FUTBAL / III. liga Západ

Spartak Bánovce - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (1:0)
Góly: 35. Škultéty – 55. Vondra.
Susedské derby prinieslo kvalitou priemerný, ale napínavý futbal. Hostia boli o čosi futbalovejším tímom, domáci viac bojovali. Už v 5. min. strieľal Mezovský nad bránu Košovana, vzápätí sa sám pred P. Igazom ocitol Schwarz, ale domáci gólman jeho strelu kryl. Hráči oboch tímov produkovali množstvo chýb a nepresných rozohrávok. V 35. min. fauloval unikajúceho Šeba Dojčan a domáci kopali penaltu. Mezovského strelu Košovan vyrazil, avšak iba pred dobiehajúceho Škultétyho, ktorý ju vrátil do siete. V závere polčasu ešte po závare pred domácou bránou išiel do brejku Šebo, ale netrafil bránu. Do druhého polčasu domáci nastúpili akoby už mali zápas vyhraný. Prestali sa pohybovať a vykoledovali si vyrovnávajúci gól, ktorý po ľahkom centri zo stredu poľa pohodlne vsietil nikým neatakovaný Vondra. Domáci potom pridali na dôraze. V nastavenom čase visel gól vo vzduchu. Po únikoch Šeba i Malinu však v jasných pozíciách so značnou dávkou šťastia Košovan vyrážal. Vzhľadom k priebehu stretnutia je však remíza spravodlivá.
Rozhodoval Panák, ŽK: Buchel, Zita, Jánošík – Dojčan, 300 divákov.
SPARTAK: P. Igaz - Martin Igaz (61. Mikuš), Škultéty, Zita, Filin, Malina, Mezovský, Slovák,Valach (69. Jánošík), Šebo, Buchel (61. Kolieska). Tréner J. Jurkovič. MFK TOPVAR: Košovan – Dojčan, Bačík, Teplanský, Matušík - Mucha, Jakubovič (82. Jech), Schwarz (46. Masár), Pecho (73. Mrázik) – Frťala, Vondra. Tréner P. Jančovič.
PETER BULÍK

HFK Prievidza – Crystal Led. Rovne 1:0 (1:0)
Gól: 24. Špánik.
Prievidžania síce zvíťazili, ale s „odretými ušami“, predovšetkým za slabší výkon v druhom polčase. Hornonitrania boli v prvej časti po každej stránke lepší a bolo len otázkou času, kedy načnú snaživého súpera. Stalo sa tak v 24. min, keď efektnými nožničkami k ľavej žrdi Špánik prekonal Hrnčiarika. Tento prievidzský útočník sa ešte raz prekľučkoval cez prehustenú obranu hostí, avšak na efektívne zakončenie akcie nenašiel porozumenie od spoluhráčov. Domáci futbalisti rýchlou kombinačnou hrou a dôrazom v osobných súbojoch Rovňancov nepustili takmer do žiadnej sľubnej akcie. Hostia boli pod stálym tlakom až na 23. min, kedy po ojedinelom brejku príležitosť Luhového včasným vybehnutím zmaril Furka. Kto očakával, že v druhom dejstve HFK ešte vystupňuje tlak, mýlil sa. Domáci začali hrať rozpačito a v slabom výkone pokračovali až do konca zápasu. Hostia vycítili svoju šancu, z minúty na minútu boli aktívnejší, futbalovejší, ale v koncovke nemohúcni. Kvalitnejší súper by Prievidžanov trestal. V poslednej štvrťhodine stretnutia sa zdalo, že domáci sa predsa len vymania z kŕčovitého futbalu. No pokusy Lučana, Vurčíka, Gajdáča, Šnirca či Píša zvýšenie vedenia nepriniesli.
Rozhodoval Kasznár, ŽK: Píš – Luhový, 220 divákov.
CRYSTAL: Hrnčiarik – Šebo, P. Martinka, Bagin, J. Martinka – Mišík (60. Minarech), Tomana, Kadlec, Basila - Grendel, Luhový. Tréner V. Kavecký.
IVAN GALBAVÝ

Matador Púchov B - Nemšová 0:0
Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. Obaja súperi nastúpili so snahou a zápasu tempo nechýbalo. V 13. min po rohu Amricha Laco mieril tesne nad domácu bránu a v 18. min po rýchlom protiútoku a Batelkovej krížnej prihrávke Vavrušovu strelu z 20 metrov Ivanka vyboxoval. V 25. min nasledoval prienik Vavruša po ľavej strane, ktorého zastavil iba za cenu žltej karty domáci Rojko. Do konca polčasu sa už hralo iba medzi šestnástkami bez väčších šancí.
Aj v druhom polčase mali viac šancí hostia, no nebolo im to nič platné. V 55. min Mičic fauloval Jakúbka a tvrdá Amrichova strela z priameho kopu z 25 metrov smerovala vedľa. Až potom sa presadili aj domáci, keď si Šnegoň v 60. min obhodil Laca, no zvnútra šestnástky loptu dobre netrafil a hosťujúci gólman ju s problémami chytil. V 67. min prišiel na ihrisko Valachovič, ktorý oživil útok hostí. Desať minút pred koncom centroval Vavruš, Valachovič sa do centra hodil rybičkou, lenže loptu tesne pred ním Pavol Vavrík odkopol. Najväčšiu šancu zápasu mal v 88. min striedajúci Naňák, ale z piatich metrov volejom prestrelil. V 90. min mal na kopačke gól Šnegoň, ale technickou strelou minul šibenicu.
Pred 150 divákmi rozhodoval Marinčák, ŽK: Rojko.
MATADOR B: Ivanka – Rojko, Brisuda (59. Zábojník), Mičic, Pavol Vavrík, Hloušek (87. Koleno), Vanák, Švec, Šnegoň, Peter Vavrík, Pavlovič (90. Veng). Tréner L. Stehel.
SLOVAN: Kopčan – Laco (68. Ďurič), Jakúbek, Šmelko, Verchola, Schlesinger, Batelka (67. Valachovič), Amrich, Ďuďák (77. Ňaňák), Vavruš, Suchý. Tréner P. Tomáš.
František Klinovský

J. Bohunice – Myjava 1:1 (1:1)
Góly: 30. Kubiš – 33. Neoveský.
Vo vyrovnanom prvom polčase sa do prvej šance dostali domáci, keď v 4. min Kubiš nastrelil hosťujúceho brankára. Potom sa strelou spoza šestnástky prezentoval Jakáb. V 10. min pohrozili hostia Mrázom a na poslednú chvíľu hasil pred Psotom Vango. O dve minúty neskôr sa k štandardke postavil Zríni, jeho strelu však Psota zlikvidoval. V 30. min zahrávali domáci rohový kop Füzikom, na ten si nabehol Kubiš a hlavou vsietil na 1:0. Už o tri minúty neskôr unikol po ľavej strane Zríni, zacentroval do pokutového územia, kde si loptu spracoval Neoveský a vyrovnal na 1:1. Po obrátke mali viac z hry domáci. Predviedli najmä silnú pätnásťminútovku od 60. minúty, keď najskôr Švestka mieril z otočky vedľa. Potom Paštiak z päťky trafil do hráča. V ďalších dvoch príležitostiach sa ocitol aj Boháčik, ale ani on nebol úspešný. Hostia sa prezentovali gólovým pokusom až v nadstavenom čase, keď Pekník hlavičkoval rovno do rúk brankára.
Rozhodoval Kastelovič, 150 divákov.
SPARTAK: Solnička – Viselka (86. Vojtek), Kvasnica, Bruško, Buček, Neoveský, Zríni, Gučík, Škoda (90. Pekník), Mráz (89. Manák), Šarudi.
ŠTEFAN MATOVIČ

AFC Nové Mesto - Eldus Močenok 1:1 (1:0)
Góly: 22. Gardian - 70. P. Bogora.
V šlágri 21. kola sa predstavili prvé dve mužstvá tabuľky. Bojovné a kvalitné stretnutie videla celkom slušná návšteva a odohrávalo sa väčšinou medzi šestnástkami. Obe obrany si plnili svoje povinnosti a útočníkom nedovoľovali sa presadiť. Ako prví si vypracovali príležitosť hostia, keď po súboji M. Bogoru s brankárom Hodulíkom mu vypadla lopta a nastal patričný vzruch. V druhej šanci zachraňoval pred Nozdrovickým Bočák. Z nevinne vyzerajúcej akcie padol úvodný gól zápasu, keď po zlej odkopnutej lopte obrancom Močenoku - Gardian krížnou strelou cez celú šestnástku prekvapil Fišana. Domáci sa potom viac osmelili a častejšie sa objavovali na polovici súpera. V závere prvého polčasu mal blízko ku gólu hosťujúci Bernáth, ale nevhodne volil prihrávku namiesto očakávanej strely. V úvode druhého polčasu naznačili hostia sériou rohov prečo sú na prvom mieste tabuľky. V 56. min sa zrodil „závar“ na bránkovej čiare, ktorý skončil faulom na brankára. V 63. min sa ocitol v najväčšej príležitosti Štefanka, ktorý centrovanú loptu Magu zahlavičkoval tesne vedľa brány. Technickejší hostia sa dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď po priamom kope Čambala vyrovnal striedajúci Patrik Bogora. V závere sa domáci nechceli zmieriť s remízou, častejšie sa tlačili dopredu, no hostia im skórovať už nedovolili. Zaslúženú deľbu bodov sledovalo 500 divákov.
Rozhodoval Laco, ŽK: Bočák, P. Šupka, Maga, Pavlík.
AFC: Hodulík - Ježík, Otočka, Gardian, Bočák, P. Šupka, Horúcka (73. Hulínek), Balcír (62. Gábriš), Omasta, Balocký, Ščepko (78. Jurčák). Tréner M. Lintner.
BORIS OSTRENKA

Ostatné výsledky: Juhcelpap Štúrovo – FKM Nové Zámky 0:2 (0:1), D. Vestenice - Vráble 1:1 (1:1), KFC Komárno – MFK Vrbové 0:1 (0:0).

1. ŠK Eldus 20 13 6 1 48:10 45 (+18)
2. Nové Mesto 20 12 4 4 29:12 40 (+10)
3. D. Vestenice 20 10 7 3 28:16 37 (+7)
4. Štúrovo 20 10 4 6 42:22 34 (+1)
5. Vrbové 20 9 6 5 36:22 33 (+3)
6. Led. Rovne 20 10 3 7 40:27 33 (+3)
7. Vráble 20 9 6 5 31:21 33 (+6)
8. Nemšová 20 9 5 6 33:28 32 (+5)