Dukla Trenčín odštartovala novú sezónu domácou prehrou, vonku však zvíťazila

Hokejová extraliga

1. KOLO - UTOROK 12. 9.

Dukla Trenčín - HC Košice 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 1. Pardavý, 17. Bicek, 26. Javín, 33. Sivák, 34. Kmiť
Vylúčení 9:12 na 2 min, Poljaček na 10 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Pred 3100 divákmi rozhodovali Marušin - Višňovský, Orolín.
DUKLA: Hála - P. Mikuš, Heš, Homer, Křetinský, Staněk, Urban, Liška, J. Mikuš - Nemec, Lezo, Kollár - Pardavý, Kóňa, Melichárek - Sivák, Húževka, Baláž - Valach, Poljaček, Micka. Tréner: A. Stavjaňa.

V otváracom stretnutí nového súťažného ročníka začali domáci vo veľkom štýle a už v 55 sek. Pardavý rozradostil priaznivcov Dukly. Húževnatí hostia, ktorí sa zamerali predovšetkým na rýchle brejkové protiútoky ešte do prvej prestávky stačili korigovať nepriaznivý stav.

V druhom dejstve sa rýchle útoky striedali nas oboch stranách a brankári Hála a Petrík sa na nedostatok práce nemohli sťažovať. V 26. min otočili východniari výsledok vo svoj prospech, ale Sivák stačil ešte vyrovnať na 2:2. V 34. min Kmiť opäť posadil svoj tím na koňa tretím presným zásahom. V záverečnej dvadsaťminútovke sa očakávalo zo strany domácich vyrovnanie, ale diváci gól už nevideli, hoci šancí na zmenu skóre bolo viac ako dosť.

Bojovnejší Košičania nakoniec dotiahli stretnutie do víťazného konca a Trenčanom zostali oči pre plač, nakoľko k strhnutiu stavu vo svoj prospech mali šancí viac ako dosť.

Ostatné výsledky: Nitra - Martin 2:4, Skalica - Zvolen 1:5, L. Mikuláš - Žilina 4:3, Slovan - Poprad 6:1.

2. KOLO - PIATOK 15. 9.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:4 po s.n. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Sloboda, 20. Kollár, 26. Hrnčírik, 27. Zajac, 32. Lezo, 51. Kóňa - rozhodujúci sam. nájazd Křetinský.
Vylúčení 11:9 na 2 min, presilovky 3:3, oslabenia 0:0. Pred 2500 divákmi rozhodovali Baluška - Mullner, Ševčík.
DUKLA: Hála - P. Mikuš, Heš, Homer, Křetinský, Ďurčo, Urban, Liška - Poljaček, Lezo, Kollár - Melicherík, Kóňa, Pardavý - Sivák, Húževka, Baláž - Valach, Nemec, Micka. Tréner: A. Stavjaňa.

Po prehre na domácom ľade s Košicami cestovali hostia na Záhorie s predsavzatím bodovať naplno a napraviť si pošramotenú reputáciu. Do vedenia sa dostali domáci hokejisti tesne pred koncom úvodnej tretiny, ale Dukla ešte v poslednej minúte vyrovnala Kollárom. V ďalšej časti sa pekné momenty prelievali na oboch stranách a Skaličania dvoma presnými zásahmi sa dostali do vedenia 3:1. Trenčania však nehodili povestnú flintu do žita a po tuhom boji sa im podarilo vyrovnať na 3:3. Päťminútové predĺženie rozhodnutie neprinieslo a o víťazovi tohto merani síl museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Z domácich boli úspešnými strelcami M. Ivičič a T. Višňovský, v tíme Dukly presne zakončovali Pardavý, Kollár a Křetinský.
(kď)

Ostatné výsledky: Martin - Poprad 1:3, Žilina - Slovan 2:4, Košice - L. Mikuláš 9:3, Nitra - Zvolen 3:2p.

3. KOLO - NEDEĽA 17. 9.

Dukla Trenčín - HK Dynamax OIL Nitra 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 1. Heš, 13. Pardavý - 5. Kolník.
Vylúčení 12:13 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Pred 2956 divákmi rozhodovali Tvrdoň - Židek, Munka.

Ostatné výsledky: Martin - Zvolen 5:1, L. Mikuláš - Skalica 4:2, Slovan - Košice 4:2, Poprad - Žilina 3:1.