Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Brezová p/B – Považská Bystrica 2:0 (1:0)
Domáci privítali lídra tabuľky, do ktorého sa zahrýzli od prvej minúty. Prvých pätnásť minút sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Hostia hrali pekný technický futbal, s čím domáci počítali a na zápas sa dobre takticky pripravili. Stred poľa patril hosťom, ale domáci hráči vedúci tím tabuľky do vážnej gólovej šance nepustili. Domáci udreli v 15. minúte, keď bol faulovaný domáci hráč a Šido z trestného kopu z osemnástich metrov krásne vymietol pravý horný roh hosťujúcej brány. Domáci hru kontrolovali a do kabín odchádzali s jednogólovým náskokom. Druhý polčas sa začal očakávaným tlakom hostí, ktorý aj prišiel, ale hostia z územnej prevahy nič nevyťažili. Hostia zahrávali niekoľko rohových kopov, no ani z tých však nič nevyťažili. Zápas mal vysoké tempo. V 76. minúte Jankovič vystriedal hrajúceho trénera Sadloňa a po dvoch minútach a po peknej akcii a presnom centri Pavlíka hlavou zvýšil na 2:0. Tento gól hostí zlomil, domáci mohli svoje vedenie ešte zvýšiť Šimekom, ktorého hlavičke zabránil v poslednej chvíli hosťujúci obranca. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, najmä za predvedený kolektívny výkon, za ktorý diváci nakoniec odmenili hráčov potleskom.
Góly: Šido, Jankovič. S prehľadom rozhodoval Vyskočil, 200 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Marík, Miča, Šido, Dobrovodský, Michalica, Šimek, Kutlák, Michalička, Pavlík, Sadloň, striedali Jankovič, Kalman, Mozolák.
Eduard Hegeduš

Podolie – Horná Streda 6:0 - nedohrané
V 30. minúte hlavný rozhodca ukončil zápas pre nedostatočný počet hráčov hostí na ihrisku.
Góly: 6. Sedlák, 10. a 22. Križák, 12. Pisca, 13. Ostrenka, 22. M. Hrušovský.

H. Poruba – Hôrka 2:1 (1:1)
Góly: 39. Prostinák, 79. R. Puček – 43. Černák.
V prvom polčase bola hra obojstranne rozháraná. Prvá strela na bránu mierila až v 20. min, keď Melišov trestný kop z 30 metrov brankár vyrazil na roh. V 27. min Prostinák z uhla netrafil prázdnu bránu a na druhej strane v 32. min Maroň mieril tesne vedľa. Prostinák krížnou strelou z ľavej strany dostal domácich do vedenia, ale v 43. min po chybe obrany vyrovnal Černák. Hostia začali lepšie aj druhý polčas a v 49. J. Korytina a v 51. Černák ohrozili D. Staňa, ktorý obe strely s námahou vyrazil na roh. Potom sa hralo v strede za miernej prevahy domácich a v 79. min po Mrázovom rohu dal R. Puček víťazný gól.
H. Poruba: D. Staňo – Meliš, Buchta, Hofierka, Krajči, M. Staňo st. (Suchomel), Solík, Mráz, Prostinák, Bortel, Pfeffer (R. Puček).
Hôrka: Turovský – Hrabovský, Uhlík (Zmeko), Huna, Farkaš, Maroň (Toráč), P. Korytina, J. Korytina, Hujík, Minaroviech, Černák.
(sta)

V. Uherce – Tr. Jastrabie 1:0 (1:0)
Gól: 2. Bartoš.
Úvod zápasu výborne vyšiel domácim, ktorí sa už v 2. min. dostali do vedenia 1:0, keď Štálnikov aut prešiel celým pokutovým územím a peknou strelou ho zakončil Bartoš. Nasledovali ďalšie dve pekné šance Svrčeka, no strelám chýbala presnosť. V prvom polčase bezzubí hostia sa v druhom dejstve zobudili a podnikali rýchle protiútoky. V 75. min. sa domáci dostali do prečíslenia, ale Kopál mieril vedľa. V nervóznom závere sa predčasne pod sprchy porúčal hosťujúci Fodrek, ktorý nechutne fauloval Kováča. V nadstavenom čase zahodil tutovku Kováč, no napriek tomu domáci vyhrali najtesnejším rodzielom. Rozhodoval Tanuška, 200 divákov.
V. UHERCE: Kršiak – Húdok (80. Uhlár), Gubka, Svrček, Štálnik, Kopál, Vlčko, Bartoš, Král, Kováč, Bučko.
TR. JASTRABIE: Bulko – Vlasák, Doktor, Fodrek, Pročko (30. Filo, 72. Kožej), Cintula, Kyselica, Pavlo, Panák, Halás, Piláthy.

M. Lednice – Bošany 1:2 (1:1)
Góly: 40. Ľ. Vančo – 23. Murko, 60. Kontúr.
Dlho sa hralo bez šance, Mišutkovu príležitosť zlikvidoval brankár. V 23. min po prieniku z polovice ihriska otvoril skóre Murko. V 40. min Ľ. Vančo do šibenice vyrovnal. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, a v 60. min po rohu Kontúr dal víťazný gól. Domáci pritlačili, ale vyrovnať sa im nepodarilo.
M. Lednice: Rybárik – P. Vančo, Ľ. Vančo, M. Vančo, Miloš Lednický, Puček (P. Lednický), Bielik, J. Čelko, P. Mišutka, Čerňanský, Ján Lednický.
Bošany: Tvrdík – Kapusta (Gális), Vrábel, Taraba (Petrikovič – Hodál), Kalamár, Murko, Kostolný, Hodál, Papranec, Šesták, Kontúr.
(rp)

Ostatné výsledky: Oslany - Prečín 2:0 (0:0), Pov. Teplá - Prievidza B 4:1 (1:0), Sverepec - Z. Kostoľany 3:1 (2:0).

Dohrávané 17. kolo: Horná Streda – Oslany 0:10 (0:5). Góly: 26. a 40. Oršula, 80. a 90. Vnučko, 70. a 72. Kuric, 25. Gaži, 35. Čavoj (11 m), 75. Neč, 11. vlastný. Zem. Kostoľany – Trenč. Jastrabie 2:0 (1:0). Góly: 12. Mokoš, 60. J. Oršula. Hôrka n/V – V. Uherce 2:2 (0:1). Góly: 90. a 90.+ Hujík – 23. Bučko, 81. R. Kováč. Pov. Bystrica – Podolie 3:0 (3:0). Góly: 17. a 40. Raninec, 11. Hrnčík. Bošany – Sverepec 0:0. Prievidza „B“ – Hor. Poruba 2:1 (1:0). Góly: 44. Ďuriš, 68. Belko – 76. Pfeffer. Prečín – Brezová p/B 3:1 (3:1). Góly: 10. J. Oravík, 17. Almásy, 25. I. Birošík – 40. Michalička. Pov. Teplá – M. Lednice 5:0 (3:0). Góly: 40. a 44. Sárinec, 20. Šimík (11 m), 56. Gardian, 82. Mucha.

1. Pov. Bystrica 18 13 1 4 47:17 40 (+13)
2. Bošany 18 11 4 3 43:16 37 (+7)
3. Brezová p/B 19 11 2 6 44:27 35 (+8)
4. Veľké Uherce 19 10 3 6 46:23 33 (+6)
5. Podolie 19 9 5 5 41:21 32 (+5)
6. Sverepec 18 10 2 6 29:25 32 (+8)
7. Trenč. Jastrabie 19 10 0 9 52:30 30 (+3)
8. Horná Poruba 18 9 3 6 33:22 30 (+6)