Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Osemročná fitneska Timejka Buchelová kráča v šľapajách svojej matky

Popri silových športoch majú v našom regióne zelenú aj fitnesky, ktoré dávajú o sebe vedieť najmä na domácich súťažných pódiach. Mnohé z nich už zviditeľnili nielen sami seba, ale aj svoj materský klub a mesto, v ktorom aktívne pôsobia. Jednou z nich je a

j 32-ročná Erika BUCHELOVÁ z Trenčína, ktorá začala cvičiť fitnes vo svojich 28-rokoch a na svojom konte má niekoľko pekných úspechov. Hoci po gymnastickej stránke bola na tom pomerne biedne, nakoľko tomuto športu sa nikdy nevenovala, predsa len vo svojej zostave sa tento deficit snažila vždy vyrovnať najmä silovými prvkami...

ERIKINE ÚSPECHY
Erika Buchelová na majstrovstvách Slovenska v roku 2003 obsadila 6. miesto a na medzinárodnej súťaži v Maďarsku v roku 2004 v body-fitnes skončila na 5. mieste. To boli v jej relatívne krátkej aktívnej činnosti najcennejšie úspechy, ktoré dosiahla popri výchove dvoch detí, keď medzičasom uzrelo svetla sveta aj tretie dieťa. To vlastne znamenalo definitívny koniec jej aktívnej činnosti, nakoľko to bolo najmä časovo veľmi náročne a preto uprednostnila výchovu detí - syna Nikolasa, ktorý má dvanásť a venuje sa hokeju, dcérka Timea má osem (fitnes) a najmladšia dcérka Sára bude mať dva roky.
Po zanechaní aktívnej činnosti Erika vôbec nezanevrela na tento pekný šport a začala sa ako trénerka najskôr venovať výchove svojej nadanej dcérky Timejky, ktorá sa gymnastike venuje od štyroch a tanečnej príprave od piatich rokov.

JABLKO NEPADLO ĎALEKO OD STROMU
Timejka dorástla do veku, keď môže súťažiť v kategórii fitnes detí, navyše je veľmi šikovná, ambiciózna a jednoznačne kráča v šľapajách svojej pre šport zanietenej matky. V tomto prípade možno smelo konštatovať, že povestné jablko nepadlo ďaleko od stromu. Mama sa jej venuje po všetkých stránkach a vlani si zaknihovala prvý životný úspech, keď získala 1. miesto vo fitnes detí v Trenčíne - najmä za skvelé pripravenú zostavu. Erike však prišlo akosi ľúto, že mnohé detičky - perspektívne fitnesky nemali patrične „vymakanú“ zostavu a neprebojovali sa na lichotivé súťažné miesta.

TRÉNINGY OD JANUÁRA
Preto začala v januári tohto roku intenzívne trénovať detičky z Fitnes Gabrhel. Na nedávnej prvej celoslovenskej súťaži - o pohár mesta Trenčín štartovalo 17 dievčat, ktoré boli rozdelené do troch vekových kategórii. Prvú vekovú kategóriu vyhrala Timea Buchelová, v druhej kat. sa Barborka Konečná umiestnila na 2. mieste a v tretej kat. na 2. mieste skončila Adriána Jacková. Ninka Ďuďáková obsadila po malom páde 4. miesto. V precíznej príprave Eriky Buchelovej (trénerka 3. triedy), sú momentálne štyri mladučké fitnesky.
Je reálny predpoklad, že záujem detičiek o tento pekný šport sa rozšíri o nové tváre, najmä detí, ktoré cvičia gymnastiku (to je základ pre fitness) a tancujú...
Záujem deťúreniec je veľký, čas ukáže, ako to bude s priestormi. Deti trénujú dvakrát do týždňa a tesne pred súťažou sa pripravujú takmer každodenne. Najbližšie sa mladé dievčatá z Fitnes Gabrhel predstavia koncom mája na súťaži v Bánove, čo bude zároveň nomináciou na majstrovstvá Slovenska. Samotné M-SR budú 23. júna v Prešove.
Na záver ešte odkaz trénerky E. Buchelovej pre mladé fitnesky:
„Všetky detičky, ktoré sa chcete venovať fitnes, nebojte sa, a príďte do trenčianskeho fitnes Lulu, naberte patričnú odvahu a cvičte, lebo je to rozhodne krásny a fascinujúci šport“!

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?