FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

11. kolo

Horná Streda – Dubodiel 3:0 (3:0)
Domáci, už ako tradične, v domácom prostredí vstúpili do zápasu dobre a od úvodných minút si vytvorili prevahu pred svojím súperom. Ich snaženie sa postupne pretavilo do gólov, keď v 25. minúte najskôr Luža po perfektnej prihrávke ušiel hosťujúcim obrancom a nedal brankárovi šancu a v 34. minúte ten istý hráč po rýchlom brejku prenikal do obrany hostí, kde ho zastavili v šestnástke až faulom. Domáci však tradične pokutový kop nepremenili, no z následnej dorážky Luža zvyšoval na 2:0. V 37. minúte znovu po rýchlej akcii si Lúštik poradil s celou obranou i brankárom hostí a strelil tak tretí gól domácich. V druhom polčase domáci už gól nepridali a odovzdajúco pôsobiaci hostia, ktorí si počas celého zápasu nedokázali vytvoriť ani jednu gólovú šancu, tak prehrali rozdielom triedy. Pred 80 divákmi dobre rozhodoval Rožník. Góly: 25. a 34. Luža, 37. Lúštik.
DORAST: Horná Streda – Lúka 6:3.
Roman Markech

Veľká Hradná – Čachtice 4:1 (2:0)
Domáci začali dobre a neustále ohrozovali bránu hostí. Prvú veľkú šancu nevyužil domáci Peter Kováč, ušiel obrane hostí, no jeho strelu vynikajúcim zákrokom brankár vyrazil. Vzápätí druhá strela tesne minula bránu hostí. V 15. minúte ušiel domácej obrane hosťujúci útočník, od poliacej čiary išiel úplne sám, ale nastrelil len brankára. V 25. minúte strelu domáceho hráča tečoval obranca hostí, no lopta išla tesne vedľa brány. O dve minúty sa domáci predsa len dočkali, keď strela Lobotku skončila v bráne. O ďalšie dve minúty pridal druhý gól Hilčík. Do polčasu si domáci vypracovali ďalšie príležitosti, zostali však nevyužité. V druhom polčase hra upadla, no o gólové príležitosti nebola núdza. Veľkú šancu mali hostia, ale dobrú strelu do šibenice nestarnúci domáci brankár Masár vyrazil. Domáci postupne zvýšili na 4:0, hostia v nadstavenom čase už len znížili.
Góly: Hilčík 2, Lobotka, P. Kováč – D. Imriška. ŽK: Hilčík, P. Ježík – J. Imriška, Trebatický, Plichta. Rozhodoval Cintula, 165 divákov.
ŽAICI: V. Hradná – Mn. Lehota 1:1.
František Kováč

Kočovce – Mel.-Lieskové 2:0 (1:0)
Domáce mužstvo malo po celý zápas veľkú územnú prevahu, ktorú vyjadrilo až v 44. minúte, kedy sa po chybe hosťujúceho brankára presadil Michalovič – 1:0. Hostia hrali veľmi obranne, s 8 – 9 hráčmi vo vlastnej šestnástke. Hostia mali jedinú šancu, kedy Horňák z dvadsiatich metrov vystrelil, ale domáci brankár Denis Kukučka bol na svojom mieste. V druhom polčase mali domáci veľmi výrazný tlak, z čoho boli šance Bošanského, Doboša a Michaloviča. V 88. minúte z dvanástich metrov po odrazenej lopte s prehľadom skóroval Miro Šmátrala. Nakoniec sa tak zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich, najmä za výkon v druhom polčase, keď mali veľkú územnú prevahu.
Góly: Michalovič, Šmátrala. Rozhodoval Klimčík, 150 divákov.
Kočovce: Kukučka – Mihál, Šorec, Briška, Rojko, Bošanský, Gábriš, Doboš, Michalovič, Bočák, Šmátrala, striedali Kotvan, Sevald.
Mel.-Lieskové: Mizerák – Capák, Sklár, Fabián, Motyka, Biras, Šikuda, Uhlárik, Pavlík, Horňák, Vendžúr, striedali Kotek, Ondrejička, Hanták.
Peter Hrušík

Stará Turá – Horné Srnie 1:1 (1:0)
Staroturanci sa ani v tomto kole nedočkali víťazstva v domácom prostredí. V tabuľke sa hrozivo začali prepadávať na spodné priečky. Mali síce raketový nástup, keď už v 1. minúte vsietil Peterka – 1:0. Domáci mali aj miernu prevahu, ale dlhé minúty sa na ihrisku nič nedialo. Hostia pohrozili v 27. minúte, ale domáci gólman čistú šancu zlikvidoval a o dve minúty ho zachránilo brvno. Šanca v 35. minúte pre domácich volala po góle, ale najlepší hráč Peterka z dvoch metrov netrafil bránu a vzápätí z dobrej pozície hlavičkoval vedľa. V druhom polčase sa hral trochu rýchlejší a svižnejší futbal, za zmienku stojí 55. minúta, keď šancu domácich zlikvidoval brankár hostí. Potom ožili aj hostia, ich protiútoky zaváňali vyrovnaním, čo sa im aj v 73. minúte podarilo. Po samostatnej akcii vyrovnal Kubíček. Domáci zapli, do konca stretnutia si vytvorili aj dosť šancí, ale víťazstvo sa im zase nepodarilo, ako aj v predošlých zápasoch, strhnúť na svoju stranu.
Góly: Peterka – Kubíček. ŽK: 2 – 2. Rozhodoval Markech, 150 divákov.
Jaromír Štefánek

Soblahov – Nová Ves n/V 0:3 (0:1)
Vedúce mužstvo dokázalo v Soblahove svoje kvality. Domáci boli v útoku úplne bezzubí a prakticky si nevytvorili ani nejakú vážnejšiu šancu. Za stavu 0:1 domáci nepremenili ani pokutový kop. Naopak hostia pohodlne zvyšovali svoj náskok, pôsobili oproti domácim hráčom oveľa lepším a futbalovejším dojmom. Domáci hráči sa v tomto stretnutí presvedčili o tom, že futbal sa jednoducho bez útoku hrať nedá. V zápase dominoval hosťujúci kapitán Jambor, autor dvoch gólov. Rozhodoval Malec, 200 divákov.
DORAST: Soblahov – Omšenie 2:3. ŽIACI: AS Trenčín „C“ – Soblahov 2:3.
Vlado Mrázik

Trenč. Turná – Dolná Poruba
3:3 (2:2)
Zápas začal rezko ako terchovská muzika a po góloch v 5. a 12. minúte bolo v bufete opäť plno. Bola to však predčasná radosť. Hostia dvomi zlepenými gólmi vrátili skalných domácich fans späť do hľadiska s otázkou čo príde v druhom dejstve. Prišlo to, čo nečakal ani najväčší neprajník turňanského futbalu – 2:3. Od tohto momentu nastali neúprosné preteky s časom. Dolnoporubania zabudli na futbal a zamerali sa na deštrukciu. Vykúpenie od potupnej prehry prišlo v hodine dvanástej z hlavy Mareka Siváka.
Góly: Hasenovič, Chochlík, M. Sivák za domácich. Rozhodoval Farkaš, 125 divákov.
Trenč. Turná: Husár – Chmelina, M. Častulín, M. Chorvát, Kalaba, T. Sivák, Hasenovič, M. Sivák, R. Mikolášek, Chochlík, Matys, striedali Lacko, Vanko, Beták.
Dolná Poruba: Stacho – P. Suchý, Lacko, Galko, Uhlárik, Dorička, J. Suchý, Kulich, R. Suchý, T. Suchý, Kaukal, striedali Martinák, Struhár.
(wčp)

Horná Súča – Trenč. Teplá
2:1 (0:1)
Domáci po dlhšom čase zvíťazili nad húževnatým súperom. V prvom polčase si domáci vytvorili minimálne štyri gólové šance, no gól sa im streliť nepodarilo. Naopak, domáci obranca prihral na gól hosťujúcemu útočníkovi. V druhom polčase sa domáci snažili pretrhnúť streleckú smolu, ktorá trvala štyri zápasy. Vyrovnávajúci gól sa im nakoniec podarilo streliť pätnásť minút pred koncom. Víťazný gól dosiahli v 90. minúte, keď sa po centri Kučeráka presadil hlavou Sádecký.
Góly: M. Lukšo, Sádecký – Tomanica. Rozhodoval Pavlovič, 100 divákov.
(ls)

Kľúčové – Ľuborča 2:3 (0:2)
Už v 1. minúte hosťujúci Trška spálil stopercentnú šancu. Potom sa za domácich z päťky nepresadil Patka. Po akcii Schwandtnera skóroval Trška, keď ho domáca obrana na jedenástke nechala úplne voľného. Prvý polčas sa potom niesol v réžii hostí, avšak vážnejšie príležitosti si nevypracovali. V poslednej minúte prvého polčasu po štandardnej situácii opäť nekrytý Trška zvýšil na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlanejšie a po faule na Patku premenil pokutový kop brankár Zubo. Od tohto momentu sa viac nehralo ako hralo a hra sa výrazne pritvrdila. Po akcii Krchňávka však vyrovnal striedajúci Andrej Kiačik. Keď sa už zdalo, že zápas zostane nerozhodný, najskôr rozhodca neuznal gól domácich a v nadstavenom čase po chybe domáceho brankára strelili hostia víťazný gól Štefánkom.
ŽK: Mi. Sabatka, Krchňávek – Vavruš, T. Koníček, Trška. ČK: Trška. Rozhodoval Nedveď, 400 divákov.
Kľúčové: Zubo – Papiernik, Kudlík, Vavruš, Kendera, Ma. Sabadka, Mi. Sabadka, Takáč, Krchňávek, Rosina, Patka, striedali A. Kiačik, M. Kiačik.
Ľuborča: Husár – Michalička, Vavruš, Lubina, Patka, T. Koníček, Ľ. Koníček, Mihálik, Bahno, Trška, Schwandtner, striedali Štefánek, Belko, Schedlbauer.
Patrik Kiačik

1. Nová Ves n/V. 11 9 1 1 34:11 28 (+10)
9. Čachtice 11 4 2 5 13:22 14 (-4)
10. Mel.-Lieskové 11 4 1 6 21:18 13 (-5)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 12 gólov, Juraj Kendera (Kľúčové) 9, Pavol Maraz (Nová Ves n/V) 8, Ivan Halgoš (Soblahov) a Radovan Trška (Ľuborča) po 7, Ján Takáč (Kľúčové) 6, Erik Doboš (Kočovce), Peter Chochlík, Zdenko Mikolášek (obaja Trenč. Turná), Peter Kováč (Veľká Hradná), Martin Kebísek (Horné Srnie), Libor Šubert (Trenč. Teplá) a Michal Sabatka (Kľúčové) po 5, ostatní 4 a menej. (žit)