na mieste trvalého bydliska býva nepretržite už 13 rokov. Iné miesto bydliska mal z dôvodu, že bol vojak z povolania. Podľa vyjadrenia Okresného súdu, pre zaregistrovanie kandidáta nie je rozhodujúci stav minulý, ale či mal trvalý pobyt v čase preskúmavania kandidátskej listiny.
Druhým nezaregistrovaným bol kandidát na poslanca Jozef Prekop. Podľa volebnej komisie jeho petičné hárky neboli v súlade so zákonom. Súd však rozhodol, že až na drobné formálne nedostatky boli petičné hárky s podpismi občanov v poriadku.
O funkciu primátora majú v Trenčíne záujem piati kandidáti. Okrem Jánošíka všetci ostatní sa už o primátorský post usilovali. Kandidát koalície Smer, ĽS – HZDS, SNS Oto Barborák kandidoval v roku 2002 a skončil na 4. mieste. Najviac hlasov za vtedy víťazným Jurajom Liškom získal Jozef Žiška, ktorý rovnako uspel aj v roku 2004, kedy si primátorský post vybojoval Branislav Celler. Vo svojej volebnej premiére kandidoval v roku 2004 za robotnícku stranu ROSA Jozef Franko. Skončil vtedy na poslednom mieste so ziskom 51 hlasov.
O 25 poslaneckých kresiel usiluje v Trenčíne 110 kandidátov, uchádzačov z koalícií SDKÚ-DS a KDH, Smer-SD a ĽS-HZDS, ANO a HZD, politických strán Úsvit, KSS, SNS, ZRS, SOS, SF, OKS a 11 nezávislých kandidátov. Uvádzame ich na strane 6.