FUTBAL / V. liga Sever

Podolie – Oslany 1:0 (0:0)
V Podolí v hodovom zápase získali domáci všetky tri body. Domáci zatlačili svojho súpera už v prvom polčase, svoje šance však nedokázali využiť. Podobný priebeh sa opakoval aj v druhom dejstve, vytúžený gól však padol až v 88. minúte, keď sa presadil Martin Červeňanský. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Šebo, 200 divákov.
ŽIACI: Podolie – Modrová 3:2. Góly za domácich: Barančík, Pyšný, Červeňanský.Peter Srnec

Trenč. Jastrabie – Horná Poruba 4:1 (0:0)
Domáce mužstvo po dvoch prehrách zabralo naplno a už v 1. minúte nevyužilo čistú gólovú šancu, po ktorej sa hra vyrovnala. Nástup do druhého polčasu vyšiel famózne domácim, ktorí sa hneď v 1. minúte dvomi presnými zásahmi ujali dvojgólového vedenia – 2:0. Postupne si vypracovali aj ďalšie šance, z ktorých dve premenili na zvýšenie náskoku. Hostia v samom závere znížili na konečných 4:1. Na ťažkom teréne sa zásluhou oboch mužstiev odohral futbal dobrej úrovne.
Góly: Martin Kyselica 4 – Bortel.
Rozhodoval Mesároš, 200 divákov.
Július Glasa

Horná Streda – Brezová p/B 0:7 (0:4)
Už od úvodných minút bolo zreteľné, že na ihrisku sa bude hrať prakticky len na jednu bránu. Vo všetkých činnostiach jasne dominujúci hráči Brezovej už do polčasu rozhodli o zápase, pričom nevyužili ešte množstvo čistých gólových príležitosti na zveľadenie svojho vysokého víťazstva.
Góly: Jankovič 3, Kalman, Michalička, Pavlík, Mozolák.
(eh)

Hôrka n/V – Pov. Teplá 4:1 (2:1)
Domáce mužstvo nastúpilo síce bez piatich hráčov základnej zostavy, ale do súpera sa pustili s chuťou a už v 4. minúte otvoril skóre Minaroviech. V 13. minúte krásne hlavičkoval Hujík, no hosťujúci brankár výborne zasiahol. O minútu neskôr po samostatnej akcii Minaroviecha zvýšil Černák na 2:0.Ten istý hráč v 24. minúte peknou strelou ohrozil súperovu bránu. V 41. minúte po protiútoku hostí skóroval Sárinec. Po zmene strán sa domáci opäť pustili do súpera a v 52. minúte sa presadil Minaroviech, ktorý zvýšil na 3:1. V 75. minúte založil rýchly protiútok Maťo a Černák svojím druhým gólom zvýšil už na 4:1. O chvíľu na to hosťujúci Sárienc v dobrej príležitosti minul domácu bránu. V 82. minúte mali šancu aj domáci, Černák sa však nepresadil. V závere ešte domáci nevyužili tri čisté šance. Domáce mužstvo bolo v zápase jednoznačne lepšie a víťazstvom dali pekný darček svojmu kapitánovi k jeho sobotňajšiemu sobášu.
Góly: Minaroviech 2, Černák 2 – Sárinec.
ŽK: Škoda, Černák – Burík, Barančík, Hlušek. Rozhodoval Hagara, 50 divákov.
Hôrka n/V: Turovský – Hrabovský, Zmeko, Škoda, Jaroš, Toráč, P. Koritina, Maroň, Hujík, Minaroviech, Černák, striedali Ševcech, Maťo.
Pov. Teplá: Lutišan – Kolenbus, Vrábel, Rúšek, Hrubo, Jankejech, Burík, Barančík, Trnka, Lašček, Sárinec, striedal Hlušek.
(rš)

Pov. Bystrica – Prečín 7:0 (4:0)

Bošany – Prievidza B 7:0 (4:0)
Góly: Papranec 3, H. Hodál, R. Hodál, Kontúr, vlastný (Chrenko)

V. Uherce – Sverepec 6:0 (2:0)
Góly: 2., 29., 69., 79. R. Kováč, 82. Bartoš, 88. Lupták.
Už v 2. minúte našiel Kráľ Rudolfa Kováča a ten nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu. Potom sa k dvom dobrým strelám dostal opäť Kráľ, no chýbali mu centimetre. Domáci pokračovali v tempe, keď v 29. minúte Húdok predĺžil na Kováča a ten zavŕšil. Už o tri minúty mohol dať hetrik, no jeho tutovka minula cieľ. Hostia sa po zmene strán snažili vzchopiť, ale v 69. minúte exportná strela R. Kováča z 18 metrov znamenala vedenie domácich 3:0. Ďalej sa ešte strelecky darilo Bartošovi a na konci zápasu pridal posledný gól aj hrajúci domáci tréner Lupták. Uherčania tak po najlepšom výkone v jarnej časti uštedrili hosťom zahanbujúci debakel. Rozhodoval Madara, 220 div.
V. UHERCE: Radosa – Uhlár, Gupka, Svrček, Štálnik, Kopál, Maťašeje (50. Lupták), Bartoš (89. Kršiak), Kráľ (75. T. Kováč), R. Kováč, Húdok

Z. Kostoľany - M. Lednice 4:1 (2:0)
Góly: 9. Zvalo, 38. Hancko, 58. Rolinec, 66. Baláž - 83. Čelko.

Dohrávky 22. kola (streda 26. 4.):
Brezová p/B - Zem. Kostoľany 5:1 (1:1). Góly: Jankovič 3, Nemec, Sadloň - Duda. Podolie - Veľké Uherce 3:1 (2:1). Góly: Ivana 2, Augustín - Bartoš. Oslany – Prievidza B/Nováky 3:1 (2:0). Góly: 9. a 31. Kolár, 80. Néč – 60. Iliaš (z 11 m). Prečín – Bošany 0:0. Malé Lednice – Hôrka 2:2 (0:2). Góly: 47. J. Vančo, 55. J. Čelko – 2. Minároviech, 35. Hrabovský. Horná Poruba – Horná Streda 13:3 (6:1). Góly: 52., 58., 76., 82. a 90. Bortel, 26., 28. a 33. M. Staňo st., 18. a 71. Jozefovič, 15. Suchomel, 31. Krajčí, 55. P. Puček – 44. a 62. Bilík, 73. Kapko vlastný. Sverepec – Trenč. Jastrabie 2:0 (0:0). Góly: 55. M. Pavlík z 11 m, 81. Mikušík. Pov. Bystrica – Pov. Teplá 6:0.

1. Pov. Bystrica 22 17 1 4 71:17 52 (+16)
2. Bošany 22 13 6 3 54:17 45 (+9)
3. Podolie 22 12 5 5 50:24 41 (+8)
4. Brezová p/B 22 13 2 7 57:32 41 (+11)
5. Sverepec 22 12 2 8 36:39 38 (+8)
6. Veľké Uherce 22 11 4 7 54:27 37 (+4)
7. Horná Poruba 22 10 4 8 50:33 34 (+4)
8. Trenč. Jastrabie 22 11 0 11 58:38 33 ( 0)