Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

Vegum Dolné Vestenice – Spartak Bánovce n/B. 2:1 (1:1)
Góly: 10. Barta, 90. Árgyusi (11 m) – 28. Malina.
V susedskom derby začali lepšie gumári, v 7. min nechýbalo veľa Obertovi, aby pred brankárom Igazom tečoval loptu do siete. O 3 min neskôr Árgyusi vysunul Bartu a ten peknou strelou z pravej strany otvoril skóre. O chvíľu hlavičku Raučinu Igaz kryl. Hostia boli úvodných 25 minút v útoku nevýrazní, Jurenkovu bránu prakticky neohrozili. V 28. min Zimmerovu prihrávku vlastnému brankárovi vystihol Šebo, loptu naservíroval pred prázdnu bránu Malinovi, ktorý vyrovnal. Gól hostí povzbudil a prebrali v závere prvého polčasu iniciatívu. Strely Buchela, Slováka a Mezovského však minuli vestenickú bránu. Druhé dejstvo bolo chudobné na gólové príležitosti. Dolnovesteničania mali síce územnú prevahu, no hostia hrali veľmi dobre v defenzíve a gumárov nepúšťali do šancí. Góly nepriniesli ani priame kopy Šeba a na druhej strane Árgyusiho z dobrých pozícií. V 86. min mohol dostať hostí na koňa Guniš, k skórovaniu mu chýbali centimetre. Keď sa už zdalo, že sa budú body deliť, Slovák nedovolene zastavil v 16-tke Zimmera a Árgyusi premeneným pokutovým kopom rozhodol o vydretom víťazstve Vegumu.
Rozhodoval Petríček. ŽK: M. Igaz, Slovák, 350 divákov.
VEGUM: Jurenka – Zimmer, Barta, Kermiet, Koreň (79. Cíger), Raučina, Jandák (62. Katrena), Kotula, Šimurka (52. Šorec), Obert, Árgyusi. Tréner V. Oršula.
SPARTAK: P. Igaz - M. Igaz, Škultéty, Mikuš, Filin, Malina, Mezovský, Slovák, Valach, Šebo, Buchel (75. Guniš). Tréner J. Jurkovič.
BRANISLAV BUCÁK

J. Bohunice – Nemšová 1:2 (0:1)
Góly: 58. Paštiak – 28. Vavruš, 90+. Amrich.
Od začiatku sa hral obojstranne rýchly futbal, v ktorom sa najskôr predstavili v šanciach domáci. Po akciách Paštiaka a Kubiša sa však zahrávali len rohové kopy. V 10. min sa po prvýkrát osmelili aj hostia, Batelkov pokus však Psota bez problémov kryl. V ďalšom priebehu zápasu sa hralo len medzi šestnástkami. V 27. min sa na rohu šestnástky ideálne uvoľnil Karol a jeho štipľavú strelu vytlačil Kopčan len končekmi prstov. Domáci zahrávali rohový kop, v hlavičkovom súboji boli úspešnejší hostia a z následného protiútoku Amrich prihral Vavrušovi, ktorý bez problémov prekonal bezmocného Psotu. V prvom polčase stoja ešte za zmienku pokusy Jakába v 32. a Paštiaka v 34. min. Po obrátke boli aktívnejší Nemšania, ale vyloženú gólovú šancu si nevypracovali. Naopak, v 58. min sa po Kubišovej prihrávke prezentoval tvrdou strelou Paštiak a vyrovnal na 1:1. O tri minúty s blysol Kopčan, keď zlikvidoval Kubišovu hlavičku. Až do 90. min sa hralo medzi šestástkami, pričom zmenu priniesol nadstavený čas. Po rohu zabudli domáci na Amricha, ktorý z 20 m vystrelil a trafil rovno pod vinkel – 1:2.
Rozhodoval Divéky, ŽK: Gajarský, Bachňák, Jakáb, Fízik, Paštiak – Bahno, Jančovič, 200 divákov.
ŠK BLAVA: Psota – Vango, Gajarský, Bachňák, Greguška, Švesta, Kubiš, Jakáb, Fízik, Paštiak, Karol (78. Boháčik). Tréner J. Jarábek.
SLOVAN : Kopčan – Kresánek, Jakubek, Šmelko, Bahno, Laco, Ďuriš (74. Bellák), Amrich, Ďuďák, Vavruš (54. Jančovič), Batelka (60. Valachovič). Tréner P. Ančic.
PAVOL KUBIŠ

Vrbové – Myjava 1:0 (0:0)
Gól: 85. Kubiš.
V derby zápase začali lepšie hostia, keď sa do prvej šanci dostali v 4. min. V 7. min sa k trestnému kopu dostal domáci Kubiš, ale mieril vedľa. Domáci boli iniciatívnejší, ale aj strela Andríska v 17. min išla mimo bránu. Až v 35. min sa hostia dostali pred bránku hostí, z čoho vyťažili len dva rohové kopy. Domáci síce pokračovali v útočných akciách, ale hralo sa len medzi šestnástkami. V 37. min hostia vystrelili len z diaľky. Dve minúty pred koncom 1. polčasu nevyšla sľubná akcia MFK, keď Žambovu strelu vyrazil brankár von.
Po polčase sa nerozumeli Uvačik s Andrískom, inak sa mohlo skóre meniť. Domáci veľmi hceli dať gól, ale hosťujúca obrana bola pevná. V 57. min hlavička Sciranka išla tesne nad Michálekovu bránu. Aj hostia pohrozili. Center do pokutového územia M. Sedláček na dvakrát chytil. Z hostí Kumančík z ojedinelého útoku mieril z 8 metrov vedľa. Ani v 77. min z blízka Vlado hlavou neprekonal hosťujúceho brankára. Prišla však 85. min, keď sa k odrazenej lopte dostal Kubiš a z asi 17 m strelil jediný gól zápasu.
Rozhodoval Prešinský, ŽK: Vlado - Mráz, Neoveský, 350 divákov.
SPARTAK: Michálek – Kumančík, Viselka, Gúčík, Buček – Zverec, Zríni, Bruško, Neoveský – Mráz, Šarudi. Tréner Š. Potúček.
PETER SEDLÁČEK

Nové Mesto - Topoľčany 1:2 (1:1)
Góly: 28. Otočka (11 m) - 35. Vondra, 88. Masár.
Domáci odohrali smoliarsky zápas, pretože okrem prvej domácej prehry odstavila viróza Gardiana a kapitán A. Šupka si v zápase privodil svalové zranenie. Prvých 25 minút veľa vzruchu neprinieslo, zaujala až Ščepkova hlavička, ktorú s námahou, za cenu zranenia, vytlačil gólman hostí. O tri minúty sa domáci ujali vedenia, keď Omasta bežal v pokutovom území po lopte, pri ktorej bol skôr ako brankár Košovan, ktorý ho zastavil iba za cenu faulu, za čo videl žltú kartu. Samozrejme prišla penalta, z ktorej sa nemýlil Otočka - 1:0. Tento úspech priniesol zvýšenú aktivitu na kopačky žochárov, po jednej z akcií zatiahol po ľavej strane výborne hrajúci Sokol, ktorý prudký center „posadil“ rovno na hlavu Vondru - 1:1. Po zmene strán sa mohli opäť hostia tešiť z gólu, to by ale Sokol nesmel z päťky prestreliť. AFC odpovedal v 65. min, ale Ščepkove sólo zastavila pravá žrď. Zostávajúci čas sa väčšinou bojovalo medzi šestnástkami a mierna prevaha domácich často stroskotávala na dobre organizovanej defenzíve Topoľčian. Hosťom vyšlo striedanie. Keď obe mužstvá boli zmierené s remízou, iba sedem minút hrajúci Masár prestrelil Hodulíka a tak uštedril Novomešťanom prvú domácu prehru v tejto sezóne.
Pred 400 divákmi rozhodoval Paulovič, ŽK: Šupka, Košovan, Mucha.
AFC: Hodulík - Jurčák, Otočka, Šumaj, A. Šupka (41. Ježík), P. Šupka, Horúcka, Balcír, Omasta (67. Gábriš), Balocký, Ščepko. Tréner M. Lintner.
MFK: Košovan - Mucha, Jakubovič, Matušík, Teplanský, Bačík, Šmitala (90. Mrázik), Dojčan, Frťala (81. Masár), Sokol, Vondra. Tréneri A. Farkaš a P. Jančovič.
BORIS OSTRENKA

Komárno – Led. Rovne 2:2 (0:1)
Góly: 50. Tóth, 56. Uzola – 15. Luhový, 90. Minarech.
Domáci nastupovali aj na svoj druhý domáci zápas s predsavzatím získať plný počet bodov napriek priepastnému rozdielu v tabuľke. Začali nátlakovo a hostia umnou taktickou hrou čakali len na chybu KFC. Tá prišla v 15. min, keď neodvrátili center J. Martinku a Luhový nedal Herkovi šancu – 0:1. KFC sa snažil ešte do polčasu vyrovnať, ale hra sa odvíjala len medzi 16-kami. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Hneď v úvode dobre spracoval kolmú prihrávku Maťa Tóth a vedľa brankára vyrovnal. O chvíľu zahrával Zlatohlávek štandardku a po nacvičenom signále sa lopta dostala k úplne voľnému Uzolovi, ktorý zo 7 m nezaváhal – 2:1. Domáci zatlačili hostí pred vlastnú bránu a ďalšie dve šance mal na kopačkách znova Uzola, ale Hrnčiarika neprekonal. V tejto fáze hry boli hostia hotoví na hodenie uteráku, ale domáci nedokázali poistiť vedenie aspoň jedným gólom. A tak prišiel zákonite trest, potvrdilo sa „nedáš-dostaneš“. Hostia na konečný výsledok vyrovnávali v čase 89:44, čo bolo podľa priebehu stretnutia hlavne v druhom polčase veľmi kruté. Domáci mali ešte aj v nastavení ďalšie šance, ale hostia si šťastne odniesli bod za remízu, kým domáci dva stratili.
Pred 230 divákmi rozhodoval Černák, ŽK: Zlatohlávek – Tomana, Minarech.
CRYSTAL: Hrnčiarik - Mišík (86. Kadlec), P. Martinka, Bagin, Šatka, Basila, Šebo (64. Minarech), Luhový, Grendel, Tomana, J. Martinka. Tréner V. Kavecký. ANTON LITTVA

Ostatné výsledky: Štúrovo - Eldus Močenok 0:0, HFK Prievidza – FKM Nové Zámky 2:1 (1:1), Matador Púchov B – Vráble 1:1 (0:0).

14. Bánovce 17 4 4 9 21:30 16 (-8)
15. J. Bohunice 18 3 2 13 11:35 11 (-19)
16.Komárno 18 0 2 16 6:79 2 (-28)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.