FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

3. kolo

Horná Streda – Soblahov 0:7 (0:4)
Hostia vstúpili do tohto zápasu s veľkým odhodlaním a už pätnástich minútach viedli 3:0. Domácim sa potom na niekoľko minút podarilo hru vyrovnať, no to bolo v prvom polčase všetko. V jeho samotnom závere sa hostia dostali už do štvorgólového vedenia. Začiatok druhého polčasu a jeho väčšia časť vôbec nenasvedčovali k tomu, že hostia v prvom polčase získali tak vysoký gólový náskok. Domáci hru vyrovnali a niekoľkokrát sa i snažili ohroziť súperovu bránu. Najviac Herák, ktorého strelecké pokusy však vždy skončili vedľa brány. Keďže sa domácim nedarilo, hostia v poslednej osemnásťminútovke prikrášlili výsledok o ďalšie tri góly. Pred 150 divákmi rozhodoval Ondrušek.
Góly: 13. a 75. Halgoš, 15. Rehák, 41. Vojtek, 72. Fabo, 79. Talian, 8. vlastný.
DORAST :Brunovce – Horná Streda 1:4.
Roman Markech

Veľká Hradná – Horná Súča
1:1 (0:1)
Domáci hneď od začiatku začali útočne, stále držali hostí pred ich bránkou, no útočníci si akosi nevedia poradiť s prehustenou obranou súpera. Hostia boli po celý zápas pod tlakom a iba dlhými odkopmi odvracali nebezpečenstvo spred svojej brány. V prvom polčase sa im však vydaril ojedinelý útok a dali vedúci gól. V druhom polčase za stáleho útoku domácich sa podarilo hradňanom po peknej akcii vyrovnať. Vzápätí z trestného kopu nastrelili žrď. Koniec zápasu bol nervózny, čoho výsledkom bolo skopnutie domáceho hráča a následná červená karta v ruke rozhodcu. Diváci odchádzali zo zápasu znepokojení, futbal im nedeľňajšie dopoludnie skôr znepríjemnil.
Góly: P. Kováč – Coník. ŽK: J. Kováč – Kučerák. ČK: Coník.
Rozhodoval Oppenberger, 160 divákov.
František Kováč

Čachtice – Ľuborča 1:0 (1:0)
Domáci v hodovom zápase chceli potvrdiť víťazstvo z minulého kola, ale už prvom polčase nepremenili niekoľko dobrých šancí. V 36. minúte však strelil Šimo nádherný gól do ľavej šibenice hosťujúcej brány V druhom polčase mali hostia hru v rukách, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali, iba v závere ohrozili domáceho brankára z priameho kopu. Za domácich mohol v poslednej minúte poistiť víťazstvo Miroslav Trebatický, ktorý ako šestnásťročný po prvýkrát nastúpil za A mužstvo.
ŽK: D. Imriška, Má. Novotný, Mi. Novotný – Schedlbauer, Milan Belko, Štefánek, Patka, Husár.
ČK: Mi. Novotný – Mi. Belko (obaja po druhej žltej karte). Rozhodoval Maraz, 200 divákov.
Čachtice: Zemka – Ďuriš, Balala, Ma. Trebatický, Šimo, Plichta, J. Imriška, Mário Novotný, D. Imriška, Miroslav Novotný, R. Opatovský, striedali O. Trebatický, Peterka, Mi. Trebatický.
Ľuborča: Husár – Lubina, Vavruš, Štefánek, Patka, T. Koníček, Ľ. Koníček, Bahno, Schedlbauer, Marek Belko, Schwandtner, striedali Zúbek, Milan Belko.
DORAST: 3:2. Góly za domácich: J. Kačáni 2, Peterka. ŽIACI: Čachtice – H. Súča 3:2. Góly za domácich: Herák 2, Parči.
Marián Halák

Horné Srnie – Nová Ves n/V
5:1 (1:1)
Zápas v Hornom Srní začal obojstranne opatrne a odohrával sa väčšinou v strede ihriska. Domáci boli častejšie pri lopte, no z miernej prevahy si vypracovali len sériu rohových kopov. Až v 15. minúte sa zrodila prvá šanca, keď center M. Šimka usmernil hlavou pod brvno M. Kebísek, no brankár hostí bol na mieste. V 25. minúte zle odohrali hostia loptu, k nej sa dostal Chlebana, ale jeho strela skončila tesne vedľa brány. V 28. minúte sa hostia prvýkrát ako-tak dostali do šestnástky, ich hráč zahral rukou, hlavný rozhodca nechal pokračovať hre a po zrážke brankára s útočníkom odpískal jedenástku, ktorú premenil Mikuška – 0:1. O štyri minúty neskôr zahrali hostia rukou aj vo svojej šestnástke a nariadenú jedenástku premenil J. Šimko – 1:1. Tak sa aj prvý polčas skončil. Druhý polčas začal obojstranne svižne a domáci opäť aktívnejšou hrou pritlačili súpera na svoju polovicu, čoho výsledkom bol druhý gól domácich v 52. minúte, keď Chlebana ideálne uvoľnil Vydrnáka, ktorý brankárovi nedal šancu -. 2:1. V 62. minúte veľmi dobre hrajúci Jozef Šimko obišiel celú obranu hostí, odcentroval pred bránu a M. Kebísek s prehľadom zvyšoval na 3:1. V týchto momentoch domáci predvádzali hru, ktorá sa divákom musela páčiť. Silnejúci tlak domácich hostia nevydržali a v 70. minúte brankár hostí v čistej šanci fauloval domáceho hráč a druhú nariadenú jedenástku domácich bezpečne premenil Chlebana – 4:1. V 77. minúte však prišla najkrajšia akcia domácich, keď striedajúci Pavol Šimko prevetral obranu hostí, získal rohový kop, ktorý zahrával najlepší hráč na ihrisku Vydrnák a lopta našla M. Kebíska, ktorý hlavou do rohu brány upravoval na konečných 5:1. Na hornosrňanskom štadióne boli diváci svedkom zrejme najlepšieho tohtoročného výkonu. Hostia, dovtedajší líder tabuľky, takmer neohrozili domáceho brankára Kostku, na rozbehnutý domáci tím tentoraz nenašli zbraň.
ŽK: Kostka – Režný. Rozhodoval Oravec, 100 divákov.
H. Srnie: Kostka – Ďuriš, Húserka, Meščánek, Kresánek, Amrich, Chlebana, Vydrnák, Kebísek (Kubíček), M. Šimko (P. Šimko), J. Šimko (Schizsler).
Nová Ves n/V: Režný – Masár, Suchý, Šumaj, Zelenák, Jančo, Kačina, Mikuška (Lacko), Jambor, Gondár, Panák, Maraz.
DORAST: Domaniža – Horné Srnie 6:0. ŽIACI: Nemšová – H. Srnie 3:0. STARÍ PÁNI: Bylnica – H. Srnie 4:2. Za hostí: Štefánek 2.
Peter Štefánek

Dubodiel – Dolná Poruba
4:1 (1:1)
Vo vyrovnanom prvom polčase sa ujali vedenia hostia v 26. minúte, keď premenil pokutový kop Horňák. V 33. minúte si nabehol na center Červený a bolo vyrovnané. Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy domácich, ktorí predčili súpera po všetkých stránkach a gólmi Doktora v 54. minúte z pokutového kopu, Knolla v 71. minúte a Červeného v 77. minúte, si zabezpečili zaslúžené víťazstvo. Pred 100 divákmi rozhodoval Pavlovič.
DORAST: Dubodiel – Drietoma 0:0.
Stanislav Doktor

Mel.-Lieskové – Trenč. Teplá 5:1
DORAST: Mel.-Lieskové – Častkovce 4:3, ŽIACI: Mel.-Lieskové – Častkovce 5:0.

Kočovce – Trenč. Turná 2:0 (1:0)
Na výbornom trávniku sa v Kočovciach odohral zápas nováčikov veľmi dobrej úrovne. V 9. minúte Michalovič nedal z prvej šance, v 14. minúte Doboš z hranice šestnástky pekne vystrelil, ale brankár hostí bol na svojom mieste. V 17. minúte Kotvan nedal vo vyloženej šanci po centri Michaloviča. V 31. minúte sa domáci fanúšikovia dočkali prvého gólu, keď po centri Michaloviča pekne hlavičkoval Šorec – 1:0. Hostia v 42. minúte Chorvátom z priameho kopu pohrozili, ale brankár Kukučka podržal svoje mužstvo. V druhom polčase začali domáci tlakom, v 47. minúte Michalovič z priameho kopu z hranice šestnástky pekne vystrelil, ale brankár Chochlík jeho pokus zneškodnil. V 56. minúte hostia faulovali v šestnástke Doboša a nasledujúcu penaltu premenil s prehľadom Bočák. V 58. minúte hosťujúc Lacko vo vyloženej šanci nedal. V 67. minúte hosťujúci Kalaba pekne vystrelil, ale domáci brankár s prehľadom vyriešil túto situáciu. Domáci nakoniec zápas bezpečne doviedli do víťazného konca. Po skončení zápasu fanúšikovia odmenili hráčov Kočoviec za ich výkon mohutným potleskom. V tomto zápase nováčikovia potvrdili, že budú prínosom pre súťaž majstrovstiev oblasti.
Góly: Šorec, Bočák (11 m). ŽK: Michalovič, Bočák – Chmelina, Beták, Matys, Lacko.
Rozhodoval Bušo, 200 divákov.
Kočovce: Kukučka – Mihál, Šorec, Škoda, Rojko, Bošanský, Gábriš, Doboš, Michalovič, Bočák, Kotvan, striedali Sevald, Riška, Luža.
Trenč. Turná: Chochlík – Chmelina, Častulín, Kalaba, Santa, T. Sivák, Chorvát, Beták, M. Sivák, Matys, Lacko, striedal Mikolášek.
Peter Hrušík

Stará Turá – Kľúčové 3:4 (0:4)
Až v 3. kole sa domáce mužstvo predstavilo svojím divákov v roli favorita. V úvodných minútach začali hostia iniciatívnejšie a začali si do začiatku vypracovávať sľubné šance. V 14. minúte chyba v domácej rozohrávke – 0:1. O minútu opečiatkovali domácemu brankárovi žrď a v 16. minúte už bolo 0:2, v 17. minúte dokonca hrozivých 0:3. Klinec do domácej rakvy zasadili hostia v 34. minúte strelou z priameho kopu z tridsiatich metrov – 0:4. Domáci sa do polčasu zmohli iba na 2 – 3 chabé šance. Po prestávkovom umývaní hláv začali domáci v druhom polčase konečne hrať. V 52. minúte znížil domáci Peterka zblízka na 1:4. V 57. minúte upravil Beňo na 2:4. Čistú šancu o minútu nepremenil Štefík a neskôr po ňom ani Beňo. Domáci stále dobýjali bránu hostí a v 80. minúte sa domácim podaril pekný protiútok, ktorý Štefík zakončil zoči-voči brankárovi na 3:4. Do konca zápasu boli šance na oboch stranách, ale domácim sa už vyrovnať nepodarilo.
Góly: Peterka, Beňo, Štefík – J. Kendera 3, Sabadka.
ŽK: 0 – 1. Rozhodoval Malec, 200 divákov.