FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Čachtice – Selec 2:2 (0:0)
Hosťom sa už v 18. minúte nešťastne zranil Godál, a tak museli dohrávať zápas len s desiatimi hráčmi. Domáci si vytvorili počas celého stretnutia dostatok streleckých príležitostí, ale ich nepremieňanie sa im vypomstilo v nadstavenom čase, keď dostali gól z pokutového kopu na konečných 2:2.
Góly: D. Imriška, M. Trebatický – Mutňanský, Miloslav Hrbas. Rozhodoval Tobiáš, 150 divákov.
DORAST: Čachtice – Podolie 1:0. Gól: J. Kačáni.
Marián Halák

Trenč. Teplá – Ľuborča 2:3 (1:0)
V prvých štyridsiatich piatich minútach na kvalitnom teréne ukázali hostia, že nie náhodou sú na poprednom mieste oblastnej súťaže, ale naopak boli to domáci, ktorí po faule brankára na Martinusa kopali penaltu a Šubert sa nemýlil. Hostia postupne pritlačili a domáceho gólmana ohrozovali postupne z väčších vzdialeností, či už v 24. minúte Trškom, v 33. minúte Koníčkom a v 39. a 40. minúte Mihálikom, ale bez gólového efektu. V druhom polčase Ľuborčania produkovali svoju umnú hru, ktorú pretavili na vyrovnávajúci gól v 55. minúte Mihálikom. Teplania to nevzdávali a po krásnej individuálnej akcii v 65. minúte Šubertom strhli vedenie na svoju stranu 2:1. Od tohto momentu hostia zvýšili tempo a Koníčkom vyrovnali na 2:2. Keď už sa zdalo, že si súperi body rozdelia v 90.+ minúte Koníček strhol víťazstvo na stranu hostí.
ŽK: Blaho - Husár, Patka, Belko, Schwandtner. Rozhodoval Klimčík.
Trenč. Teplá: Matejka – Ballon, Rýdzi, Bagin, Prno, Beňo, Blaho, Burdej (Líška), Martinus, Śubert, Doktor.
Ľuborča: Husár – Lubina, Vavruš, Štefánek, Patka, T. Koníček, Belko, Ľ. Koníček, Mihálik (Michalička), Trška, Schwandtner.
DORAST: 1:7. Gól za domácich: Barančik. ŽIACI: Trenč. Teplá – Horňany 2:0. Góly: Záhorák, Hošták.
Ivan Dobiáš

Kľúčové – Očkov 3:0 (2:0)
Po piatkovej dohrávke, keď Kľúčovanom nevyšiel zápas v Soblahove, chceli domáci hráči odčiniť druhú prehru v jarnej časti. Boli to však hostia, ktorí ako prví ohrozili domáceho brankára. V 25. minúte po faule na Michala Sabadku premenil priamy kop Peter Vavruš. Skóre prvého polčasu uzatvoril Pavol Vavruš. V druhom polčase domáci hostí takmer do ničoho nepustili a ešte zvýšili svoj náskok striedajúcim Vydrnákom na konečných 3:0.
ŽK: Kudlík, Pecháček – K. Gono, Augustín. Rozhodoval Majcher, 120 divákov.
Kľúčové: Zubo – A. Kiačik, Pe. Vavruš, Kudlík, Pecháček, P. Kiačik, Marián Sabadka, L. Vavruš, Michal Sabadka, Pa. Vavruš, Mikušinec, striedali Takáč, Vydrnák, M. Vavruš.
Očkov: Gajdošík – K. Gono, Pe. Masár, Makara, Augustín, Burza, Rusnák, Rehák, R. Klčo, M. Gono, Pa. Masár, striedal D. Klčo.
Patrik Kiačik

Horné Srnie – Dolná Súča 4:0 - nedohrané
Za slnečného počasia na dobrom, i keď mokrom, trávniku a pred peknou návštevou nastúpili hostia v značne zdecimovanej zostave, následkom zranenia štyroch hráčov po piatkovej dohrávke. Podľa toho sa začal odvíjať aj samotný zápas, hralo sa len na polovici hostí a šance si vytvárali domáci hneď od prvej minúty stretnutia. Už v prvej päťminútovke mal domáci kanonier Martin Kebísek dve gólové príležitosti, ktoré však nepremenil. V 5. minúte potiahol loptu M. Kebísek a jeho ideálnu prihrávku premenil Marek Cíbik – 1:0. O tri minúty neskôr zvyšoval na 2:0 Vydrnák. V 13. minúte odstúpil pre zranenie hráč hosti Hlávek a tí hrali len so siedmimi hráčmi. Domáci potom zahodili množstvo šancí, no v 18. minúte na 3:0 zvýšil po vyšachovaní obrany hostí opäť Vydrnák. V 22. minúte Marek Šimko po samostatnej akcii zvýšil na 4:0. V 25. minúte odstúpil ďalší hráč hostí z ihriska a zápas musel byť predčasne ukončený pre nedostatok hráčov. Pred 150 divákmi rozhodoval Maráz.
H. Srnie: Horný – Šimák, Húserka, Meščánek, Kresánek, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, M. Šimko, J. Šimko.
D. Súča: R. Šedivý – Hlávek, M. Šedivý, Kotrbčík, Trúnek, Oriešek, Valaštín, Straka.
DORAST: N. Dubnica – H. Srnie 5:1. ŽIACI: H. Srnie – N. Dubnica 0:4.
Peter Štefánek

Nová Ves n/V – Dolná Poruba 4:1 (4:0)
Domácemu mužstvu vyšiel úvod stretnutia, keď už v 2. minúte vybojoval v rohu šestnástky loptu Jambor a prihral voľnému Kukučkovi na prvý gól stretnutia. Už v 6. minúte si Jambor poradil s viacerými obrancami a pridal druhý gól zápasu. V 21. minúte Jančo hlavou posunul loptu voľnému Jamborovi a ten prízemnou strelou dal svoj druhý gól v zápase. Prvý polčas zakončil gólom Kukučka priamo zo rohového kopu. V druhom polčase hostia zvýšili pohyb, vyrovnali hru a vytvorili si aj gólové príležitosti, ale skorigovať sa im podarilo až v 90. minúte z jedenástky za faul domáceho obrancu v rohu šestnástky.
ŽK: Dorička (D. Poruba). Rozhodoval Opatovský, 150 divákov.
N. Ves: Režný – Kunda, Suchý, Kendera, Zelenák, Jančo, Šorec, Adamčík, Jambor, Kováč, Kukučka, striedali Kačina a Mlčúch.
D. Poruba: Korček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Kollár, Dorička, J. Suchý, Martinák, R. Suchý, Horniak, Kaukal, striedal Koteš.
Pavol Pristaš

Dubodiel – Horná Súča 4:1 (3:0)
Góly za domácich: Kúdela, Doktor, Hostačný, vlastný. Rozhodoval Bušo, 100 divákov.
DORAST: Dubodiel – Horná Súča (hostia nepricestovali). ŽIACI: Dolná Poruba – Dubodiel 1:2.
(d)

Mel.-Lieskové – Stará Turá 1:0 (0:0)
Od začiatku sa hral svižný a rýchly futbal, domáci hráči však zo svojho tlaku vyťažili v prvom polčase len nastrelenie brvna a žrde hosťujúcej brány. V 55. minúte nastúpil do zápasu domáci Martin Ondrejička a po chvíľke pobytu na ihrisku vsietil vedúci a zároveň aj víťazný gól zápasu.
DORAST: Mel.-Lieskové – Častkovce 6:3.
Anton Kalafút

Soblahov – Veľká Hradná 2:4 (1:1)
Domáci nastúpili s veľmi „okyptenou“ zostavou bez zranených a vykartičkovaných hráčov. I napriek tomu sa však už vo 4. minúte ujali vedenia, keď po centri dorastenca Hájeka dorazil loptu do siete Lazar. V ďalšom priebehu začali preberať taktovku hostia a v 13. minúte Karol Kováč obohral všetkých hráčov, ktorí mu stáli v ceste a vyrovnal na 1:1. Hostia pôsobili zohratejším dojmom, boli lepším mužstvom, ale v 61. minúte domáci Hájek po dobrej prihrávke od obrancu zvýšil s prehľadom na 2:1. O chvíľu na to, v 65. minúte, P. Kováč vyrovnal a v nešťastnom závere pre domácich, najskôr v 85. minúte Karol Kováč a v 87. minúte Peter Kováč, strelili po góle a zabezpečili tak hosťom tri body. Domácim sa hra už dlhšiu dobu nedarí a zaslúžene v zápase prehrali. Pred 200 divákmi rozhodoval Marek Mrázik.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Rehák, Beleš, Oravec, Halgoš, Hájek, Lazar, Jambor, Michal Fabo.
V. Hradná: Igor Ježík – Trúchly, Peter Ježík, Martin Kováč, Štefan Sýkora, Petrík, Michal Ježík, Michal Kováč, Peter Kováč, Jozef Ježík, Karol Kováč, striedali Pavol Ježík, Grunta. DORAST: Soblahov – LO Trenčín 1:2.
Vlado Mrázik

Dohrávka 19. kola (piatok 26. 5.):
Horná Súča – Trenč. Teplá 2:1 (1:0). Góly: Bartek, Kučerák – Šubert. Soblahov – Kľúčové 3:1 (2:0). Góly: Halgoš 2, Lazar – Pavol Vavruš. Ľuborča – Dolná Súča 4:3 (2:0). Góly: R. Patka, Štefánek, Mihálik, J. Belko – Hlávek, Straka, vlastný. Stará Turá – Dolná Poruba 4:1 (1:1). Góly: Štefík, Mikláš, Mikulec, Nemec (11 m) – Horniak. Veľká Hradná – Selec 1:4 (0:2). Góly: B. Lobotka – Miloslav Hrbas 2, Púček, Michal Hrbas. Dubodiel – Horné Srnie 2:0 (1:0). Góly: J. Červený 2. Čachtice – Nová Ves n/V 3:2 (1:0). Góly: M. Novotný 2, D. Imriška – Jančo, Kukučka. Mel.-Lieskové – Očkov 4:2 (2:0).

1. Selec 27 18 7 2 55:23 61 (+22)
2. Ľuborča 27 16 4 7 57:32 52 (+10)
3. Veľká Hradná 27 16 3 8 63:40 51 (+9)
4. Nová Ves n/V 27 12 9 6 53:35 45 (+6)
5. Čachtice 27 12 7 8 46:38 43 (+1)
6. Dolná Poruba 27 11 5 11 56:48 38 (-1)
7. Dubodiel 27 11 4 12 47:45 37 (-5)
8. Soblahov 27 9 8 10 45:37 35 (-7)
9. Kľúčové 27 10 4 13 38:41 34 (-5)
10. Stará Turá 27 10 4 13 35:45 34 (-8)
11. Horná Súča 27 10 4 13 37:58 34 (-8)
12. Horné Srnie 26 10 2 14 54:53 32 (-4)
13. Trenč. Teplá 27 10 2 15 43:54 32 (-7)
14. Mel.-Lieskové 27 9 5 13 36:47 32 (-10)
15. Očkov 27 8 4 15 45:65 28 (-11)
16. Dolná Súča 26 6 2 18 32:81 20 (-19)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 23 gólov, Peter Kováč (Veľká Hradná) 19, Martin Kebísek (Horné Srnie) 16, Radovan Trška (Ľuborča) 13, Radomír Hlávek (Dolná Súča) a Jozef Kaukal (Dolná Poruba) po 11, Branislav Dušák (Selec), Jozef Šimko (Horné Srnie) a Jozef Suchý (Dolná Poruba) po 10, Ľuboš Koníček (Ľuborča), Ľudovít Horňák (Selec) a Libor Šubert (Trenč. Teplá) po 9, ostatní 8 amenej.