FUTBAL / V. liga Sever

1. kolo

Pov. Teplá – Selec 0:3 (0:1)
Góly: 42. a 90. Dušák, 88. Masaryk.
Prvé šance mali domáci, ale Sárinec v 2. min trafil brankára a v 4. min Jankejech strieľal tesne vedľa. Potom sa hralo medzi šestnástkami a v 21. min Paulíny mieril do Zábojníka. V 27. min Gardian trafil do bočnej siete a o šesť minút hosťujúci Puna z nevinnej akcie nastrelil žrď. V bráne nováčika neskončila ani Abíkova šanca v 38. min a v 42. min hrubú chybu domácej obrany potrestal Dušák – 0:1. O dve minúty nezvýšil Masaryk, keď zblízka netrafil. V druhom polčase hostia dobre bránili a domáci neúspešne búšili do obrany hostí.. V 53. min R. Puček trafil bočnú sieť a ten istý hráč neskóroval v 58. min. V 60. min Gardian mieril tresne nad. V 73. min hosťujúci gólman vyrazil strelu Vozatára a v 77. min Horňák hlavou nezvýšil, lebo netrafil bránu. O tri minúty netrafil Vozatár. V závere prišiel trst a nováčik dvoma gólmi potvrdil jasnú výhru.
Pov. Teplá: Zábojník – Slaninka, Repáč, Hrubo, Gardian, Abík, Jankejech (Vrábel), Lutišan, Sárinec, Urík (Hlušek), Lašček (Vozatár).
Selec: Tunega – Vavruš, R. Puček (Ondrička), Hlavatý, Horňák, Paulíny, B. Puček, Raček, Dušák, Masaryk, Puna (Mutňanský).
Adrián Demáček

H. Poruba – Borčice 4:0 (4:0)
Góly: 12., 15. a 19. Bortel, 37. Jozefovič
Domáci v úvode nováčika oťukávali a v 11. min Jozefovič ešte tesne minul. O minútu otvoril skóre Bortel, keď zúžitkoval hlavou ideálnu prihrávku Kvasnicu. V 15. min po zmätku Bortel zvýšil na 2:0. V 19. min opäť Bortel po trestnom kope dovŕšil bleskový hattrick. Skóre zápasu uzavrel v 37. min Jozefovič, keď dorazil strelu R. Pučeka. Po zmene strán sa hralo iba z povinnosti, výnimkou bola stopercentný šanca R. Pučeka v 75. min a na druhej strane v 89. min P. Puček zlikvidoval jedinú šancu hostí.
H. Poruba: P. Puček – Hofierka, P. Živčic (Kapko), Meliš, Buchta, Jozefovič, Kvasnica, Suchomel, A. Staňo, R. Puček (J. Staňo), Bortel (M. Staňo).
Borčice: Martinák (Hudcovský), Kuric, Tomanica, Žiaček, Ďuriš, Kopačka (Bútora), Košťál (Solín), Paška, Maník, Kasenčák (Suchý), Kočka.
(sta)

MFK Nováky – Zem. Kostoľany
2:1 (1:0)

Púchov B – Prečín 3:0 (1:0)

Brezová p/B – Oslany 3:1 (1:1)
Úroveň zápasu bola poznačená začiatkom sezóny. Ako prví sa ujali hostia v 17. minúte po ojedinelej akcii, keď sa presadil Kolárik. Domáci potom po faule a následnej premenenej jedenástke v 32. minúte Pavlíkom vyrovnali. V druhom polčase sa zápas niesol v miernom tlaku domácich. V 62. minúte hlavičkou Michalička zabezpečil domácim vedenie a v 76. minúte krásnou strelou z dvadsiatichpiatich metrov Pavlík pridal svoj druhý gól v zápase. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Domáci tak vrátili hosťom jarnú prehru.
Góly: 32. a 76. Pavlík (prvý z 11 m), 62. Michalička - 17. Kolárik. Rozhodoval Bulko, 150 divákov.
Ján Vrkoč

Trenč. Jastrabie – Kamenec p/Vt.
0:0
Na dosť rozmoknutom teréne predviedli mužstvá obojstranne futbal priemernej úrovne, šance sa vyskytli na jednej i druhej strane, tie však nedokázali hráči premeniť. Diváci domáceho mužstva odchádzajú sklamaní, hlavne z výsledku.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Šimon, 300 divákov.
Trenč. Jastrabie: Jurák – M. Glasa, Filo, Fodrek, Bročko, Cintula, Kyselica, Pavlo, Ľ. Piláthy, Beleš, A. Piláthy, striedal Praženec.
Kamenece p/Vt.: Jakubis – M. Nechala, Žiak, Rybár, Švec, Krajčík, Fábry, T. Nechala, Pisár, Vavro, Šimo, striedal Stančiak. J
úlius Glasa

V. Uherce - Podolie 0:2 (0:0)
Góly: 57. Klčo, 88. Križák.
Už v 5. minúte sa do veľkej príležitosti dostal domáci R. Kováč, ale brankár Pisca bol na svojom mieste. Potom sa prakticky celý polčas hral len medzi šestnástkami. Až po zmene strán sa v 57. minúte k odrazenej lopte dostal hosťujúci Klčo a pohotovo vsietil. Pre domácich bola hosťujúca bránka aj naďalej zakliata. V 75. minúte nastrelil Zeleník len tyč. V závere zápasu Uherce zabudli na zadné vrátka a Križák svojou nie prudkou strelou spečatil výsledok zápasu. Rozhodoval: Vyskočil. Počet divákov: 200.
V. UHERCE: Radosa – Birka, Mešina (40. Uhlár), Svrček, Štálnik, Zeleník, Nechala (55. Vlčko), Žiak, Kráľ, Kováč, Bučko
PODOLIE: Pisca – Hrušovský R., Ščepka, Krajčík, Hrušovský M., Klčo (79. Gučík), Červeňanský, Sedlák (71. Kerak), Ivana, Križák (90. Bobocký), Augustín

M. Lednice – Hôrka 0:1 (0:0)
Gól: 90. Bachrík.
Hostia sa predstavili ako vyspelý celok, malý lepší pohyb aj bez lopty a nastrelili žrď. V druhom polčase domáci pridali, boli rovnocenným súperom a diváci videli niekoľko šancí, ktoré vyriešili pozorní brankári. Tri čisté šance domácich zlikvidoval Lančarič a skóre sa nemenilo. Hôrka podnikala rýchle brejky, ktoré zmaril Kardoš. V poslednej minúte z polovice unikol Bachríka strelou spoza šestnástky rozhodol o výhre hostí.
M. Lednice: Kardoš – P. Lednický, Janoviak, J. Vančo, Miloš Lednický, Hudek, Čertík (Bielik), J. Čelko, Mišutka (T. Čelko), Čerňanský, J. Lednický.
Hôrka: Lančarič – J. Korytina, Kovarčík, Blakša, P. Korytina, Bachrík, Matulja, Ostrenka (Hrabovský), Hujík, Herniak (Farkaš), Černák.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.