Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

13. kolo

Brezová p/Br. – Nováky 2:1 (2:1)
Zápas sa začal náporom domácich, v 7. minúte prihrával hosťujúci obranca brankárovi na odkop, tomu však lopta poskočila a Dobrovodský otvoril skóre zápasu. Tlak domácich pokračoval, avšak ďalšie tri vyložené šance nepremenili. V 27. minúte po rýchlom rozohraní lopty sa hostia presadili peknou strelou a vyrovnali Gajdošom, ktorý obstrelil stopéra domácich. V 30. minúte zahrali hostia v trestnom území rukou a nariadenú penaltu Pavlík premenil a uzavrel skóre zápasu. Po tomto góle sa hra vyrovnala. V druhom polčase mali miernu prevahu hostia, avšak domáci dobrou organizáciu hry v obrane a perfektným výkonom brankára Vajaša nedovolili lídrovi tabuľky zvrátiť výsledok. V 89. minúte po vzájomnej potýčke dostali červenú kartu strelci gólov Pavlík a Gajdoš.
Góly: 7. Dobrovodský, 30. Pavlík (11 m) – 27. Gajdoš. Rozhodoval Bachratý, 150 divákov.
ST. DORAST: N. Mesto – Brezová p/B 0:4 (0:2) Góly: Orth, Smíkal, Poláčik, Šido. ML. DORAST: N. Mesto – Brezová p/B 3:0 (1:0). ŽIACI: Skalica - Brezová p/B 10:1 (starší) a 11:0 (mladší).
Ján Vrkoč

Podolie – Pov. Teplá 3:0 (1:0)
Domáci začali náporom, ale Augustín a Červeňanský svoje šance nezúžitkovali. V 21. minúte po chybe hosťujúceho brankára sa však Augustín predsa len presadil a bolo 1:0. Domáci potom svoje ďalšie šance v prvom polčase už nedokázali premeniť na gól. V druhom polčase domáci aj naďalej pokračovali v tlaku a v 58. minúte Ivana potrestal gólom z pokutového kopu predchádzajúcu chybu brankára ako i jeho následný faul. V 63. minúte na 3:0 zvyšoval krásnou strelou z 30 metrov Klčo. Domáci futbalisti svoje ďalšie šance už nevyužili a zápas tak skončil výsledkom 3:0. Nakoľko si hostia v tomto zápase nevypracovali žiadnu šancu, domáci brankár bol prakticky bez práce.
Góly: 21. Augustín, 58. Ivana (11 m), 63. Klčo. Rozhodoval Strečko, 100 divákov.
Podolie: Horňák – R. Hrušovský, Ščepko, Krajčík, M. Hrušovský, Klčo, Červeňanský, Brezuľa, Ivana, Križák, Augustín, striedali Kerak, Bobocký.
DORAST: Podolie – Dubodiel 4:2. Góly domácich: Kerak 2, Križák, Halán. ŽIACI: Podolie – Domaniža 4:1. Góly domácich: Toráč 3, Pyšný.
Peter Srnec

H. Poruba – Hôrka 0:0
Lepšie začali hostia a v úvode mali tri šance, ktoré zmaril P. Puček. Bortel hlavičkoval v 7. min nad a v 30. min pred ním zachránil pádom pod nohy Lančarič a Jozefovič netrafil. V 38. min J. Živčicovi a Jozefovičovi chýbala presnosť. Krížna strela Horniaka letela v 42. min vedľa. V 58. min dostal Blokša červenú kartu, domáci tlačili, ale hostia s adobre bránili. Od 74. min hrali hostia aj bez vylúčeného P. Korytinu, ale enormný tlak gól nepriniesol.
H. Poruba: P. Puček – J. Živčic (Prostinák), Majerík, Suchomel, P. Živčic (A. Staňo), Buchta, Jozefovič, Krajči, Bortel, T. Staňo, M. Staňo (Hofierka).
Hôrka: Lančarič – P. Korytina, J. Korytina, Galbavý, Moravčík, Blokša, Zmeko, Hujík (Jaroš), Horniak, Ostrenka (M. Korytina), Černák.
(sta)

Borčice - Púchov B 2:1 (2:1)
Góly: 6. Borbély, 18. Ilas – 23. Ciesar.
V 6. min sa domáci ujali vedenia, keď gól dal Borbély po rohu. Ilas v 18. min pridal druhý gól po ostreľovaní brány Púchova B, keď dve predchádzajúce strely skončili na žrdi. Púchovčanom sa podarilo skorigovať v 23. min Ciesarom, ktorý vymietol šibenicu. Borčice hru kontrolovali, súper mal jedinú šancu, no Kozík nedal. Domáci Borbély nevyužil sólový únik a na stave 2:1 sa už nič nezmenilo.
Borčice: Martinák – Ďuriš (Matuščin), Berde, Staňo, Tomanica, Kopačka, Ilas, Sedláček, Maník (Košťál), Turza, Borbély (Kuric).
(ves)

Zem. Kostoľany – Tr. Jastrabie 2:1 (2:0)
Góly: 15. Mokoš, 28. Adamec – 82. Kyselica, 100 divákov, rozhodoval Debnár.
Domáci boli od začiatku zápasu lepším mužstvom, vytvárali si dobré gólové príležitosti. V 1. polčase však využili iba dve, keď v 15. min otvoril Mokoš skóre po peknom centri Dudu. Domáci pokračovali v nasadení, v 28. min Adamec po štandardnej situácii zvýšil na 2:0. Hostia vážnejšie neohrozili domácu bránu. Domáci mohli polčas vyhrať väčším gólovým rozdielom, ale strelci sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Druhý polčas pokračoval v rovnakej réžii, zahadzovali kopec gólových šancí, hostia z jedinej strely v zápase znížili na 2:1, čím zdramatizovali priebeh stretnutia. Domáci v závere zápasu dvakrát trafili tyč, ale zaslúžene zvíťazili.
TR. JASTRABIE: Hruška – Peťovský, Kožej, Fodrek, P. Piláthy, Beleš, Kyselica, Pavlo, Ľ. Piláthy, Žák, Vávra, str. Praženec, Jurák.
J. Záhon

Kamenec p/Vtáč. – Selec 1:1 (1:0)
Góly: 22. T. Nechala z l1 m – 73. Horňák, 300 divákov, rozhodoval Végh. ČK: hostia - Raček, Navrátil.
V prvom polčase mali hostia naviac, no šťastnejší boli domáci, ktorí premenili pokutový kop za ruku hosťujúceho obrancu. Druhý polčas zásluhou hostí priniesol do hry tvrdosť a nervozitu a tiež množstvo žltých a dve červené karty. Napriek oslabeniu dvoch hráčov hostia vyrovnali. Nápor domáceho mužstva v závere súboja bol neúčinný. Avšak hostia z ojedinelých útokov boli veľmi nebezpeční. Nakoniec remíza bola spravodlivá.
SELEC: Korček – Vavruš, R. Púček, Hlavatý, Horňák, Paulíny, B. Púček, Raček, Dušák, Masaryk, Navrátil, str. Hrbas, Gašparík, Ondriška.