Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Pohár Trenčianskych novín najlepšiemu strelcovi MO - Petrovi Jamborovi

Ani sme sa nenazdali a už čoraz intenzívnejšie klope na dvere nový ročník 2006-2007 oblastných majstrovských futbalových súťaži, ktorý odštartuje počas prvého augustového víkendu. Ešte predtým však bolo našou morálnou povinnosťou odovzdať najlepšiemu stre

lcovi MO, 29-ročnému PETROVI JAMBOROVI z Novej Vsi nad Váhom to, čo si právom zaslúžil - Pohár Trenčianskych novín za titul najlepšieho strelca uplynulého súťažného ročníka, v ktorom zaznamenal úctyhodný počet presných zásahov - presne 33. gólov, čo je na chlp polovica dosiahnutých gólov na konte celého mužstva Novej Vsi (67), nakoľko jeden gól bol vlastný...

Je to najviac zaznamenaných gólov zo všetkých šestnástich účastníkov súťaže, keď aj víťaz majstrovstiev oblasti - mužstvo Selca vsietilo o dva góly menej (65) a štvrtá Veľká Hradná len o jeden gól (66). V konečnom účtovaní skončili futbalisti Novej Vsi na treťom nepostupovom mieste, za druhou Ľuborčou, so stratou štyroch bodíkov a na postupujúci Selec dokonca až s desaťbodovým mankom.
Najlepší kanonier sezóny - P. Jambor získal korunu kráľa strelcov až s vysokým desaťgólovým náskokom, pred druhým v tabuľke Petrom Kováčom z Veľkej Hradnej a dvojicou hráčov, ktorí rovnakým počtom presných zásahov šestnásť - skončili zhodne na 3. mieste. Konkrétne sú to Libor Šubert z Trenč. Teplej a Martin Kebísek z Horného Srnia.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme, že s ostrostrelcom, ktorý mal v minulej majstrovskej sezóne MO najpresnejšiu streleckú mušku sme si sadli na kus reči a podebatovali s ním predovšetkým o futbale, ale aj ďalších zaujímavostiach.

VYŠE 10 ROKOV V DRESE SENIOROV NOVEJ VSI
Futbal začal aktívne hrávať už ako žiačik Novej Vsi nad Váhom odkiaľ potom prešiel do dorasteneckej kategórie a už ako 16-ročný reprezentoval mužov Novej Vsi. Keď mal premiéru v seniorskom tíme, tak vtedy sa hrala v Novej Vsi II. trieda Juh. Potom odišiel študovať na Slovenskú poľnohospodársku univerzitu do Nitry, kde popri štúdiách hral aj tretiu ligu za Strojár Nitra. V tomto klube pôsobil dva roky a po skončení štúdia odišiel na hosťovanie na dobu pol roka do Nového Mesta nad Váhom. Po skončení „hosťovačky“ sa vrátil späť do materského klubu v Novej Vsi nad Váhom, kde hráva až doposiaľ - teda pozoruhodných vyše desať rokov!

Skryť Vypnúť reklamu

VYPÍSALI SÚŤAŽ NA STRELENIE GÓLOV
Aby to bolo predsa len zaujímavejšie a pestrejšie, tak v klube vypísali súťaž, kto strelí viac gólov - P. Jambor, alebo mužstvo Novej Vsi. Nakoniec to však vyšlo nerozhodne - 50:50, keď kanonier P. Jambor zaznamenal tridsaťtri a celé mužstvo takisto tridsaťtri gólov. Streliť v 30. stretnutiach 33 gólov je naozaj celkom slušná bilancia, keď v priemere vychádza jeden gól na každý majstrovský duel. Vďaka za to, že Peter získal titul kráľa strelcov patrí predovšetkým jeho spoluhráčom, ktorí včas v jednotlivých zápoleniach vycítili kedy mu adresovať presnú prihrávku. Za svojú skvelú streleckú potenciu vďačí aj pravidelným tréningom (trikrát v priebehu týždňa), kde si patrične cíbrí svoju mušku.
V niektorých zápasoch vyšiel strelecký naprázdno, inokedy dal dva, tri a najviac štyri góly v jednom meraní síl.

Skryť Vypnúť reklamu

NA KRÁĽA STRELCOV SI NETRÚFAL
Rozhodne sa nepasuje do kategórie super strelcov, keď po jeseni mal na svojom konte dvanásť gólov a v tabuľke strelcov bol na druhom mieste. V jarnej časti bol gólovo oveľa plodnejší, keď si na svoje konto pripísal pekných 21 gólov. Nešpecializuje sa na strelanie gólov, lebo celému mužstvu sa musí predovšetkým dariť, treba hrať kolektívne a keď to začne „padať“, tak to tam padá a spokojní sme všetci - hráči, funkcionári, diváci a podobne. Góly strieľa ľavou, pravou nohou, hlavou a na svojom konte má aj všetky strely z pokutových kopov, čím si iba prikrášlil strelecké konto.

KVALITA SÚŤAŽE Z ROKA NA ROK KLESÁ...
V majstrovstvách oblasti hrá už niekoľko sezón a myslí si, že z roka na rok úroveň súťaže klesá. Dôvod? Už nie je toľko mladých hráčov, ktorí sa venujú futbalu, nakoľko uprednostňujú iné záujmy. V súčasnoti hrajú futbal už viacmenej vekovo starší jednotlivci, ktorí sú z roka na rok starší a nie je vlastne kým a čím doplniť hráčsky káder. Jednoznačne chýba príliv mladých talentovaných hráčov, ktorí by súťaž oživili a osviežili.
Podľa P. Jambora je tento jav všeobecným problémom celého regiónu - mládeže na zelených trávnikoch citeľne ubúda. Kedysi totižto ľudia na výber príliš ani nemali, išli iba na futbal a do kostola. V súčasnosti je mládež dosť roztrieštená, deti holdujú najmä počítačom a iným športom.

VÍŤAZSTVO V SELCI JAMBOROVÝM GÓLOM
Husársky kúsok sa podaril futbalistom Novej Vsi v majstrovskom zápase - u lídra súťaže na horúcej pôde v Selci, kde hostia zvíťazili práve Jamborovým gólom 0:1. Ostatné výsledky boli také všelijaké, ale celková bilancia je pomerne priaznivá, keď sme pätnásť stretnutí vyhrali, deväť remízovali a šesť zápasov prehrali, so skóre 67:36 a ziskom 54 bodov, z toho plusových v tabuľke pravdy bolo deväť.

MALI VYŠŠIE AMBÍCIE
Nová Ves je dlhodovo známa tým, že má vyššie futbalové ambície a na popredných miestach tabuľky je už dobrých päť-šesť rokov. Už dobre dva-tri roky sú v klube ambície postúpiť do vyššej súťaže, lenže stále sa to nedarí akosi realizovať. Uvidíme, ako tomu bude v novom súťažnom ročníku, kde o postup chce dokonca bojovať aj ambiciózny nováčik z Kočoviec, ktorý patrične posilňuje hráčsky káder. Z majstrovstiev oblasti do vyššej súťaže sa futbalistom Novej Vsi ešte v histórii klubu postúpiť nepodarilo. Selec mal najvyrovnanejšie mužstvo a taktiež aj výsledky a postúpil celkom zaslúžene.

SKVELÉ PODMIENKY
V Novej Vsi sú nepochybne skvelé podmienky pre futbal, dokonca jedny z najlepších v rámci súťaže MO. Je to pomerne malá dedinka s približne 500 obyvateľmi, kde taktiež aj mládežnícke mužstvá hrajú futbal, ale iba málokto z nich sa dostane do seniorského kádra. Preto sa zháňajú hráči predovšetkým z iných klubov z blízkeho okolia. Priamo z Novej Vsi sú v momentálnom kádri dvaja-traja skutočne domáci hráči, iní sú z Nového Mesta, Trenčína a podobne. Na jednotlivé zápasy chodí približne okolo 150 divákov a trávnik patrí rozhodne k najlepším v celej súťaži. K dispozícii je aj pomocné ihrisko a posilňovna. Podmienky pre futbal sú rozhodne v tejto obci veľmi dobré, len ich treba čím skôr zúročiť vytúženým postupom.

MAL PONUKY AJ Z INÝCH KLUBOV
Počas svojej bohatej hráčskej kariéry dostal čerstvý kanonier niekoľko zaujímavých ponúk z vyšších futbalových súťaži. Oslovili ho už funkcionári Podolia, Vrbového, počas zimnej prestávky Nového Mesta nad Váhom, Trenčianskych Stankoviec a podobne. Ďalšie ponuky postupne prichádzajú, ale on stále statočne odoláva a naďalej zostáva verný farbám Novej Vsi, ktoré sú preňho srdcovou záležitosťou a akousi spätnou väzbou. V podstate mu tam ani nič tak nechýba, iba ak vyššia súťaž, lebo niekoľkoročné pôsobenie v tej istej súťaži ho už ani nebaví...
Stále je to rovnaké, točí sa to dokola a potrebuje to už nejakú zmenu.
Keby sa podarilo postúpiť Novej Vsi, tak budem rád a už nemusím chodiť nikde. Keď sa to však nepodarí, tak niekedy možno aj zmením dres.
Samozrejme, bude záležať predovšetkým na dohode zainteresovaných klubov.

TRENČIANSKE NOVINY ČÍTA PRAVIDELNE
P. Jambor patrí medzi pravidelných čitateľov Trenčianskych novín a veľmi pozorne sleduje najmä futbalové dianie v regióne. Páčia sa mu pravidelné výsledky, mládežnícke tabuľky a holduje aj tipovacej súťaži. Rád si prečíta aj zaujímavé články rôzneho žánru. Zaujímajú ho aj Úradné správy ObFZ a každý z čitateľov si rozhodne príde na svoje.

FANDIL TALIANOM
Počas nedávno skončeného svetového šampionátu držal najlepší kanonier oblasti palce futbalistom Talianska, ktorým osobne zo srdca prial zisk majstrovského titulu, čo sa nakoniec aj podarilo. Z víťazného kolektívu ho zaujali najmä Pirlo, Zambrotta, ako aj celá výborná obrana. Titul je určite v správnych rukách. Veľmi sa mu páčil najmä finálový duel Taliansko - Francúzsko a duel Taliansko - Nemecko. Každý hráč ho zaujal niečím iným, svojským herným štýlom a pod. V mladosti napríklad fandil Maradonovi, potom Zinademu, Bagovi a vždy ho ktosi futbalovo okúzlil.

FAZUĽOVÁ POLIEVKA A DOBRÉ VÍNKO
Obľúbeným jedlom zbrusu nového kráľa strelcov je už dávnejšie fazuľová polievka s tradičným chlebíkom a čo sa týka nápojov, tak dobré suché vínečko.

AKTUÁLNA TÉMA - ROZHODCOVIA
Niekedy P. Jambor so svojími spoluhráčmi má taký názor a pocit, že arbitri v majstrovstvách oblasti buď pískať nevedia, alebo nechcú dobre pískať...
Dobre totižto rozhodcov už poznajú a vedia, čo od koho môžu čakať. Všetko sú samozrejme iba relatívne dohady...

8BUDÚ NOVÁČIKOVIA PRÍNOSOM?
Do majstrovstiev oblasti postúpilo mladé mužstvo Trenč. Turnej a určite ako nováčik nebude na nižších poschodiach tabuľky. Čo sa týka Kočoviec, tak tam bude rozhodujúce, ako sa im vydaria ohlásene prestupy, ak im vyjdú, tak budú veľmi vážnym ašpirantom na postup, navyše majú výrazne silného sponzora. Všetko nasvedčuje teda tomu, že nováčikovia pravdepodobne povzdvihnú celkovú úroveň MO.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 635
 2. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 19 081
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 427
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 898
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 679
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 717
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 544
 8. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 363
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 713
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 465
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Cesty TSK i celého Slovenska boli minulý týždeň bez obetí dopravných nehôd

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa v minulom týždni stalo 18 dopravných nehôd. Nikto pri nich nezomrel, ťažko sa zranili dvaja ľudia.

ilustračné foto

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

ilustračné foto

Vo funkcii hlavného kontrolóra mesta Myjava bude pokračovať Vladimír Výdurek

Myjavskú samosprávu bude aj ďalších šesť rokov kontrolovať Vladimír Výdurek.

ilustračné foto

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Padol ďalší rekord. V Trenčianskom kraji odhalili takmer 400 prípadov nákazy

Ide o pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov.

Pacientov pribúda, nemocnica v Čadci prosí zdravotníkov o pomoc

Situácia v nemocnici je podľa riaditeľa vážna.

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Už ste čítali?