FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Dolná Poruba – Čachtice 4:0 (2:0)
V chladnom, na toto obdobie v mimoriadne nepríjemnom počasí nastúpili obe mužstvá na zápas s úmyslom zvíťaziť, ale domáci nič nenechali na náhodu. Hneď v úvode začali dobíjať súperovu bránu, čo v 10. minúte využil dobre hrajúci Tomáš Kollár – 1:0. V 30. minúte po peknom prieniku zvyšoval Dohál. Ešte do polčasu domáci nepremenili pár sľubných šancí, niektoré skončili na konštrukcii brány, iným zase chýbalo futbalové šťastie. Druhý polčas sa opäť niesol v réžii domácich, prakticky k ničomu hostí nepustili, čomu dopomohlo aj vylúčenie hosťujúceho hráča. A tak o desiatich mužoch sa hostia už len bránili. V 69. minúte Marek Horniak zvýšil na 3:0 a v 82. minúte po streleckom koncerte domácich na konečných 4:0 zavŕšil Patrik Dorička. Od väčšej prehry zachránila hostí niekoľkokrát konštrukcia brány, ako aj samotná nemohúcnosť pri premieňaní šancí domácich futbalistov.
ŽK: J. Suchý - J. Imriška, ČK: P. Čavojský. Rozhodoval Kyška, 80 divákov.
Dol. Poruba: Korček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Kollár, Dorička, J. Suchý, Martinák, Dohál, Horniak, Kaukal, striedal Šlesárik, Hrbáček.
Čachtice: Ma. Trebatický – Ďuriš, Plichta, O. Trebatický, Sokol, Čavojský, J. Imriška, Mi. Trebatický, D. Imriška, Novotný, Opatovský, striedal Bumbál.
Milan Suchý

Kľúčové – Trenč. Teplá 1:0 (0:0)
Domáci od prvých minút zatlačili súpera na jeho polovicu, avšak z množstva príležitostí sa im nepodarilo premeniť ani jednu. V druhom polčase domáci pokračovali v nápore, avšak dostali sa k slovu aj hostia, keď Šubert najskôr trafil brvno a ďalšia dorážka skončila na žrdi. Potom domáci opäť pridali a dôraz P. Vavruša priniesol jediný gól, ktorý strelil Mikušinec. Rozhodoval Oravec, 100 divákov.
Kľúčové: Zubo – Papiernik, Vykopal, Marián Sabadka, M. Vavruš, A. Kiačik, P. Kičiak, Michal Sabadka, Mikušinec, Vydrnák, Pecháček, striedali L. Vavruš, Takáč, P. Vavruš.
Trenč. Teplá: Matejka – Michalík, Balon, Rýdzi, Prno, Marušinec, Blaho, Frohn, M. Martinus, Šubert, Doktor, striedali T. Martinus, Tomanica.
Patrik Kiačik

Dolná Súča – Nová Ves n/V 1:3 (0:2)
Góly: Hlávek - Jambor 3.
DORAST: Dolná Súča – Trenč. Jastrabie 6:1, ŽIACI: Dolná Súča – Častkovce 4:3, STARÍ PÁNI: Dolná Súča – Záblatie 5:0
Jaroslav Šedivý

Očkov – Horné Srnie 5:0 (1:0)
Za veterného počasia na kvalitnom teréne nastúpili domáci na tento zápas opäť s cieľom naplno bodovať. Začali útočne, ale hostia hru vyrovnali a nechali vyniknúť domáceho brankára Gajdošíka. Až v 44. minúte po odrazenej lopte zabojoval Matúš Rusnák a nekompromisne pod brvno otvoril skóre – 1:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia útočne naladení, ale domáci po čase hru vyrovnali. V 48. minúte bol vylúčený hráč hostí, čo domáci využili až v 71. minúte, keď opäť Matúš Rusnák obohral aj brankára a bolo 2:0. V 78. minúte po akcii Burza - Rusnák - Peter Masár posledne menovaný zvýšil volejom na 3:0. V 81. minúte po centri Pavla Masára zvyšoval kapitán domácich Rehák na 4:0. Domáci v týchto chvíľach naplno ovládli hru, z čoho pramenili ďalšie šance a v 86. minúte po akcii striedajúceho Bártu zvýšil Burza na konečných 5:0. Domáci opäť dokázali doma zabodovať naplno, čo 100 divákov odmenilo záverečným potleskom. Medzi najlepších hráčov patril navrátilec v domácom drese Martin Gajdošík.
Góly: 44. a 71. Rusnák, 78. Peter Masár, 81. Rehák, 86. Burza. ŽK: 4 – 1. ČK: 0 – 1. Rozhodoval Maráz, 100 divákov.
Dušan Klčo

Selec – Dubodiel 8:0 (4:0)
To, že posledný krok býva najťažší, sa tentokrát v Selci nepotvrdilo. Domácim na víťazstvo v súťaži stačilo v tomto zápase získať aspoň bod. Od začiatku však nič nenechali na náhodu a svojho súpera prevalcovali už v prvom polčase. Po niekoľkých nepremenených šanciach z úvodu stretnutia otvorili domáci skóre v 25. minúte, keď prenikajúceho Hlavatého fauloval v šestnástke hráč hostí a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Horňák. V 36. minúte po najkrajšej akcii zápasu, keď si domáci niekoľkokrát na jeden dotyk vymenili loptu, Púček nádherne odcentroval a Masaryk peknou hlavičkou zvýšil na 2:0. Už o tri minúty zahrával rohový kop Hrbas a opäť Masaryk hlavou zvýšil na 3:0. V 45. minúte odcentroval Mutňanský a Paulíny po štvrtýkrát poslal loptu do siete zúfalého brankára hostí. V druhom polčase pokračovali domáci v streleckých hodoch a už v 52. minúte prudkou strelou z 25 metrov zvýšil na 5:0 Horňák. Za ďalších päť minút opäť po rohu zvyšoval na 6:0 Mutňanský. Potom sa domáci trochu uspokojili a hostia čiastočne vyrovnali hru, ale iba do 77. minúty, keď z ľavej strany odcentroval po dlhej pauze zavinenej zranením Puna a dezorientovaný obranca hostí Juraj Červený zavesil loptu hlavou do vlastnej siete. Na konečných 8:0 upravil v 79. minúte svojím tretím gólom Masaryk. Domáci tak spečatili svoj historický postup, keď ešte nikdy nehrali vyššiu súťaž. Po zápase sa tak z ich šatne naširoko ťahal dym z víťazných postupových cigár. Za výkon aj za postup im po zápase zatlieskalo asi 150 spokojných divákov. Rozhodoval Oppenberger.
ŽK: Paulíny.
Selec: Tunega – Mutňanský, Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Púček, Michal Hrbas, Ondriška (Vrba), Masaryk, Miloslav Hrbas (Puna).
Dubodiel: Marián Petrík – Juraj Červený, M. Malec, Kováč, V. Malec, Kúdela, Michal Červený, Doktor (Mrocek), Hostačný, Tomáš Petrík, B. Malec (Šarina).
ŽIACI: Selec – Chocholná/Velčice 2:1. Góly domácich: M. Králik 2.
Ľuboš Masár

Horná Súča – Soblahov 0:0
Futbalisti Hornej Súče zohrali smolný zápas, hrali neustále na súperovej polovici, ale ani z tých najvyloženejších príležitostí sa im skórovať nepodarilo. Domáci funkcionári oprášili registračný preukaz nestarnúcemu Dušanovi Coníkovi, ale ani jemu nebolo súdené skórovať, hoci hneď v úvode nechal vyniknúť hosťujúceho brankára, ktorý len s námahou odvracal jeho hlavičku. Hosťujúca obrana bola pod stálym tlakom, ale v domácom mužstve sa nenašiel strelec, ktorý by bol mužstvo gólom dotiahol bližšie k záchrane.
ŽK: 0 – 1. Rozhodoval Bolfa.
DORAST: 2:0. Góly: Libor Guga, Zemanovič. ŽIACI: 2:0. Góly: P. Dohnan, Ondračka.
Ladislav Štefánek

Veľká Hradná – Mel.-Lieskové 1:2 (0:0)
Hovorí sa, že topiaci sa aj slamky chytá - domáci začali útočne, vypracovali si strelecké príležitosti, tie však minuli bránu hostí. Hostia potom pridali a dvomi gólmi si zabezpečili polčasové vedenie. V druhom polčase domáci pritlačili súpera a najmä strela P. Kováča mala skončiť v bráne. I keď domáci Michal Kováč znížil, skóre sa už nezmenilo a domáci priaznivci odchádzali zo zápasu sklamaní.
Góly: Michal Kováč - Horňák, Ondrejička. Rozhodoval Pavlovič, 130 divákov.
ŽIACI: Motešice – Veľká Hradná 3:4.
František Kováč

Stará Turá – Ľuborča 2:1 (1:1)
Domáci privítali mužstvo zo špice tabuľky, ktoré bolo miernym favoritom, ale domáci k záchrane potrebovali body. Od začiatku svižný zápas s absolútne vyrovnaným priebehom aj s vytváraním si šancí na oboch stranách. V 13. minúte ako prví udreli hostia, keď po centri sa objavil sám hráč pred brankárom a hlavičkou nezaváhal – 0:1. V 24. minúte unikol domáci Magula, pekne prihral voľnému Jurajovi Bohušovi a ten s prehľadom vyrovnal na 1:1. Minútu pred polčasom sa ocitol sám vo veľkej šanci domáci Coufalík, ktorému asi nebolo súdené dať v tomto zápase gól. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie, získali aj miernu prevahu a vytvárali si aj šance. Ako v 63. minúte, keď Coufalík z hranice šestnástky vyslal tvrdú strelu na bránu, ale hosťujúci gólman bravúrne zachránil. O minútu sa šanca opakovala, ale tentokrát vyrazenú loptu vrátil do siete Mikláš – 2:1. Potom mali aj hostia dobré šance, ale strieľali nepresne alebo domáci brankár ich príležitosti zneškodnil. V posledných minútach hostia zmobilizovali všetky sily a vyrovnanie viselo stále na vlásku. Nakoniec víťazstvo ohromnou bojovnosťou a obetavosťou domáci hráči ubránili.
Góly: J. Bohuš, Mikláš – Trška. ŽK: 2 – 1. Rozhodoval Tabak, 140 divákov.
DORAST: Stará Turá – Nitr. Pravno 0:1 (0:1).
Jaromír Štefánik

1. Selec 28 19 7 2 63:23 64 (+22)
2. Ľuborča 28 16 4 8 58:34 52 (+10)
3. Veľká Hradná 28 16 3 9 64:42 51 (+6)
4. Nová Ves n/V 28 13 9 6 56:36 48 (+9)
5. Čachtice 28 12 7 9 46:42 43 (+1)
6. Dolná Poruba 28 12 5 11 60:48 41 (-1)
7. Kľúčové 28 11 4 13 39:41 37 (-5)
8. Dubodiel 28 11 4 13 47:53 37 (-5)
9. Stará Turá 28 11 4 13 37:46 37 (-8)
10. Soblahov 28 9 9 10 45:37 36 (-6)
11. Horné Srnie 28 11 2 15 58:58 35 (-4)
12. Mel.-Lieskové 28 10 5 13 38:48 35 (-7)
13. Horná Súča 28 10 5 13 37:58 35 (-10)
14. Trenč. Teplá 28 10 2 16 43:55 32 (-7)
15. Očkov 28 9 4 15 50:65 31 (-11)
16. Dolná Súča 28 6 2 20 33:88 20 (-22)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 25 gólov, Peter Kováč (Veľká Hradná) 21, Martin Kebísek (Horné Srnie) 16, Radovan Trška (Ľuborča) 13, Radomír Hlávek (Dolná Súča) a Libor Šubert (Trenč. Teplá) 12, Jozef Kaukal (Dolná Poruba) a Ľuboš Koníček (Ľuborča) 11, Branislav Dušák (Selec), Jozef Šimko (Horné Srnie) a Jozef Suchý (Dolná Poruba) 10, Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové) a Ľudovít Horňák (Selec) po 9, ostatní 8 gólov amenej. (žit)