FUTBAL / III. liga Západ

12. kolo

Bánovce - Nové Zámky 2:0 (0:0)
Góly: 66. Kolieska, 78. Zita.
Domáci kvôli zraneniam nenastúpili kompletní, ale od úvodu zápasu dali jasne najavo, kto bude pánom na ihrisku. Prvých 20 minút sa hralo v podstate iba okolo šestnástky hostí. Hostia v prvom polčase ani raz nevystrelili na novica v bráne Spartaka Kšiňana. Aj druhý polčas začali náporom domáci, ale nepresadili sa. V 62. min. po rohovom kope Bánovčanov hostia odkopom šli do brejku a Ondrka sám pred brankárom Kšiňanom trafil iba brvno. V 65. min. prenikal po ľavej strane s chuťou hrajúci Valach, v šestnástke ho hostia zastavili iba faulom a Kolieska penaltu bezpečne premenil - 1:0. V závere ešte prudkú strelu Mezovského tečoval za chrbát Rybanského Zita a upravil výsledok stretnutia.
Rozhodoval Barczi, 200 divákov. ŽK: Kolieska, Malina – Hlavačka, Močkor. ČK: 77. Hlavačka.
SPARTAK: Kšiňan - Igaz (32. Raffay), Filin, Zita, Škultéty, Kolieska, Varga, Mezovský, Valach (87. Božik), Slovák, Malina (76. Jamrich). Tréner Michalička.
FKM: Rybanský - Čaplák (46. Tubonemi), Marsal, Zsák, Guldan, Močkor, Ondrka, Dang Van, Sercel (70. Kovács), Fehervári, Hlavačka. Tréner V. Polák.
Peter Bulík

Dubnica B – Moravany 0:0
V obojstranne dobrom zápase mužstiev, ktoré vlani spolu hrali o súťaž nižšie, sa hostia dobre bránili a odolávali tlaku domáceho celku. V 11. min po Švikruhovom rohu Adam prestrelil zblízka bránu. V 29. min hosťujúci Godál prudkou strelou z priameho kopu tesne minul Kopčanovu bránu. O minútu po faule na unikajúceho Gábora v šestnástke ostala píšťalka rozhodcu nemá. Aj po zmene strán sa hralo väčšinou na polovici hostí, ktorí nevynechali príležitosť na rýchle brejky. Najväčšiu šancu mali Dubničania v 86. min, kedy Gábor prehodil nielen brankára, ale aj prázdnu bránu. V 87. min sa vyznamenal brankár Kopčan, ktorý chytil nebezpečnú strelu Chebeňa.
Rozhodoval Darnadi, 150 divákov, ŽK: Jakuš, Koprna.
ZTS B: Kopčan – Zimen, Nosek, Kiačik, Adam, T. Zápotoka (65. Sokol), Ondráš, Gábor, Ranuša, Švikruha, Jakuš. Tréner M. Mičega.
FK: Veselý – Godál, Piovarči, Klinovský (74. Kovařík), Baláž, Lančarič, Talajka (90. Talajka), Havrlent, Chebeň, Koprna (90. Modrovič), Varga. Tréner P. Bartoš.
Alexander Bakoš

Myjava - Neded 1:2 (1:2)
Góly: 40. Coufalík (11 m) - 17. Konc, 32. Tomaček.
Hostia začali nebojácne a v 11. min trafil Beneš brvno. Z nevinnej akcie dal Konc hlavou úvodný gól. Potom mali dve tutovky domáci, keď tvrdé strely vyrazil brankár Wagner. Hostia hrali vzadu na istotu, neskúsení domáci mladí hráči nedokázali nič vytvoriť. Naopak, Tomaček využil nedorozumenie domáceho obrancu s brankárom. V 40. min z penalty znížil Coufalík. V druhom polčase hrali domáci proti silnému vetru, čo skúsenejší hostia dokonale využili a čistú šancu domácim vypracovať ani nedovolili. Naopak, v 55. min po rohovom kope vykopol stopér Peknik loptu z bránkovej čiary a v 81. min tiež zachraňoval. Myjavčanom chýba kvalita, skúsenosti a hráč, ktorý by dokázal mužstvo strhnúť.
Rozhodoval Gašparovič, bez kariet, 100 divákov.
SPARTAK: Solnička - Viselka, Peknik, Horeš, Coufalík, Škoda (46. Augustín), Štajger (80. Manák), Vojtek, Eliáš, Žák, Šarudi. Tréner R. Madunický.
Zdeno Šimo

Ostatné výsledky: Topoľčany – Šamorín 4:0 (3:0), Led. Rovne – Partizánske 3:1 (0:1), Veľké Ludince - Domaniža 2:0 (0:0), J. Bohunice – Galanta 1:1 (1:1), Štúrovo – Gabčíkovo 2:2 (0:2).

3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.