FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

9. kolo

Horná Streda – Ľuborča 0:2 (0:1)
Domáci Spartak začal tento zápas dobre a už v 5. minúte si vypracoval veľkú šancu, ale Luža trafil len brvno. Potom sa hra prelínala na obe strany a zápas bol až do 20. minúty vyrovnaný. V 25. minúte sa hostia ujali vedenia, keď jedenástku premenil Vavruš. Od tohto momentu hostia prevzali iniciatívu a boli až do konca zápasu lepším mužstvom, čím potvrdili, že nie náhodou vyhrali v minulom kole nad favoritom súťaže. Domáci sa síce snažili, no stroskotávali na umne hrajúcom súperovi. V 65. minúte Trška stanovil konečný gólový účet v tomto zápase a za zmienku stojí, že hostia nepremenili svoju druhú jedenástku, ktorú fantasticky chytil domáci gólman Sevald. Pred 120 divákmi v slušnom prostredí dobre rozhodoval Cintula.
Góly: 25. Vavruš (11 m), 65. Trška.
Roman Markech

Veľká Hradná – Dubodiel 1:1 (1:0)
Derby zápas začal opatrne z oboch strán, útoky sa striedali, no v 18. minúte ušiel domácej obrane útočník hostí, obhodil si brankára, ale príležitosť nevyužil. Hneď z protiútoku nastala podobná situácia, ale útočiaci hráč bol pred šestnástkou faulovaný. Trestný kop zahrával Jozef Ježík, obranca v múre zahral evidentne rukou a nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Peter Kováč. Hostia potom pritlačili domácich, ale stav sa nemenil. V druhom polčase sa útoky opäť striedali na oboch stranách a hosťom sa nakoniec podarilo po chybe domácej obrany vyrovnať.
Góly: P. Kováč – Hostačný. ŽK: Sýkora, Milan Petrík, Zubo – M. Malec, Doktor, B. Malec. Rozhodoval Majcher, 180 divákov.
ŽIACI: Veľká Hradná – Dolná Poruba 1:3
(k)

Mel.-Lieskové – Čachtice 0:2 (0:2)
V bojovnom zápase boli domáci herne lepší, avšak nepremenili svoje gólové príležitosti, ktoré buď skončili na žrdi, alebo ich zlikvidoval dobre chytajúci brankár hostí Zemka. Hostia premenili dve svoje šance na gól, keď najskôr po peknej prihrávke Heráka vsietil vedúci gól Selecký a v závere polčasu veľmi dobre hrajúci Herák strelil druhý gól. Hostia si za bojovnosť víťazstvo zaslúžili. Rozhodoval Opatovský, 150 divákov.
DORAST: 1:1. Gól hostí: M. Vido.
(mh)

Kočovce – Horné Srnie 2:0 (0:0)
V Kočovciach sa hral za ideálneho počasia na dobre pripravenom trávniku kvalitný zápas. Domáci začali tlakom a v 12. minúte po centri Michaloviča, dal Šmátrala tesne nad bránu. V 13. minúte Michalovič z priameho kopu pekne namieril, ale hosťujúci brankár Jaroš jeho pokus vyrazil. V 16. minúte pálil Gábriš z dvadsiatich metrov, ale brankár hostí podržal svoje mužstvo. V 43. minúte hosťujúci Kubíček pekne vystrelil, ale domáci brankár Kukučka bol na svojom mieste. V 48. minúte Šmátrala z priameho kopu pekne namieril, ale brankár hostí opäť podržal svoje mužstvo a vyrazil na roh. V týchto chvíľach mali domáci veľkú územnú prevahu. V 67. minúte domáci Michalovič z priameho kopu z osemnástich metrov pekne vystrelil, ale brankár jeho strelu bravúrne zlikvidoval. V 71. minúte sa domáci Šmátrala skvele uvoľnil, avšak sa opäť nepresadil. V 76. minúte hostia faulovali v šestnástke domáceho Doboša a nasledujúcu jedenástku premenil s prehľadom Bočák – 1:0. V 80. minúte sa Michalovič dostal do vyloženej šance, ale opäť nedal. V 88. minúte Doboš krásnym „angličákom“ poistil vedenie domácich na 2:0. Hostia hrali vynikajúco v obrane, od vyššej prehry ich zachránil dobre chytajúci brankár Jaroš. Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené.
ŽK: 0 – 3. Rozhodoval Babrnák, 150 divákov.
Kočovce: Kukučka – Mihál, Šorec, Škoda, Rojko, Bošanský, Gábriš, Doboš, Michalovič, Bočák, Šmátrala, striedal Trgo.
Horné Srnie: Jaroš – Ďuriš, Húserka, Meščánek, Kresánek, P. Šimko, Cíbik, Vydrnák, Schizsler, M. Šimko, Kubíček, striedal Šimák.
DORAST: Kočovce – Neporadza 2:2 (0:0). Góly: I. Vlna, T. Hanáček – Richtárek, Kyselica. V dobrom a kvalitnom zápase sa zrodila zaslúžená remíza. S prehľadom rozhodoval Ján Bušo.
Peter Hrušík

Stará Turá – Nová Ves n/V 0:2 (0:1)
Domáci privítali lídra súťaže. Ďalšia strata v domácom prostredí by bola veľmi povážlivá a tiež strata dôvery divákov a výstraha pre hráčov a realizačný tím. Rešpekt a obavy o výsledok boli oprávnené, čo sa neskôr aj potvrdilo. Hostia od začiatku preukázali, že nie sú náhodne na čele tabuľky, boli od úvodu futbalovejší a mali aj miernu prevahu. V prvých pätnástich minútach sa dalo zaregistrovať po jednej šanci na oboch stranách. Domáci postupne hru vyrovnali, ale útoky sa končili pred šestnástkou súpera alebo nepresnou streľbou. V 18. minúte hostia dopravili loptu do siete, ale rozhodca pre ofsajd gól neuznal. V posledných desiatich minútach mali domáci dve čisté šance, ale brankár hostí sa vyznamenal. Gól „do šatne“ domácich minútu pred polčasom a po zbytočnej chybe v rozohrávke dal Jambor – 0:1. V druhom polčase domáci hostí pritlačili, úniky najlepšieho hráča domácich Peterku zostali však nezúžitkované a štandardné situácie nepresne zakončené. Šanca domáceho Peterku v 55. minúte bola viac ako 100%-ná. S pribúdajúcimi minútami sa zvyšovala nervozita a pribudlo i viacero zbytočných faulov. V 65. minúte unikol najlepší hráč Jambor, prihral Marazovi a ten zvýšil na 0:2. Útoky hostí boli do otvorenej domácej obrany stále nebezpečné. Keďže sa domácim do konca zápasu nepodarilo prelomiť pevnú obranu hostí a nepremenenie akej-takej šance, body ostali súperovi.
Góly: Jambor, Maraz.
ŽK: 1 – 3. Rozhodoval Nedveď, 200 divákov.
Stará Turá: Viskup – Borcha, Mocko, Kubáň, Štefík, Tóth, Vido, Peterka, Nemec, P. Bohuš, Beňo, striedal Durec.
Nová Ves n/V: Režný – Adamčík, Suchý, Šulaj, Zelenák, Jančo, Masár, Gondiar, Jambor, Panák, Maraz.
Jaromír Štefánik

Kľúčové – Dolná Poruba 7:0 (3:0)
Domáci neponechali nič na náhodu a od prvých minút sa pustili do súpera. Hneď prvý roh využil na strelenie prvého gólu v kľúčovskom drese Krchňávek. Do prvého polčasu domáci ešte zvýšili skóre, najskôr Takáčom, keď ho ideálne uvoľnil Kendera a potom posledne menovaný sa najlepšie zorientoval v šestnástke hostí a strelou z otočky nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. V druhom polčase pokračovali domáci v nasadenom trende a skóre zvyšovali do konca stretnutia – dvakrát Michal Sabadka, Patrik Kiačik a Peter Kudlík. Raritou stretnutia bolo nedostavenie sa delegáta na zápas.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Markech, 150 divákov.
Kľúčové: Zubo – Papiernik, Pa. Kudlík, Vavruš, Kendera, P. Kiačik, Ma. Sabadka, Takáč, Mi. Sabadka, Rosina, Krchňávek, striedali Pecháček, Pe. Kudlík, M. Kiačik.
Dolná Poruba: Stacho – P. Suchý, Uhlárik, Galko, Lacko, Dorička, J. Suchý, Kulich, R. Suchý, T. Suchý, Kaukal, striedali Dohál, Struhár, Hrbáček.
Patrik Kiačik

Soblahov – Trenč. Teplá 1:0 (1:0)
Domáci začali svižne a snažili sa hostí rýchlymi kombináciami dostať pod tlak. Hostia sa však úspešne bránili a dokonca v 22. minúte aj nebezpečne vystrelili, ale lopta išla tesne vedľa. O chvíľu na to sa do brány nedostala ani ďalekonosná strela hosťujúceho Bagina. V 34. minúte po dravom úniku Lazara a jeho prihrávke kapitán domácich Talian nekompromisne zavesil – 1:0. V závere prvého polčasu nemieril ešte presne Lazar. V druhom polčase po úniku a centri Jambora sa nepresadil pred bránou hostí Talian. V 56. sa domácim zranil Halgoš, čo neskôr hru Soblahova citeľne oslabilo. Domáci sa stále viac pokúšali streliť poisťovací gól, ale svoje šance nepremenili. V 79. minúte vo vyloženej šanci nepochodil ani domáci Huszlicska. Záver bol miestami až príliš tvrdý, hráči si v boji o loptu nič nedarovali, ale nakoniec sa predsa len radovali domáci futbalisti po tesnom víťazstve, ktoré získali vďaka svojej obrovskej bojovnosti.
Rozhodoval Bušo, 200 divákov.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Huszlicska, P. Rehák, Markovský, Kyselica, Halgoš, Talian, Lazar, Jambor, Fabo, striedali Hájek, Dvorský.
Trenč. Teplá: Matejka – Košík, Marušinec, Rýdzi, Bagin, Blaho, Frohn, Prno, Martinus Michaík, Ptáček, striedali Burdej, Janiš, Tomanica.
DORAST: Soblahov – Častkovce 3:1, H. Súča – Soblahov 3:1
Vlado Mrázik

Trenč. Turná – Horná Súča 4:0 (1:0)
Už predzápasová rozcvička domáceho tímu naznačila, že jedinou túžbou bude plný bodový zásah. Tento smelý, no reálny cieľ začal napĺňať v 13. minúte Martin Častulín. V polovici prvého polčasu však nepochopiteľne zasiahol do deja zápasu hlavný arbiter, ktorý ukázal červenú kartu Romanovi Mikoláškovi, a tak sa hornosúčania vrátili do hry o body. No turňania nenechali nič na náhodu a do 58. minúty pridali dva presné zásahy po priamom kope Hasenoviča a hlavičke Matysa – 2:0 (resp. 3:0). Od tohto momentu začali hostia myslieť na cestu domov. Domáci ešte niekoľkokrát potešili náročné oko fanúšika a do záverečného hvizdu ešte raz rozvlnil sieť bombou Miloš Beták.
ČK: 1 – 0. Rozhodoval Rožník, 200 divákov.
Trenč. Turná: Chochlík – Chmelina, Hasenovič, Mi. Častulín, R. Mikolášek, Kalaba, M. Chorvát, M. Sivák, T. Sivák, Matys, Ma. Častulín, striedali Beták, Ďurčo, Kadák.
Horná Súča: P. Orságh – Mrázik, Žáček, J. Orságh, Zemanovič, Bartek, Jurica, Horváth, Panák, A. Častulín, Chupáč, striedal Kučerák.

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 10 gólov, Juraj Kendera 7 (Kľúčové), Pavol Maraz (Nová Ves n/V) a Ivan Halgoš (Soblahov) po 7, Ján Takáč (Kľúčové), Peter Chochlík, Zdenko Mikolášek (obaja Trenč. Turná), Martin Kebísek (Horné Srnie) a Libor Šubert (Trenč. Teplá) po 5, Erik Doboš, Marek Michalovič (obaja Kočovce), Peter Kováč (Veľká Hradná) a Radovan Trška (Ľuborča) po 4, ostatní 3 a menej.