FUTBAL / IV. liga Severozápad

7. kolo

Chynorany - Skalica 1:1 (1:1)
Góly: 21. Kováč - 5. Štepanovský.
Hostia prišli z jasným cieľom zvíťaziť. Boli to však domáci, ktorí v 1. min. ohrozili bránku hostí Desatom z rohu šestnástky. O dve minúty Ondrejkovič zoči-voči brankárovi strelil len do brankára. V 5. min. už bolo na ukazovateli skóre 0:1, keď Brezinou dlhý lop opečiatkoval brvno a nekrytý Štepanovský dorazil. Tlak domácich bol evidentný, brankár hostí sa nenechal prekvapiť. V 21. min. sa Kováč prekľučkoval cez obrancov hostí a vyrovnal. Zakryknutí hostia sa v týchto fázach len hľadali. Až v 31. min. Bellayho strelu Mikula s námahou vytlačil. V 38. min. opäť domáci Kováč ohrozil brankára hostí. Prvý polčas bol jasne v réžii domácich. Po obrátke musel vyškrabovať loptu prstami Mikula po strele Štepanovského. Už o dve minúty opäť Mikula zabránil gólu. Kuriozná situácia nastala v 54. min., ktorá ovplyvnila celé dianie na ihrisku. Ondrejkovič sa rútil sám na brankára, nedolovene ho zastavil Ševčík, rozhodca však nepískal. Neustály tlak domácich z rozvahou riešila obrana hostí, ktorá nerobila chyby. Od 80. min. zabával fanúšikov domáci Kováč, ktorý hrozil zo všetkých príležitosti. Korunu všetkému dal rozhodca, ktorý vylúčil Fureka a v nervóznom závere mali najviac roboty domáci usporiadatelia pri odchode rozhodcov z ihriska. Rozhodoval: Vindiš, počet divákov: 240. ŽK: Maťavka, Gašparík. ČK: 89. Furek (Chynorany).
CHYNORANY: Mikula – Magdolen, Parkan, Špánik, Višňovský, Maťavka (18. Lukačka), Gašparík, Podmanický, Desat (74. Furek), Ondrejkovič, Kováč.

Solčany - N. Dubnica 2:0 (0:0)
Góly: 70 a 90. P. Dálik.
Za veľmi pekného počasia začali domáci veľmi aktívne, keď L. Michalík nastrelil bočnú sieť. Domáci si mysleli, že víťazstvo príde samo, ale hostia prevzali iniciatívu, keď výborný výkon podal Malovec a nebezpečné strely vyslal Dohál s Nosickým. Potom sa hra vyrovnala a domácim sa nedarilo presadiť. Prvý polčas sa dohral vo vlažnom tempe. Začiatok druhého polčasu patril domácim, vyložené šance si však nedokázali vytvoriť. Skúsené družstvo hostí kontrolovalo hru. V 70. min. po odrazenej lopty z múru po štandradke sa presadil Dálik – 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať, ale šťastie sa usmialo v 90. min. na Dálika, ktorý sám z polovice ihriska prešprintoval až k bránke, kde zakončil – 2:0. Domáci nepodali práve najlepší výkon, ale aj tak tri body zostali doma. Rozhodoval: Mako, počet divákov: 300.
SOLČANY: Ambróz – Mihálik, Ondruš, Lysý, L. Klačanský – Kuna, Illáš, Patrovič (46. I. Hula), Dálik – L. Michalík (68. Mančík), Soboňa (90. Kucha).
N. DUBNICA: Múčka – Bakai, Malovec, Štiffel, Ondrejík, Beňo, Nosický (43. Janiš), Haviar (46. Čačko), Ruman, Hatla, Dohál (80. Koťan).

Trenč. Stankovce - Senica 3:0 (2:0)
Góly: 7. Brandís z 11 m, 11. Ježík, 84. Minaroviech.
Domáci futbalisti zvíťazili úplne zaslúžene, keď bezzubí hostia poslali prvá strelu na bránu súpera až v 74. min stretnutia. Stankovčania museli striedať už v 6. min po likvidačnom faule na predstopéra Koprivňanského. Po ďalšom nepeknom zákroku na Minaroviecha nasledoval pokutový kop, ktorý zúžitkoval dobre hrajúci Brandís. NMeprešlo ani päť minút Strelecký sa presadil ešte v prvom polčase Ježík. Po zmene strán to bola hra už iba na jednu bránu a tretí gól strelil veľmi dobre hrajúci Minaroviech. Pred 350 divákmi rozhodoval Lerint, ktorý ukázal žlté karty domácemu Sedláčkovi a od hostí Šragovi, Felíkovi Vargovi a Surovému.
TRENČ. STANKOVCE: Tretinár - Meško, Barčiak, Bulko, Koprivňanský (6. Žúži), Ježík, Sedláček (57. Hošek), Križko, Daško (67. (Poruban), Minaroviech, Brandís.
SENICA: Šraga - Felík, Hrebíček, Varga (67. Rybnikár), Mihok, Nestarec, Hílek, Macek, Surový, Michalica (90. Hričovský), Joniak.
Ivan Adamkovič

Bošany – Častkovce 3:0 (2:0)
Góly: 4., 31. a 72. Papranec.
Domáci mali zápas vo svojich rukách už od úvodu. V 4. minúte Ďurek vysunul La. Hodála, ktorý ušiel po pravej strane, prihral Paprancovi a ten nezaváhal. Bol to opäť Papranec, ktorý v 31. minúte skóroval. Po zmene strán kopali domáci jedenástku, ale Murko minul. Hostia sa nevedeli aj naďalej dostať do tlaku a pokúsiť sa znížiť. Zato Paprancovi sa darilo náramne a v 72. minúte zavŕšil tretím gólom svoj hetrik. Rozhodoval: Jurenka, počet divákov: 250.
BOŠANY: Tvrdík – Kapusta, La. Hodál (78. R. Hodál), Jamrich (86. Bystriansky), Kalamár, Murko, Zúrek, Látka, Papranec (Lu. Hodál), Husár, T. Hodál.
ČASTKOVCE: Minárik – Havrlend, D. Madro (71. Burza), Palkech, Vrábel (70. Šgát), Gažo, Luža, Rusnák (79. Ganoš), Kostelka, M. Madro, Ostrovský.

Ostatné výsledky: Šimonovany - Mýtna N. Ves 0:5 (0:2), V. Kostoľany – Kanianka 1:5 (0:2), Pov. Bystrica – Hrnčiarovce 3:1 (1:0), Nitr. Pravno – Tovarníky 4:0 (1:0).

1. P. Bystrica 7 6 1 0 25:3 19 (+10)
2. Mýtna N. Ves 7 6 1 0 27:7 19 (+10)
3. Skalica 7 5 1 1 14:5 16 (+7)
T. Stankovce 7 5 1 1 14:5 16 (+4)
5. Kanianka 7 5 0 2 25:6 15 (+3)
6. Častkovce 7 5 0 2 23:11 15 (+3)
7. Solčany 7 3 2 2 9:6 11 (+2)
8. Hrnčiarovce 7 3 2 2 12:10 11 (+2)