Futbalisti AS začali sezónu prehrou

Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:1 (1:0)

Góly: 16. P. Sedlák, 89. Vyskočil - 56. Szkukalek (z 11 m) ŽK: 55. T.Sloboda - 38. Cs. Hováth, 77. Novisedlák, 81. Belic, rozhodovali: Havrilla - Laskovský, Ádá, 5287 divákov.

Slovan: Prole - Dobrotka, Ševela, Polgár, Urgela - Kosmeľ (87. Poliaček), Chlebek, Slovák, P. Sedlák - Masaryk (66. Otočka), T. Sloboda (66. Vyskočil).
Trenčín: Belic - Pastva, Cs. Horváth, Kubica, Szkukalek - Krško (46. Mičenec) - Lešták, P. Brezík (46. M. Rožník), Novisedlák - Obal, Baranyai.

Stretnutie prvého kola nového ročníka začal na Tehelnom poli lepšie staronový účastník najvyššej slovenskej súťaže Slovan Bratislava, ktorý bol počas celého prvého dejstva jednoznačným pánom na ihrisku. Už v 16. minúte potešil fanúšikov Sedlák, ktorý po Slovákovej prihrávke potiahol loptu, na hranici šestnástky vyzvŕtal Pastvu a nádhernou strelou obstrelil Belica - 1:0. Vsietený gól dodal belasým viac chuti do útoku. V rozmedzí 20. a 30. min sa trikrát prezentoval Slovák, keď najskôr po chybnej rozohrávke Trenčanov opečiatkoval brvno, potom v 27. min mu osamotenému pred bránou ušla lopta a o 3 min nato jeho pokus z 25 m popálil rukavice Belica. Trenčania pôsobili počas prvého polčasu bezradne, kazili jednoduché prihrávky a tak mohol slovanistický fanklub vyprevadiť svojich miláčikov do šatne potleskom.

Po zmene strán nečakane udreli hostia. Prenikajúceho Baranyaia fauloval v šestnástke Sloboda a nariadený pokutový kop premenil Szkukalek - 1:1. Belasých inkasovaný gól na pár minút zaskočil, no potom sa do svojho súpera zahryzli. V 68. min to z priameho kopu skúšal Sedlák, krátko nato nebezpečne hlavičkoval Chlebek. S pribúdajúcim časom sa na kopačky slovanistov vkrádala nervozita. Minútu pred koncom riadneho hracieho času však kotol belasých potešil striedajúci Vyskočil, ktorý v závare pred trenčianskou bránou dorazil loptu do siete a rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich 2:1.

HLASY TRÉNEROV:
Jozef Jankech (tréner Slovana): „Myslím si, že sa bolo na čo pozerať. Najmä prvý polčas bol z našej strany dobrý, udržiavali sme tempo a dali sme pekný gól. V 2. polčase sme zaspali a prestali sme behať. Som však rád, že sme sa nepoložili, zabojovali sme a v závere sme zaslúžene zvíťazili. S remízou by som určite nebol spokojný.“
Karol Marko (tréner Trenčína): „Na úvod sezóny to bol slušný zápas, v prvom polčase sme však na ihrisku akoby ani neboli. Niektorí chlapci boli asi na Tehelnom poli prvýkrát a príliš to tu obdivovali. Po pohovore v kabíne a zmenách sa obraz hry zmenil a napokon sme aj vyrovnali. Slovan potom začal hrať nátlakovejšie a na naše nešťastie nas potrestal gólom. Myslím si, že sme mali na to, aby sme získali aspoň bod, príliš skoro sme však začali brániť remízu.“

FK ZTS Dubnica - Inter Bratislava 5:2 (3:0)

Góly: 15. Špendla, 27. Ižvolt, 45. Kiška, 47. Bruško, 57. M. Filo - 60. Šlahor, 70. A. Paulík, ŽK: 17. Držík, 61. Grendel, 78. Špendla, 90. Lendvay - 67. R. Urban, 7. Peter Majerník, rozhodovali: Jaška - Kubica, D. Hrčka, 3400 divákov.

Dubnica: Holec - Špendla, Kopačka, Adámik, R. Novák - Ižvolt, Bruško, Držík (54. P. Baláž), Grendel (74. Lendvay) - Kiška, M. Filo (85. Kuzma)
Inter: Bernady - Petrán, Šedivý (46. A. Paulík), Pečalka, Drahno (78. Matovič) - Musil, Peter Majerník, Kaprálik, R. Urban - Hodek (66. Majtán), Šlahor.

Dubnica skvelým spôsobom oslávila spustenie umelého osvetlenia. Už v 15. minúte načal nečakaný gólostroj domáci obranca Špendla, keď hlavou zúžitkoval rohový kop Bruška. V 27. minúte zvýšili Dubničania svoj náskok zásluhou Ižvolta a tesne pred koncom I. polčasu mohli tribúny vybuchnúť radosťou po „góle do šatne“, o ktorý sa postaral Kiška.

Ani to však s chuťou hrajúcim domácim nestačilo a hneď po návrate z kabín trafil aj Bruško. V 57. min zúročil skvelú celoplošnú akciu Grendela Filo a korunoval tak výborný výkon Dubnice, o ktorej päť gólov sa postaralo päť rôznych hráčov. Za stavu 5:0 bolo sympatické, že sa hostia zmobilizovali, najskôr neúnavný Šlahor a potom striedajúci Paulík znížili z pohľadu Interu hrozivo vyzerajúci konečný výsledok. V záverečných minútach mohli pridať domáci ešte ďalšie góly, keď Kiška prestrelil bránku a Filo trafil do žrde, čo len podčiarkuje jednoznačný priebeh zápasu.

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Odohrali sme prvý zápas pri umelom osvetlení a sme radi, že sa nám podarilo splniť to, o čo sme sa usilovali. V príprave bolo našou snahou hrať ofenzívny futbal, dnes to vyšlo, dali sme pekné góly, ale vieme, že to bol len úvodný zápas a budeme to chcieť potvrdiť aj ďalej.“
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): „Nezachytili sme začiatok, po prvom góle prišli veľké chyby v obrane a hráči ZTS z troch striel dali ďalšie tri góly. Aj po piatom zásahu sme mohli inkasovať. Dnes sme v obrane zlyhali, každá akcia domácich zaváňala gólom. Pozitívom je, že sa naše mužstvo ani za stavu 5:0 nezložilo, hralo ďalej a výsledok sme dokázali skorigovať.“
(sita)

Ostatné výsledky: Senec - Nitra 0:1, B. Bystrica - Žilina 2:1. Zápasy Ružomberok - Trnava a Košice - Artmedia sa skončili po uzávierke.

PROGRAM 2. KOLA:
Piatok 21. 7. o 20. h Senec - Košice, sobota 22. 7. o 18. h Nitra - Žilina, Trnava - B. Bystrica (v Senci), Inter - Ružomberok, o 20. h Trenčín - Dubnica, nedeľa 23. 7. o 10.30 h Artmedia - Slovan.

Súpiska AS Trenčín 2006-2007

BRANKÁRI: 1. (číslo dresu) Tomáš BELIC (20.4.1984), 12. Roman HODÁL (23.3.1973).
HRÁČI DO POĽA: 2. Jozef POŠTRK (5.9.1985), 20. Csaba HORVÁTH (2.5.1982), 5. Milan MIČENEC (6.1.1975), 18. Ľubomír KUBICA (10.3.1979 - ČR), 4. Miloš KRŠKO (23.10.1979), 6. Igor SZKUKALEK (1.7.1976), 14. Martin KASÁLEK (8.9.1980 - ČR), 9. Milan PASTVA (1.7.1980), 7. Juraj LEŠTÁK (12.2.1981), 19. Peter BREZÍK (22.12.1982), 10. Peter ŠTYVAR (13.8.1980), 8. Erik NOVISEDLÁK (25.9.1986), 3. Tomáš MARČEK (10.3.1987), 15. Gejza BARANYAI (13.11.1983), 26. RÓBERT DEMJAN (26.10.1982), 16. Matej ROŽNÍK (29.12.1986), 17. Štefan TÁRNYIK (15.2.1984), 21. Rudolf OBAL (10.6.1982 - ČR), Karol KOVALÍK (zatiaľ bez čísla - (31.1.1982).
TRÉNERI: Radúz DORŇÁK (1.3.1956), Karol MARKO (2.4.1966).
GENERÁLNY MANAŽÉR: Róbert RYBNÍČEK

PRIŠLI
Belic (Brno - na hosťovanie), Kasálek (Kunovice), Brezík (Inter - na hosťovanie), Novisedlák (Púchov - na hosťovanie), Krško ( Žilina - na hosťovanie), Obal (1.FC Slovácko - na hosťovanie), Kubica (Irtyš Pavlodar).

ODIŠLI
Marek Seman, Lietava (obaja do Banskej Bystrice), Palša (Kladno), Fabuš (Příbram), Prekop (Prešov - na hosťovanie), Kamenský (Močenok - na hosťovanie).

ROZPOČET:
34 miliónov Sk
VSTUPENKY: 70 Sk na krytú tribúnu, 50 Sk na nekryté sedadla, 50 Sk na státie.
ŠTADIÓN: kapacita 16 000 miest (5000 na sedenie, 11 000 na státie).
UMELÉ OSVETLENIE:
1100 luxov
KLUBOVÉ FARBY: ČERVENÁ, BIELA.

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY:
Nové Mesto - AS Trenčín 1:1 (gól za AS Demjan), Duslo Šaľa - AS 2:1 (Chovanec), Lokomotív Moskva - AS 2:1 (Štyvar), AS - Prešov 4:2 (Baranyai, Štyvar, Fabuš, Noguera), Olomouc - AS 2:1 (Štyvar), Lučenec - AS 5:2 (Fabuš, Brezík), Rimavská Sobota - AS 3:0, 1.FC Slovácko - AS 1:0.
(kď)

Súpiska ZTS Dubnica 2006-2007

BRANKÁRI: 1. (číslo dresu) Peter HOLEC (13.3.1971), 31. Marek IGAZ (13.9.1986), 30. Dušan KOLMOKOV (17.5.1985).
HRÁČI DO POĽA: 10. Marián ZIMEN (3.8.1980), 25. Cyril ŠPENDLA (22.8.1979), 3. Dalibor PLEVA (2.4.1984), 5. Jozef ADÁMIK (10.4.1985), 10. Pavol KOPAČKA (7.8.1974), 12. Róbert NOVÁK (6.8.197O), 14. Michal JONÁŠ (25.9.1986), 8. Milan MUJKOŠ (28.5.1986), 2. Matej LENDVAY (18.9.1987), 4. Igor DRŽÍK (10.4.1982), 16. Matej IŽVOLT (5.6.1986), 7. Erik GRENDEL (13.10.1988), 22. Tomáš BRUŠKO (21.2.1983), 6. Pavol BALÁŽ (1.4.1984), 18. Branislav BAJZA (19.8.1980), 21. Peter AUGUSTÍNI (17.12.1984), 15. TOMÁŠ ZÁPOTOKA (4.2.1987), 24. Ján ZÁPOTOKA (23.3.1988), 11. Peter KIŠKA (10.5.1981), 9. Michal FILO (28.2.1984), 20. Marek KUZMA (22.6.1988), 12 Lukáš ZÁPOTOKA (23.9.1985), 23. Marcel ONDRÁŠ.
TRÉNERI: Peter GERGELY (23.11.1964), Juraj BÚTORA (10.1.1963), Ferdinand POLIAK (6.12.1959).