Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Veľká Hradná – Dolná Súča 5:1 (2:0)
Obe mužstvá začali hrať útočný futbal a hostia mali už v 5. minúte gólovú príležitosť, domáci brankár však bravúrne zakročil. Domáci hráči si uvedomili hrozbu zo strany hostí, prevzali taktovku a vytvárali si gólové šance po celý prvý polčas. Diváci nevychádzali z úžasu, keď videli čo domáci hráči dokážu zahodiť. V troch prípadoch brankár hostí priam čaroval a útočníkom domácich neostávalo nič iné len sa chytať za hlavu, čo sa dá nepremeniť. Hostí dvakrát zachránila žrď a odrazenú loptu nebol nikto schopný doraziť do siete. Hostia tlak domácich neudržali a do polčasu inkasovali dva góly. Druhý polčas bol až do konca v réžii Hradňanov a tí potrestali chyby hostí ďalšími gólmi. Za stavu 5:0 hostia v poslednej minúte dosiahli čestný úspech. Víťazstvo domácich bolo úplne zaslúžené.
Góly: J. Ježík 2, B. Lobotka, K. Kováč, P. Kováč – Fábik. ŽK: Trúchly, J. Ježík – Straka, Sedláček, Krajčo. Rozhodoval Malec, 180 divákov.
ŽIACI: V. Hradná – Trenč. Jastrabie 1:4.
František Kováč

Selec – Trenč. Teplá 4:3 (1:1)
Po dlhej zimnej prestávke bolo hlavne na domácich hráčoch badať hlad po futbale. Od začiatku sa zahrýzli do súpera a už v 13. minúte sa ujali vedenia, keď vybehnutého hosťujúceho brankára rutinérsky prehodil Horňák. Potom si Selčania vypracovali ďalšie dve-tri dobré príležitosti, ale bez gólového efektu. Dovtedy bezzubých hostí postavil na nohy gól v 30. minúte, keď z diaľky vystrelil Bagin a lopta skončila v sieti. Bola to vôbec prvá strela na domácu bránu. Od tohto momentu až do konca polčasu sa hosťom predsa len ako-tak podarilo vyrovnať hru. V druhom polčase vzhľadom na priebeh hry prišli šoky pre domácich v 60. a 68. minúte, keď hostia po rýchlych protiútokoch strelili dva góly. Ich autormi boli Martin a Tomáš Martinusovci. Domáci sa však ani za tohto stavu nevzdávali a už v 71. minúte znížil Dušák. Už o päť minút unikal po ľavej strane Puček, ale trafil iba brvno hosťujúcej brány. V 80. minúte potiahol loptu do šestnástky opäť Puček, obranca hostí ho fauloval a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Horňák. Snahu domácich po víťazstve korunoval v 90. minúte striedajúci Michal Hrbas, ktorý si pekne nabehol na priamy kop Vavruša a umiestnenou hlavičkou k žrdi nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Majcher.
ŽK: Masaryk, Vavruš – Blaho, M. Martinus.
Selec: Tunega – Mutňanský, Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček, Poliak, Dušák (M. Godál), Masaryk, Miloslav Hrbas (Michal Hrbas).
Tr. Teplá: Matejka – Michalík, Lacko, Bagin, Frohn, Beňo, Prno, Blaho, M. Martinus, Šubert, T. Martinus (Jakúbek).
Ľuboš Masár

Ľuborča – Kľúčové 0:1 (0:0)
Po dlhej zimnej prestávke sa hneď v úvodnom jarnom meraní síl stretli dvaja odvekí rivali v susedskom derby. Domáci začali s vetrom v chrbte veľmi aktívne a hneď v 2. minúte brankár hostí Zubo zázračne vyrazil krásnu strelu Ľ. Koníčka na roh, z ktorého následne ten istý hráč hlavou opečiatkoval žrď brány hostí. Domáci boli počas celý prvý polčas aktívnejší, snažili sa o kombinačnú hru, avšak cez dobre organizovanú obranu hostí sa presadzovali veľmi ťažko. Do prestávky zaujali najmä tri Trškove strelecké pokusy, ktoré však Zuba neprekvapili. Do druhého polčasu nastúpili domáci s ešte väčšou aktivitou, pritlačili hostí na vlastnú polovicu, avšak keď Trškova hlavička po rohovom kope skončila tresne nad a po nedorozumení brankára s obrancom hostí domáci nedokázali trafiť ani prázdnu bránu, prišiel zákonitý trest. V 64. minúte sa zblokovaná strela dostala pred domácou bránou k úplne voľnému Mikušincovi a ten strelil, ako sa neskôr ukázalo, víťazný gól – z jedinej šance hostí v tomto zápase. Domáci dohrávali záver zápasu vo veľkom kŕči a už si nedokázali vytvoriť príležitosť na vyrovnanie. Hostia, ktorí sa po celý zápas zamerali na dôsledné bránenie, tak vyťažil z minima maximum a vybojovali si tak cenné víťazstvo.
ŽK: Machara – M. Sabadka, P. Vavruš. Rozhodoval Oppenberger, 500 divákov.
Ľuborča: Husár – Vavruš, Michalička, Korienek (P. Patka), T. Koníček, Ľ. Koníček, Machara, Trška, R. Patka, Schwandtner.
Kľúčové: Zubo – Papiernik, Vykopal, Mi. Sabadka, M. Vavruš, Kiačik, Ma. Sabadka, Vydrnák (P. Vavruš), Kudlík, Gajdošík (P. Vavruš), Mikušinec.
DORAST: Ľuborča – Lubina 3:1, ŽIACI: Ľuborča – Kľúčové 2:0.
Marek Koníček

Stará Turá – Očkov 3:2 (2:0)
V domácom mužstve nastali po jeseni značné zmeny a diváci boli zvedaví, ako sa to prejaví na hre mužstva. V prvej polovici polčasu sa hralo opatrne, zväčša v strede ihriska bez vážnejšieho ohrozenia brankárov. Prvá šanca domácich sa zrodila až v 25. minúte – strela tesne minula bránu hostí. V 30. minúte vybojoval loptu domáci Magula, prihral J. Bohušovi a ten bez problémov otvoril skóre na 1:0. V poslednej minúte prvého polčase prenikol po ľavej strane Mikláš a z ostrého uhla dal hosťom gól do šatne – 2:0. V druhom polčase, na jeho začiatku, padli dva rýchle gól – v 48. minúte zvýšil na 3:0 Coufalík, ktorý s prehľadom prehodil brankára hostí. O minútu si dali domáci vlastný gól, ktorým súper znížil na 3:1. Hostia potom otvorili hru, prevzali iniciatívu (aj za pomoci vetra) a nebezpečne ohrozovali domáceho brankára, ktorého raz zachránila aj žrď brány. V ďalších minútach pribudlo veľa nervozity a množstvo faulov. Hostia v 80. minúte zo skrumáže znížili Burzom na 3:2. V posledných minútach bola na každej strane stopercentná šanca, ale výsledok sa už nezmenil.
Góly: J. Bohuš, Mikláš, Coufalík – Burza, vlastný. ŽK: 3 – 2. Rozhodoval Krajčo, 160 divákov.
Jaromír Štefánik

Horná Súča – Dolná Poruba 0:0
Za ideálneho jarného počasia sa hral v Hornej Súči futbal typický pre začiatok sezóny – slabej úrovne, bez šancí na oboch stranách. V prvom polčase vzrušila divákov len šanca a následný faul v pokutovom území na Mária Gogu, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. Hostia postupne hru vyrovnali a futbal sa hral väčšinou v strede ihriska. Druhý polčas sa hral v tej istej tónine. O všetkom mohol rozhodnúť päť minút pred záverom Kučerák, vo vyloženej šanci však trestuhodne prestrelil. A tak diváci v Hornej Súči gól nevideli, domáci si vymazali nulu v kolónke remíz a pripísali mínus dva body do tabuľky pravdy. Pred 250 divákmi rozhodoval Stračiak. ŽK: A. Častulín – Uhlárik.
H. Súča: Orságh – Bartek, Zubo, M. Machara, M. Jurica, Košút, V. Jurica, P. Častulín, Pečeňanský, A. Častulín, M. Guga, striedali Kučerák, Zemanovič.
DORAST: H. Súča – AS Trenčín 2:1. Góly domácich: Zemanovič, Horváth. ŽIACI: H. Súča – Častkovce 3:1. Góly za domácich: P. Dohnan 2, Panák.
Ladislav Štefánek

Mel.-Lieskové – Horné Srnie 3:1 (2:1)
Úvod stretnutia patril domácim, ktorí začali náporom a po 20. minútach viedli po góloch Motyku a Uhlárika 2:0. Do konca polčasu sa hosťom podarilo znížiť gólom Vydrnáka. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, nevyužili niekoľko šancí (Šimko, Kebísek), čo v 87. minúte využil striedajúci domáci hráč Zemek, ktorý hlavou zvýšil na konečných 3:1. Kladom stretnutia bolo, že rozhodca nemusel použiť ani v jednom prípade žltú, resp. červenú kartu.
DORAST: Mel.-Lieskové - Trenč. Turná 4:1, ŽIACI: Čachtice – Mel.-Lieskové 2:4.
Anton Kalafút

Soblahov – Nová Ves n/V 4:3 (2:0)
Na veľmi dobre pripravenom trávniku sa už v 5. minúte predviedla nová posila (navrátivší z hosťovania, zo Selca) Lazar a po centri B. Taliana z voleja otvoril skóre zápasu - 1:0. Prvých pätnásť minút mali domáci prevahu, ale potom hostia postupne hru vyrovnali a takmer ju aj ovládli. V 28. minúte po centri Vojtek z voleja netrafil bránu. V 32. minúte Jambor svoj sólový únik nedokončil do úspešného konca. V 45. minúte však zvyšoval na 2:0 opäť Lazar, tentokrát z jedenástky. Ani sa diváci v úvode druhého polčasu nestačili posadiť na svoje miesta, keď Huszlicska zvýšil na 3:0 a zdalo sa, že už je rozhodnuté. V 53. minúte však hostia po nevinnej akcii znížili na 3:1, vycítili šancu a v 68. minúte po góle z priameho kopu sa dokonca priblížili na rozdiel jediného gólu. Domáci Martin Jambor ale zvýšil na 4:2 a priblížil tak domácim tri body. V samom závere po faule v pokutovom území a z nariadenej penalty hostia uzavreli gólový účet stretnutia na 4:3. Dobrý výkon podala rozhodcovská trojica – Nedveď, Podmajerský, Petrík. 200 divákov.
DORAST: Soblahov – Trenč. Jastrabie 1:3. ŽIACI: Soblahov – Trenč. Turná 5:0.
Vlado Mrázik

Dubodiel – Čachtice 0:2 (0:1)
Hostia boli v slabom stretnutí lepším mužstvom, lebo na rozdiel od domácich trafili dvakrát bránu, čo znamenalo ich zaslúžené víťazstvo.
Góly: 8. Trebatický, 88 Selecký. Rozhodoval Tobiáš, 150 divákov.
DORAST: 2:1 (1:1). ŽIACI: Dubodiel – Mn. Lehota 2:2.

11. Horná Súča 17 6 1 10 22:42 19 (-8)
12. Mel.-Lieskové 17 5 3 9 23:29 18 (-9)
13. Očkov 17 5 3 9 26:39 18 (-6)
14. Horné Srnie 17 5 2 10 33:40 17 (-7)
15. Dolná Súča 17 5 1 11 23:58 16 (-8)
16.Kľúčové 17 4 2 11 23:33 14 (-10)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.