Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Trenčania prehrali u nováčika v Senci

Futbalová Corgoň liga - 10. kolo

FC Senec - AS Trenčín 1:0 (0:0)

Gól: 73. Moughfire, ŽK: 54. E. Takáč, 88. Anane - 45. Kubica, rozhodovali: Chmura - Laskovský, Rendko, 1359 divákov

Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Guldan, Pecha - Papaj, Matej Kováč, Moughfire, E. Takáč (66. Anane) - Harsányi (58. Welker), Ray (90. T. Kozár).
Trenčín: Belic - Cs. Horváth, Mičenec, Pastva, Doležaj - Kovalík, Kubica, Czinege, Novisedlák (75. Lešták) - Obal (83. Rožník), Štyvár (68. Baranyai).

Domáci potrebovali pred ťažkými troma zápasmi na ihriskách súperov bodovať, no v prvom polčase sa hral futbal väčšinou len medzi dvoma šestnástkami. V 33. min vyslal Angelovič krásnu strelu na Belicovu bránku, ale tá tesne minula cieľ. Druhý polčas bol už rušnejší. Najskôr v 49. min Moughfire po Papajovom centri tesne minul. Hneď nato mohol rozvlniť sieť Takáč, ale jeho strelu brankár Trenčína Belic vystihol. V 54. min sa k slovu dostali i hostia, ale center Obala hlavičkoval Štyvár len do rúk Perniša. Domáci sa dočkali v 73. min, keď Papaj po krídle unikol, nacentroval presne na Moughfireho a ten hlavou otvoril skóre. Poslednú štvrťhodinu sa akcie striedali na oboch stranách, domácich podržal dvakrát pri Czinegeho pokusoch Perniš. Keďže v závere Papaj trafil len spojnicu Belicovej bránky, zápas sa skončil tesným, ale zaslúženým víťazstvom domácich.

HLASY TRÉNEROV:
Jozef Valovič (tréner Senca): „Z našej strany to bol jednoznačne víťazný zápas, v ktorom sme potrebovali naplno bodovať. Bol to súboj šiestich bodov, keďže hráme tri stretnutia za sebou na ihriskách súpera. Spokojnejší by som bol, keby sme vyhrali 3 alebo 4:0. Bol to šťastný zápas a z našej strany zaslúžene víťazstvo. Musím vyzdvihnúť Kováča, ktorý dnes veľmi dobre zahral na Czinegeho.“
Karol Marko (tréner Trenčína): „Videli sme zaujímavé stretnutie plné vzruchu. Z mojej strany mu chýbal len gól môjho mužstva. Šťastnejší boli tentokrát domáci, ktorým sa podarilo skórovať. Senčania podali dnes veľmi dobrý výkon a veľmi dobrá bola aj divácka kulisa.“
(sita)

ZTS Dubnica - MŠK Žilina 1:5 (1:3)

Góly: 3. M. Filo ml. - 9. Vomáčka, 13. a 32. Vršič, 52. a 66. A. Nemec, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - Schmidt, Likavský, 4300 divákov

Dubnica: Holec - Pleva, Špendla, Kopačka, Jonáš (35. Grendel) - Ižvolt (65. Baláž), Držík, Bruško, R. Novák - M. Filo ml., Kiška (84. Marián Adam)
Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka (73. Hubočan), Švestka, Leitner - Devátý, Z. Štrba, Vršič (74. Tesák), Jež - Porázik, A. Nemec (83. Bello)

Dubnica začala nádejne, keď už v 3. min využil nedorozumenie v obrane Žiliny M. Filo ml a otvoril skóre skóre stretnutia. Ďalší priebeh však ukázal, aká náhoda to bola, lebo od vyrovnávajúceho gólu Nemca ihrisko ovládli hráči MŠK. Skvelo spolupracoval najmä Devátý s Vršičom, ktorí posielali dopredu finálne prihrávky Porázikovi s Nemcom. Vyrovnanie priniesla 9. min, keď Vomáčka nachytal brankára Holeca na hruškách a prízemnou strelou z 30 metrov vrátil Žilinu do hry - 1:1. Misky váh priklonil na stranu hostí v 32. min Vršič, ktorý využil prihrávku Devátého. Po polhodine hry sa strelecky presadil opäť Vršič, keď po individuálnej akcii z hranice šestnástky skóroval na 3:1 pre tím spod Dubňa. Po zmene strán v 52. min zahrával roh Jež, Nemec vyskočil najvyššie a hlavou zvýšil už na 4:1. O štvrťhodinu sa po druhýkrát presadil aj Nemec, keď sa mu podarilo odpútať sa od obrancu Dubnice Špendlu a zblízka prekonal bezmocného Holeca. V závere zápasu sa odvážili Dubničania na strely z diaľky, kuriózna Novákova spoza polovice takmer prekvapila Kuciaka.

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Dali sme povzbudivý prvý gól, mali sme vzápätí druhú šancu, ktorú sme nevyužili. Súper rýchlo vyrovnal a ďalej sme sa už nechytili. Žilina hrá v konsolidovanom zložení od začiatku, my mužstvo od zápasu k zápasu lepíme. Problémy máme najmä v obrane, dostávame priveľa gólov.“
Pavel Vrba (tréner Žiliny): „Zápas s výsledkom 5:1 sa mi hodnotí veľmi ľahko. Začiatok nám celkom nevyšiel, aj keď som upozorňoval hráčov na dlhé lopty súpera za obranu. Po vyrovnaní sme už problémy nemali, presadili sme sa útočnou hrou a zaslúžene vyhrali.“
(sita)

Ostatné výsledky: Košice - Inter 1:0, Slovan - Trnava 2:0, Nitra - Artmedia 0:3. Zápas Ružomberok - B. Bystrica sa skončil po uzávierke.

PROGRAM 11. KOLA:
Utorok 19. 9. o 15. h Inter - Slovan, o 19. h Trnava - Dubnica, o 20. h Trenčín - Košice, streda 20. 9. o 15. h Artmedia - Senec, o 20. h Žilina - Ružomberok, B. Bystrica - Nitra.

PROGRAM 12. KOLA:
Sobota 23. 9. o 15. h Nitra - Senec, Inter - Dubnica, o 20. h Trenčín - Slovan, Trnava - Ružomberok, Žilina - B. Bystrica, nedeľa 24. 9. o 10.30 h Artmedia - Košice.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pri upratovaní našli staršiu pištoľ

Zbraň spolu s nábojmi našli pri upratovaní bytu po nebohom bratovi v Trenčianskych Tepliciach.

V Trenčíne je situácia dobrá. Čakacie doby sa pohybujú na úrovni pol hodiny

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.