Sľúbil, že tento rok mesto kúpi kvalitné koncertné klavírne krídlo. „Mesto nevyčlenilo pri zmene rozpočtu prostriedky na jeho zakúpenie. Dôvodom sú nejasnosti v prevode časti budov bývalých kasární SNP v Trenčíne na mesto,“ uviedol hovorca Mestského úradu Tibor Hlobeň. Do jednej z kasárenských budov plánovalo mesto premiestniť Základnú umeleckú školu, ktorá sa borí s priestorovými problémami v budove Verejnej knižnice Michala Rešetku. Práve v nových priestoroch ZUŠ-ky mala byť vytvorená aj mestská koncertná sieň, počas doby rekonštrukcie kina Hviezda. „Kúpou klavíra sa budeme zaoberať až vtedy, keď budeme vedieť, kam klavír umiestnime,“ doplnil Hlobeň.
Pre kultúrnu verejnosť je situácia sklamaním. Podľa Vlada Kulíška to znamená, že úroveň na Slovensku veľmi vysoko hodnoteného festivalu vážnej hudby pôjde postupne dole. „Keďže pán primátor verejne sľúbil klavír, už to vedia všetci špičkoví slovenskí klaviristi a tešili na koncerty. Ale bohužiaľ. Predpokladám, že dobrí sóloví a sprevádzajúci hráči budú angažmán v Trenčíne odmietať.“
Ako uviedol František Pergler, dramaturg Klubu priateľov vážnej hudby, pre koncertnú činnosť to znamená, že sa bude konať v amatérskych podmienkach. Koncertný klavír, na ktorom hrávali významní klavírni interpreti, má už 30 rokov. „Je prakticky po životnosti, sú problémy s jeho naladením,“ hodnotí situáciu Pergler. Na koncerty využívali aj klavír v KaMC OS SR. Ten však bol zničený na minuloročnej Pohode. „Nechali ho zmoknúť a ešte ho aj navŕtali kvôli osvetleniu. Je už nepoužiteľný,“ ohodnotil Pergler.
Nový klavír má okrem lepších zvukových a technických parametrov aj dlhšiu životnosť. „Pri bežnej koncertnej prevádzke je to takmer 70 rokov. Investícia za 3,5 milióna korún by tak slúžila mestu niekoľko generácií,“ hovorí Pergler. Ako upozorňuje, ľudia v Trenčíne si zaslúžia kvalitný koncertný klavír. Umelci radi chodia do mesta kvôli výbornej atmosfére na koncertoch. „Zažívame doslova boom záujmu o klasickú hudbu. Už sa nedá hovoriť o menšinovom žánri.“ Radi by vyspelému trenčianskemu publiku priviezli aj umelcov, svetového formátu. „Tí by však hneď odišli, keby len dva razy ťukli do klávesov terajšieho klavíra.“ Podľa Perglera je kvalitný klavír pre mestá štandardom. Modernejší i drahší klavír má viacero slovenských miest